Prodávali jste byt na inzerát?

Moderátor: Living

Re: Prodávali jste byt na inzerát?

Odeslatod Anaj v Úte 21. Úno 2006 23:06:03

Pravdu má EvaBi a j2 v tom, že jako u všech profesí jsou realitky dobré a špatné. Nelze šmahem odsoudit všechny. Problém je v tom, že živnost na realitní činnost dostane každý. 60-70% realitek jsou tzv. obývákovky, amatéři kteří si vše dělají na koleni, aby ušetřili, bez právního zázemí, bez znalostí, bez umění jednat se zákazníky.
Dobrá realitka vám ušetří starosti, nervy, peníze, ale hlavně čas. Zatím málokdo u nás si uvědomuje, že čas jsou peníze.
Zjistěte si reference, všimněte si kanceláře, dejte na první dojem z jednání či telefonátu,...Také neplatí veliký=kvalitní, spíš naopak.
Anaj

Odeslatod Tes v Stř 22. Úno 2006 1:53:00

Děkuji za názory. Ozvali se především ti, kteří byt přes realitku KUPOVALI. Já ale chci byt PRODAT. Dala jsem si soukromý řádkový inzerát. Dnes to bylo obzvlášť výživné. Jeden telefonát za druhým. Poté, co děti kvůli telefonování ještě v půl jedenácté neměly snídani, jsem telefon vypnula. NEOZVAL SE MI JEDINÝ PŘÍMÝ ZÁJEMCE.

Zato ty realitky. Občas velmi tvrdý nátlak na co nejbližší termín prohlídky. Občas poplakání na téma, jak makléřku s klientem někdo sprostě předběhl a přeplatil. Je to asi tvrdý chlebíček. Velmi často v telefonu naučené fráze z kurzu prodeje. Jedna nabídka vyšší ceny. Sem tam náznak solidnějšího přístupu. Vesměs zájem o financování hypotékou - máte s tím zkušenosti? Kdy dostanu peníze? Semtam i nabídka hotovosti.

Jsem z toho docela vyřízená. Dost lidí se objednalo na prohlídku, někteří se vnutili na jeden a týž termín. Cítím, že budu pod takovým tlakem, že mám chuť to celé stopnout. Chtěla bych jednat v klidu, i kupující by si ten byt měl asi v klidu prohlédnout. Nebo že bych vypsala obálkovou metodu?

Naprosto jsem nečekala, co může udělat jediný inzerát...
Tes

Odeslatod Tessia v Stř 22. Úno 2006 7:58:19

To Tes: Vždycky to chce pevné nervy a nenechat se někam natlačit. Já vím, s hladovými dětmi za zády a s nedostatkem času je to těžké... Financování hypotékou může prodej poněkud protáhnout, jinak tam asi problém není. Vždycky je nutné mít smlouvu od dobrého právníka, v případě platby v hotovosti je nejlepší notářská úschova (není zadarmo, ale je to největší jistota).

Trochu bych oponovala výše psaným názorům - nespoléhala bych na vzory smluv z internetu, jednak nemusí být správně (kdo vám za ně ručí?),za druhé každý smluvní vztah je trochu jiný - nejde "sekat smlouvy jak Baťa cvičky". A je nutné si každou smlouvu podrobně přečíst sám a když nerozumím, ptát se: jak se vyřeší, když se stane to a to?
Tessia

Odeslatod Bubo v Stř 22. Úno 2006 8:48:57

Tes,jak uz jsem tu psala,tak v teto dobe byt pres realitku prodavame,tak i kupujeme.Jelikoz je to trochu slozitejsi,tak jsem sluzeb realitek v obou pripadech vyuzila.Pokud jen prodavas,tak nic platit realitce nebudes-tedy aspon ja se s tim nesetkala.Vse plati kupujici.Jinak,taky jsem dala klasicky inzerat a 4 dny jsem nedelala nic jineho,nez zvedala telefon-bylo to desny.Pak jsem to dala trem realitkam a nekolik dalsich si to vzalo samo:-(.Rekla jsem jim na rovinu,ze nikoho z nich nechci videt v nasem byte pokud nebudou mit s sebou klienta,a rozeslala jim fotky.Za tyden jsme meli kupce-byl to 3.zajemce,takze bylo super,ze nam bytem nechodily davy lidi,kteri jdou jen na cumendu :D
At to mate rychle prodany. (tu)
Bubo

Odeslatod Paula v Stř 22. Úno 2006 9:04:47

Prodávali jsme byt loni - na inzerát. Nejdřív jsme realitky odmítali, ale protože jsme bydleli 130 km daleko, bylo to se zájemci komplikované, navíc každý chtěl počkat, až sežene peníze ... Nakonec jsme to prodali přes realitního makléře, byl velice slušný, solidní, dostali jsme za byt víc, než jsme požadovali, měl připravené smlouvy - no prostě byli jsme spokojení. Kupující mu platil provizi 10.000,- Kč.
Paula

Odeslatod Jenn nereg v Stř 22. Úno 2006 9:15:43

Anaj Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrá realitka vám ušetří starosti, nervy, peníze,
> ale hlavně čas. Zatím málokdo u nás si uvědomuje,
> že čas jsou peníze.
> Zjistěte si reference, všimněte si kanceláře,
> dejte na první dojem z jednání či
> telefonátu,...Také neplatí veliký=kvalitní, spíš
> naopak.

Nechci hanet smahem vsechny realitky, ale pravnika bych si na kontrolu smlouvy stejne najimala. Takze jsem si ho najmula rovnou na sepsani smlouvy (nechala jsem si doporucit, jinak bych si asi vzala prvniho ze Zlatych stranek ;o). VYrizeni veskerych formalit kolem smlouvy me stalo [bold]dvacetkrát méně[/bold], nez meho znameho, ktery si tohle nechal zarizovat realitkou. A casu jsme oba obetovali asi stejne.
Jenn nereg

Odeslatod michaela 2 v Stř 22. Úno 2006 10:14:13

prodavala jsem byt i domek prez realitku,dostala jsem co jsem pozadovala do posledni koruny ,provize byla navysena nad cenu,co jsem pozadovala ja.pokousela jsem se prodat sama inzeraty asi pul roku,lidi volali ,chodili ,stalo me to spoustu casu a nervu a telefonatu,nemluvim o penezich za inzerci.Prez realitku to bylo za mesic prodane a dostala jsem to,za co jsem chtela ja prodat sama.v pripade zajmu Vam dam kontakt na realitniho maklere.Asi hodne zalezi na jeho pristupu,protoze naopak moje znama prez realitku mela problemy,sice ji tam posilali lidi,ale ani o tom dopredu nevedela,i provize ji vysla hodne draze. (td)
michaela 2

Odeslatod EvaBl v Stř 22. Úno 2006 11:24:26

Já jsem přes RK kupovala i prodávala ( přes tu samou) a doteď peněz za provizi nelituji. V provizi této RK je obsažen kompletní servis včetně poplatků na katastru a vyřízení komplet všeho včetně např. převodu plynu a elektřiny.Makléřka nás pouze zavezla na obecní úřad k ověření podpisů a jinak jsem kromě podpisu smluv nedělala NIC. Právní servis rovněž zdarma
( jednání s kupujícími, kteří měli v rodině právníka, se trochu vleklo, takže bylo nutné i jednání s právníkem, který pro RK pracuje). Především pokud jde o byt v OV ( a to asi jde, pokud píšeš o hypotéce) tak jsou služby SOLIDNÍ realitky k nezaplacení. Takže jak jsem již psala na začátku - Reality21 - doporučuji. Ev. kontakt na naši makléřku pošlu, ale mailem.
( V současné době dcera kupuje byt přes bohužel jinou RK a je to děs běs).
EvaBl

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design