Renovace starého proutí

Moderátor: Living

Renovace starého proutí

Odeslatod Káčaa v Čtv 09. Úno 2006 18:09:00

Moc bych chtěla poprosit všechny,kteří by byli ochotni mi poradit,jek zrenovavat staré proutěné truhly.Koupila jsem si jich několik do bytečku v bazaru.Vyčistila jsem je a ráda bych jim vrátila alespoň část původní krásy:-)
Je možné je třeba natírat lakem?Nebo by byl lepší sprej,Nebo...?
Předem moc díky za jakékoliv typy.
Káčaa

Re: Renovace starého proutí

Odeslatod KAMI v Pát 10. Úno 2006 8:16:32

My máme starý proutěný koš na mimi natřený na bílo, tak také přemýšlím, jak docílit toho, aby měl přírodní barvu... Asi bych to kartáčem zbavila v Tvém případě prachu a špíny a nastříkala sprejem, aby se ta barva dostala všude.
KAMI

Odeslatod a.l v Pát 10. Úno 2006 9:35:32

staré proutěné koše jsem namočila do vany do roztoku sava, pak jsem je důkladně osprchovala a nechala volně vyschnout ve stínu.
radši jsem je nelakovala ani nenatírala, mně se líbí proutí přírodní :)
a.l

Odeslatod Maf v Pát 10. Úno 2006 9:51:12

kdysy tu někdo radil čistit proutí ve sněhu, že se špínka dostane ze všech koutu. Já košíky špinavé od hub drbu rejžákem ve vodě se saponátem a taky to přežili.
Maf

Odeslatod Jaša v Pát 10. Úno 2006 18:10:16

Vydrbala bych je rychle, aby se moc nenamočily a po uschnutí bych je nastříkala olejem na kytky. Nevím přesně jak se jmenuje, ale v každé květince to mají. Dodává to lesk květinám.
Jaša

Odeslatod verdezza v Ned 12. Úno 2006 21:55:26

proutěný nábytek,koše apod.nejlépe vyčistíte tak,že ho vykartáčujete slanou vodou a pak opláchnete studenou čistou vodou.Poté nechat vyschnout nejlépe na slunci a natřít citronovým olejem.
Když to bude hodně,nanést kaši ze soli a octa,nechát krátce působit a opláchnout..
Rákosový výplet u židlí se znovu vypne,když ho zdola nahoru budete potírat horkou vodou a židli necháte uschnout v průvanu nebo na prudkém slunci.Nakonec také pšetřit citronovým olejem.
(čerpáno z knihy)
verdezza

Odeslatod Laďka1 v Pon 13. Úno 2006 8:50:26

Hm, to by mě ještě zajímalo, co myslí tím citronovým olejem a kde se dá sehnat.

Jinak existuje určitě i normální bezbarvý lak ve spreji.
Laďka1

Odeslatod MilanK7 v Pát 11. Srp 2017 11:20:15

Natřel bych to na bílo, vypadá to dobře.
MilanK7

Zpět na Bydlení a design