DULUX

Moderátor: Living

DULUX

Odeslatod hmmmm v Úte 02. Kvě 2006 8:01:12

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s malováním Duluxem štětkou a ne válečkem? Zkoušel jsem to válečkem a bohužel se mi na neěj nabaluje původní malba takže to budu muset dělat asi štětcem? Myslíte že to půjde? Dík.
hmmmm

Re: DULUX

Odeslatod hmmmm v Úte 02. Kvě 2006 9:10:49

To s tim opravdu nemá nikdo zkušenosti? Já to potřebuju vědět co nejdřív. Dneska bych to měl malovat :(
hmmmm

Odeslatod Piotra v Úte 02. Kvě 2006 9:26:42

Já teda nejsem odborník, i když už jsem pár místností vymalovala. Ale tady by to asi chtělo oškrábat starou malbu, protože pokud je podklad kvalitní, tak by rozhodně nic na válečku zůstávat nemělo. Štětka to podle mě nevyřeší, tahy jdou vidět, a časem by to stejně začlo opadávat taky.
Radím oškrábat a malovat válečkem!
Piotra

Odeslatod klejkolinka v Úte 02. Kvě 2006 9:27:45

My mame duluxem udelanou jednu cervenou stenu v obyvaku, cele jsme to delali stetcem (2 natery) je pravda ze jsme to valeckem ani nezkouseli, takze jestli se ti to nebude loupat, kdyz budes malovat stetcem nevim. Kdyz se nam ale malba takhle odlupovala, je lepsi to cele seskrabat a vymalovat znovu. Sice silena prace, ale stoji to za to.

Jestli se to neloupe az tak moc, da se pouzit penetrace. Tou se to natre pred vlastnim malovanim.
klejkolinka

Odeslatod klejkolinka v Úte 02. Kvě 2006 9:31:41

Jeste chci dodat, ze u duluxu se nemusis bat smouh pri malovani stetcem. U primalexu bych si stetcem malovat netroufla, ale ten dulux je fakt kvalita. Chce to ale dobry podklad. (Ze se ti to loupe neni podle me duluxem, ale tim, ze na zdi je moc nateru, nebo mas tu barvu moc hustou - ale neredila bych ji)
klejkolinka

Odeslatod rybička v Úte 02. Kvě 2006 9:47:17

Ja myslim, ze malovani stetkou je vzdy setrnejsi k podkladu. My jsme se nastehovali do panelaku, kde byly pred par lety v byte udelany omitky a asi ne zrovna kvalitne. Prisel nam vymalovat kamarad, je profik, zivi se tim a pri pokusu o malovani valeckem se mu zacala odlupovat ta omitka na betonovem panelu. Takze vzal stetec, rikal, ze stetcem to pujde akorat pomaleji, ale bude to lepsi. Uz si nevzpominam, jakou barvu jsme konretne meli. Domnivam se, ze v tomto pripade asi byla nekvalitne udelana ta omitka, ale protoze jsme potrebovali bydlet a jinde se to uz neloupalo, opravil nam jen ten oloupany kus a bydlime doted bez opravy omitky. (3 roky, ale jak stare jsou ty omitky netusim.)
rybička

Odeslatod hmmmm v Úte 02. Kvě 2006 9:59:41

Všem mockrát díky za odpovědi. No on se mi odloupnul strop, když jsem ho bílil válečkem. Tak ten jsem celý seškrábal a natřel válečkem. No a stěny jsem se už bál bílit válečkem, tak jsem to vybílil štětkou. A neloupalo se to. No a teď na tu bílou stěnu chci vymalovat Duluxem. Protože mi v OBI řekli, že musim nejdříve vybílit než budu malovat Duluxem. No a měl jsem strach, aby to neudělalo štětkou šmouhy. A taky mám strach, protože barva je taková hrozně hustá. Je to jak pasta. Ředit se ale asi nemá co, když je namíchaná z obchodu. Myslíte teda, že Dulux neudělá šmouhy? Ach jo, já se bojim. Teď už ten starej nátěr ztrhávat nemůžu, když jsem to už vybílil.
hmmmm

Odeslatod ejvis v Úte 02. Kvě 2006 11:56:56

Hlavně nezapoměň na tu penetraci. Šmouhy nedělá vůbec.Sice nám to natřeli malíři-profíci.Neředili to,ale myslím,že se to ředit může.Na plechovce je to napsané.Já bych to neředila.Ta plechovka je myslím na 15m2, u nás natřeli tak cca 9m2 a fakt tk 1/3zbyla.A to se první tvářili,že to nebude stačit.Dali jeden nátěr penetrační a pak 2x Dulux
ejvis

Další

Zpět na Bydlení a design