ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
15.06.2019 13:07
...
14.06.2019 08:45
Re: Slimáci na zahra...
17.06.2019 00:39
...
15.06.2019 10:42
Re: dívky...
17.06.2019 10:25
...
17.06.2019 09:13
Re: Likvidace slimák...
13.05.2019 12:02
...
14.03.2019 13:56
...
15.06.2019 09:46
Re: existuje možnost...
12.06.2019 22:05

Žebříček značek kuchyňských spotřebičů

Moderátor: Living

Re: Žebříček značek kuchyňských spotřebičů

Odeslatod Saras v Úte 18. Dub 2006 9:25:12

Já se přikláním k Mora, myslím, že dnes už dělají fakt pěkný, kvalitní a cenově přijatelný spotřebiče.
Saras

Odeslatod Qwerty v Úte 18. Dub 2006 9:42:09

Myslím, že samostatná značka AEG a Electrolux už přestává existovat. Nedodává nové modely. Respektive všechny nové modely na trh jdou už pod značkou AEG-Electrolux a pak jako low-end tohoto koncernu je Zanussi.
Pokud bych měl šáhnout za každou cenu po nějakém levném spotřebiči, tak beru raději Zanussi než Whirlpool nebo Candy atp.
Siemens a Bosch jsou dvě samostatné firmy s velmi podobnou kvalitou výroby. Liší se hlavně designem, který je u Bosch typicky (hnusně) německy hranatý ;-)

- Ariston - Je to relativně nová značka a například u myček dochází u Aristonu častěji (oproti konkurenci) k praskání ovládacího panelu
- Baumatic
- Candy - je low-end pro hypermarkety do stejné kategorie bych zařadil ještě Indesit a různé značky o kterých nikdo nikdy neslyšel ;-)
- Fagor - údajně dělá výbornou varnou techniku, ale v oblasti chlazení a mytí je slabší
- Gorenje - tento výrobce vlastní i MORA, takže bych spíše šáhnul po MORA než po Gorenje
- Whirpool - Nebrat. O něco lepší než Candy, Indesit, ale pořád horší než Zanussi (o AEG, Siemens atp. ani nemluvě).

Jenom bych chtěl podotknout, že strašně moc (bez ohledu na výrobce) záleží na kusu, který si zakoupíte. Někdo si koupí Candy a je s ní maximálně spokojen, protože pere skvěle. A někdo naopak koupí Siemens, trefí na blbý kus a pak už v životě Siemens nekoupí. Takže ono zase říkat tahle a tahle značka je nejlepší je ošidné. Jistě může mít obecně nejméně reklamací, ale zrovna na vás může vyjít problémový kus a budete se mlátit do hlavy ...
Qwerty

Odeslatod lenka2 v Úte 18. Dub 2006 10:16:21

super diskuze, právě stojím před stejným rozhodnutím a už mi jde hlava kolem ze všech značek. Po podrobném zkoumání na internetu (i na Livingu) jsem došla k tomuto závěru: při pořizování více nových spotřebičů se asi vyplatí koupit celý set (deska, trouba, digestoř, někdy myčka).
Asi nejpovedenější design má Ariston, ten se mi nejvíc líbí - jak myčky tak má suprové plynové desky.
Bosch se mi zase nelíbí vůbec, ale hodnotíte jej docela vysoko co do kvality.
Digestoř vestavná vychází nejlépe u Baumaticu- není drahá a hlavně není příliš hlučná. U digestoří jsem narazila na zn. CATA - ta mi přijde drahá a hlučná.
Asi ale nakonec zvolíme troubu a plynovou desku MORA, tady je docela dobrý poměr kvalita - design- cena. Jen asi nekoupíme myčku v setu.
lenka2

Odeslatod Aleš&Irča v Úte 18. Dub 2006 11:12:05

Podle mého názoru v kvalitě až zas takové rozdíly nejsou, rozhoduje spíš design a funkce i cena. Navíc platí minimálně 2 letá záruka.

Třeba rodiče si do své kuchyně kupovali jenom Miele, Liebherr a Siemens a právě trouba Siemens od začátku nefungovala. Naštvali se a po reklamaci pořídili za třetinovou cenu troubu Ariston, funguje skvěle :-)

U naší první kuchyně máme taky spotřebiče Ariston (trouba, deska kvůli designu) a Zanussi vestavnou lednici (nizká cena), zatím spokojenost.

U druhé kuchyně jsme vybrali vestavnou pračku a myčku AEG (pro jistotu, prý dobrá značka .-), troubu a desku Ariston (opět kvůli designu), podstavnou digestoř Siemens (kvůli velikosti, malá až neviditelná) a lednici samostatnou Zanussi OZ (design ! vtipně sice levná značka, lednice ovšem extrémně drahá, dokonce dražší než větší Liebherr u rodičů :-(

Když už tu bylo uvedeno i propojení jednotlivých značek v rámci jednoho koncernu a jejich know-how, přidávám taky odhalení Ariston=Indesit. Tak bych to nebral až tak vážně.
Aleš&Irča

Odeslatod ivetac v Úte 18. Dub 2006 11:52:53

niekedy je dobré si zistiť aký má tá ktorá značka servis. Ja som bola spokojná so značkov Gorenje. (super servis)
Teraz som vymenila pračku za Bosch. Super mašinka.
Umývačka riadu - teraz na trhu dobrá cena a kvalita AEG - favorit.
ivetac

Odeslatod Evas v Úte 18. Dub 2006 11:59:43

Lenko, opravdu se ti zdá digestoř CATA hlučná? Já jsem si ji vybrala? Ach jo, tak zase budu zkoumat parametry a porovnávát :X
Jinak hodně prodejců říka shodně s Qwerty:" Nesmíte chytit špatný KUS!"
Troubu a sklokeramickou desku vezmu také asi MORU,kdyby bylo nejhůř, tak sklad náhradních dílů mají u nás za humny a na desku záruku snad 5 let. Původně jsem si myslela vše od ELEKTROLUXU, ale tam nemají výběr v bílé barvě...
Evas

Odeslatod Fredy v Úte 18. Dub 2006 12:04:21

Mnoho spotřebičů používá agregátu jednoho a toho samého výrobce. Třeba zde zprofanovaná značka Candy používá agregátu Elektrolux u svých ledniček. Značka není všechno, někdy bohužel jen nějaká ta tisícovka navíc a nic z toho.
Fredy

Odeslatod Evas v Úte 18. Dub 2006 12:19:29

Mamka i manželova maminka mají CANDY pračku a nedají na ní dopustit :)
Evas

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design