Prodávali jste byt na inzerát?

Moderátor: Living

Re: Prodávali jste byt na inzerát?

Odeslatod Kasika v Stř 22. Úno 2006 22:51:18

My jsme prodávali dům (Praha) přes realitku. Provize pro ni byla cca 250.000 což jsou 2,5% - ze známosti. Na tom trvala matka, bála se to svěřit neznámé realitce. Makléř (majitel realitky) si téměř rok "šušnil" barák pro sebe, snažil se neustále snížit cenu, vypadalo to, že ho chce nejspíš sám, a nejlépe zadarmo. Teprve když už mu hrozilo, že půjde od válu bez provize, začal se snažit.Kupec se našel až téměř za rok, skoro jen pár dní před vypršením smlouvy o zprostředkování prodeje, přestože jde o pěkný dům na "dobré adrese" a rozhodně nebyla nijak natažená cena.
Makléř ani nebyl schopen říct, dokdy se má zaplatit daň z prodeje, tvrdil, že finančák plátce sám vyzve, prostě jakmile sbalil peníze, přestalo ho zajímat, že jeho klient kvůli jeho nedbalosti musí zaplatit penále. Sice malý, cca 3.000, ale jde o princip.
Pak jsme kupovali byt, taky v Praze, a taky přes realitku, tu můžu i jmenovat - Maxima reality. Docela tlačili na pilu - líbil se nám byt, ale měli jsme celkem šibeniční lhůtu na rozmyšlenou (i přes složenou zálohu). Jinak byli ale celkem v pohodě, postarali se o všechno, my jsme nemuseli hnout prstem.
Kasika

Odeslatod Kasika v Stř 22. Úno 2006 22:53:28

Hanca Napsal:
-------------------------------------------------------
> A já měla za to, že provizi platí kupující, že
> prodávající neplatí nic!!! Nebo jsem někde něco
> špatně pochopila..?
My, prodávající, jsme platili provizi ve výši 2,5% z prodejní ceny :D Možná i kupec, to nevím :D
Kasika

Odeslatod Zdislava v Stř 22. Úno 2006 23:05:11

My jsme kupovali maličký domeček, o kterém jsme se dozvěděli, až když majitelka podepsala exkluzivitu na 1 měsíc s realitkou, s tím, že ona chce 800tis., a provizi ať si domluví s kupujícím, který navíc musí složit do 3 dnů zálohu, aby jí někoho nedohodili poslední den a pak se to netáhlo půl roku - jí na to navazovala koupě většího domu. Jenže realitka byla chamtivá a snažili se to prodat za 960 tisíc (měli inzerát s fotkou). To bylo už opravdu předražené, tak jsme jí řekli, že když to realitka neprodá, ať se nám ozve.
Pak trochu slevili a našel se 1 kupec, ale ani týden po vypršení exkluzivity nebyl schopen složit zálohu (asi 15% ceny). Ona dostala strach, že se zbytkem peněz budou ještě větší problémy, a že jí krachne její koupě. Tak nám vzkázala a prodala to za 800tisíc nám. Ani realitkám se nenažranost vždycky nevyplatí :).
Zdislava

Odeslatod petr402 v Čtv 23. Úno 2006 0:02:37

Dle mého je hloupost podepisovat exclusivitu, protože Vás mají akorát v hrsti. Co jsem se setkal s realitkama, když jsem sháněl pozemek, jednání docela šílené. Buď mistři světa a nebo zase úplný ňoumové. Jinak třeba pozemek co nabízeli jako Top zakázku mají dodnes neprodaný. A samozřejmě nepřipravené podklady - zda se dá stavět, územní plán, existence sítí neprověřená,...
petr402

Odeslatod Drak v Pát 07. Dub 2006 9:26:33

Kupoval jsem nemovitost - rodinný dům. Jediné, co realitní kancelář (klidně budu jmenovat - Prolux) přinesla byly problémy a zvýšení nákladů. Jediné, kdy byli rychlí a spolehliví, když chtěli vyinkasovat zálohu na blokaci. Jinak smlouvu asi po 7 pokusech, kdy nevyhovovala bance a objevovali se v ní různé chyby (chyběl pozemek, nesplnili požadavky prodávajícího apod.), jsem vyhodil a napsal jsem si vlastní. Na stránkách má Prolux napsáno, že se již neplatí žádné polatky a hned první, co po mně chtěli, bylo 10,000 Kč. Realitní kancelář je absolutně k ničemu. Své nabídky a poptávky dávejte raději na nějaké free stránky a zařizujte si to samy, pokud se necítíte, požádejte raději o pomoc právníka, stále vás to vyjde mnohem levněji než u těch nehorázných zlodějů. :X
Pokud by chtěl někdo vědět něco blíž (třeba kvůli sepsání hromadné stížosti na Prolux :) tak mi písněte na mail.
Zdar a šťastnou ruku
Drak

Odeslatod Wampyr v Pát 07. Dub 2006 9:44:14

Mam zkusenosti jak s realitkou tak i s osobnim prodejem. Kupoval jsem byt u MexxReality (Praha). Smlouvy sice meli relativne v poradku - jenom nejake detaily, ale strasne se vsechno vleklo. Aktivni byli jenom do doby nez schramstli provizi, pak jsem je musel, s prominutim, kopat do prdele, aby se neco vubec delo.

No a pak jsem prodaval byt v OV. Pres realitku. Prisel zajemce a kdyz si maklerka odskocila na WC, tak mi ten zajemce rekl, ze mi da o dvacet tisic vic kdyz z toho vyloucime realitku (provize byla pro nej neco kolem 50 tisíc) no a protože jsem neměl podepsanou exkluzivitu tak jsme do toho šel a vydělal 20 tisíc navíc - smlouvy jsem měl stejně napsané svoje, protože ten paskvil co mi realitka nabízela, tak na to bych si netroufl prodat ani kadibudku ...

Takze zkusenosti s realitkama spise negativni.
Wampyr

Odeslatod xyy v Pát 07. Dub 2006 11:34:59

to Wampyr: obesel ( podvedl) jsi rk, která ti sehnala zájemce, takže investovala čas a peníze a to je OK???
Zkus se tím "pochlubit" kdekoliv mimo ČR a budeš za idiota
xyy

Odeslatod Wampyr v Pát 07. Dub 2006 11:49:11

xyy: Realitka se mnou nemela podepsanou exkluzivitu, bylo moje pravo ten byt komukoliv. Je chybou realitky, ze si toto neosetrila, navic ten napad nevzniknul u mne, ale u toho zajemce.
Klidne budu kdekoliv mimo CR za idiota, je mi to uplne jedno. (tu)
Wampyr

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design