Prodávali jste byt na inzerát?

Moderátor: Living

Re: Prodávali jste byt na inzerát?

Odeslatod mamina v Pát 07. Dub 2006 12:31:34

Vážení, také mám špatnou zkušenost. Sháněli jsme pozemek, jednali s několika RK a výsledek nulový. Byli jsme např na prohlídce pozemku a makléřce jsme řekli, že kvůli tomu a tomu chceme cenu nižší. Rovnou se s námi rozloučila, majiteli se to ani neobtěžovala nadhodit a přitom to byl takový ležák ( ten pozemek ). Myslím tím, že ten inzerát měla realitka již přes rok. Shodou okolností ten smý pozemek koupil náš známý rovnou od majitele a za cenu, kterou jsme požadovali my. Takže realitka utřela jen díky svému chování. Kdyby to majiteli tenkrát aspoň řekli, mohli to prodat hned a všichni mohli být spokojení. My už naštěstí máme koupeno, ale bez realitky.
mamina

Odeslatod Anaj v Pát 07. Dub 2006 16:04:39

Pročítám tuto diskuzi a je mi smutno.
Reality dělám už nějaký ten pátek, začínala jsem sama, dnes mám 8 zaměstnanců, kanceláře na dobré adrese a snažíme se svou práci dělat jak nejlépe umíme. Žádného nespokojeného klienta jsme nikdy neměli, spíš se setkáváme s vyčůránky, kteří se snaží realitku obejít a okrást. Spokojení klienti se vracejí a doporučují nás dál.
Vadí mi, že reality může dělat každý, podle toho to pak vypadá a vrhá to špatné světlo na ty poctivé a kvalitní.
Anaj

Odeslatod Tessia v Pát 07. Dub 2006 16:12:51

Anaj, na jednu stranu chápu tvoje rozladění, na druhou stranu - jak by sis představovala to "síto", aby realitní kancelář nemohl mít každý? To nemyslím ironicky, opravdu by mne zajímalo, co podle Tebe dělá dobrou realitku. :)
Tessia

Odeslatod Anaj v Pát 07. Dub 2006 17:02:43

Tessio, když chce někdo provozovat restauraci, musí mít vzdělání a praxi v oboru nebo odpovědného zástupce, vše posvědcené hygienou. Právník taky musí mít vzdělání, bankéř taky. Když chceš dělat reality, nemusíš mít ani ukončené základní vzdělání.
Podmínkou by měla být kancelář a právní služby. Nejvíc dokáže nas.., když dáš plno peněz právníkovi za vyhotovení smluv a nějaká rádoby realitka ti je ukradne. Nezmůžeš nic, změní si pár slov a nic nedokážeš.
Myslím, že je to v nás, jsme národ vyčůránků a ještě se tím někteří chlubí (viz. tato diskuze).
Anaj

Odeslatod Jirik v Sob 08. Dub 2006 21:54:01

Dekuju za tuhle diskusi. Jsem v uplne stejne situaci. Pred tydnem jsem podal jeden jediny inzerat a od te doby me bombarduji telefonaty od RK (neprehanim, jeden den jsem si delal carky a bylo jich 34). Primi zajemci 2 (a z jednoho se nakonec stejne vyklubala RK).
Je tady hodne lidi, kteri kupuji byt. Reknete mi, prosim, kde hledate? Na jakych serverech ci mediich? (doufam, ze se zde mohou zverejnit internetove adresy jinych serveru).
Jinak vsem i Tes preju, at uspesne a bez prilisnych nervu koupi, pripadne prodaji sve byty a domecky. ;)
Jirik

Odeslatod EvaBl v Ned 09. Dub 2006 7:20:15

www.sreality.cz
EvaBl

Odeslatod simonkaaa v Ned 09. Dub 2006 8:13:04

Pres RK už nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Shrábli rezervační poplatek, hodili do placu parodii na smlouvu a tak jsem sáhla znovu do kapsy a najala právníka, který to udělal za ně!!!!!
A kam si můžu jít stěžovat???? NIKAM. Je to dneska bordel.
Kamarádka kupovala taky přes ně, stěžovala si kolikrát u mne, ale já se jí nezeptala, která že to byla. Až začaly problémy u mne, jaké bylo překvapení, že je to stejná RK.
A kdyby bylo více přímých prodejců, jak by bylo lépe!!!!
Vždyť se dva vždycky domluví líp než tři.

Je, tady se mluví o prodeji - tak paní majitelka taky pěkně nadává. Až když jsme si zavolaly a domluvily se co a jak, tak se to krásně rozběhlo a je skoro hotovo.
simonkaaa

Odeslatod Citronella v Ned 09. Dub 2006 22:13:42

Narazili jsme také na "super" realitku, jméno není podstatné, protože krachla, majitel je zavřený a my přišli o docela dost peněz. Někdy (často) má člověk pocit, že svět je plný vychytralých podvodníků, kterým je všechno dovoleno.
Citronella

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design