Prodávali jste byt na inzerát?

Moderátor: Living

Prodávali jste byt na inzerát?

Odeslatod Tes v Úte 21. Úno 2006 1:56:32

Prodávali jste někdy byt na inzerát? Teď jsem se o to pokusila. Smršť zájemců. Některé realitky vystupovaly otevřeně, jiní makléři to zkoušeli nejdřív jako přímí zájemci. Ozvala se i společnost, co poskytuje hypotéky (že by také realitka?) Do inzerátu jsme nedali jako podmínku, že chceme jen přímého zájemce. Zajímalo by mě, co všechno se dá v této záležitosti od zájemců z řad realitek čekat. Kvalitní servis? Tlak na snížení ceny? Něco jiného? Děkuji za vaše zkušenosti.
Tes

Re: Prodávali jste byt na inzerát?

Odeslatod madkmet v Úte 21. Úno 2006 10:06:39

Já se snažil koupit byt napřímo (3+1, panel) a bylo to téměř nereálné. Všechno měli obšancované realitky. Takže jsem nakonec "využil jejich služeb" a úplně za nic vyhodil 65.000,- Realitky neudělala v podstatě nic, jejich smlouvy jsem musel celé přepisovat, prostě tragédie... Tekže vřele nedoporučuji TRIO Reality...
madkmet

Odeslatod Baja v Úte 21. Úno 2006 12:22:34

Já jsem koupila byt na přímo. V práci se občas dostávám do kontaktu s realitkama a vím, že jejich "servis" dost stojí a bývá nekvalitní. Určitě bych do toho nešla. Řekni všem natvrdo své podmínky a uvidíš, s čím vyrukují. Na netu je dost vzorů smluv a článků o tom, na co si dát pozor. Když tak si nechej sepsat kupní smlouvu u právníka. Určitě ušetříš víc, než s realitkou. Co od nich můžeš očekávat? Myslím, že jen to, že chtějí kšeft. Držím pěsti, ať to dobře dopadne. B.
Baja

Odeslatod Laďka1 v Úte 21. Úno 2006 12:31:57

My právě kupujeme takový pozemeček. Dostali jsme informaci, že je ke koupi od jedné paní, ale bylo už pozdě a dala to realitce, takže kupujeme přes ni. Vím jen to, že nás to stojí o 45 000,- víc. Ale s tím jsme se už smířili, i tak to není drahé. Na druhou stranu se nemusím starat o znění smlouvy (maximálně nechat překontrolovat právníkovi) a také se nestarám o znění žádosti na vklad do katastru a řekne mi přesně, co musím udělat. Na nic tak nezapomenu. Tak by to tedy mělo fungovat. Tady to klape, ale nevím, jestli to není tím, že jsme dodatečně zjistili, že je to známý jednoho známého. :-)
Na druhou stranu naši prodávali barák bez realitky, ale nebylo to přes inzerát, bylo to přes náhodu, a taky to proběhlo celkem bez problémů a jistě se na tom dost ušetřilo. Takže vážně záleží na kvalitě kanceláře, pak můžu aspoň v klidu spát.
Laďka1

Odeslatod EvaBl v Úte 21. Úno 2006 12:33:51

Od realitek můžeš očekávat:
- dokonalý servis, profesionální jednání, v provizi zahrnuté poplatky na katastru, právní servis ( moje zkušenost s RK Reality21)
- mizerný servis, nevychovanost,špatně připravené smlouvy, neochotu, provize je za nic ( současná zkušenost mé dcery s jednou pražskou RK, kterou zatím nechci jmenovat)
EvaBl

Odeslatod Jenn nereg v Úte 21. Úno 2006 12:36:37

Jo, rovnou jsem se kazdeho zajemce ptala, jestli je realitka, ze nemam zajem...
Nakonec jsme prodali primo, pravnik na sepsani smlouvy nas stal zlomek toho, co by staly totozne sluzby realitky. Bylo to v klidu, bez podrazu.
J.
Jenn nereg

Odeslatod rejnok v Úte 21. Úno 2006 13:56:58

my jsme kupovali byt i pozemek a vzdycky bez realitky. Papirovani neni nijak hrozne, vzory smluv jsou na internetu, stejne tak jako katastr nemovitosti.

Pokud mate neco rovnou vybraneho, neni treba platit realitce za vytisknuti smlouvy....
rejnok

Odeslatod Marta1 v Úte 21. Úno 2006 14:04:40

Kupovali jsme byt přímo, jen advokát za mírný peníz sepsal smlouvu a vyřídil vše na katastru. Peníze jsme předali v hotovosti u advokáta při podpisu smlouvy.
Marta1

Další

Zpět na Bydlení a design