bouchání v topení

Moderátor: Living

bouchání v topení

Odeslatod Jana08 v Úte 10. Led 2006 7:29:21

Dobré ráno všem! Řešíme už delší dobu problém s topením - ústřední-horkovod, strašně nám v něm cvaká/bouchá. Intervaly nejsou pravidelné. Dělá to, když topení vypneme, i když topení dáme na víc... Odvzdušňujeme...Je to stále horší a nevíme co s tím. Zkoušíme vše možné a už si nevíme rady. Musím říci, že je to dost nepříjemné a nedá se při tom spát. Největší problém máme v ložnicích...Nemáte s tím někdo zkušenost? Nevíte, čím by se to dalo odstranit? Díky moc. :S
Jana08
 

Re: bouchání v topení

Odeslatod Makyša v Úte 10. Led 2006 7:56:14

nepíšeš jestli máte vyregulovanou topnou soustavu (měřáky teromoventily)může to být tím.
1pokus u prostupky (u podlahy) namazat olejem (klidně stolním) a snažit se třeba pomocí dřevěného klínku umístit stupačku do středu).
2pokus - vyreguovaná soustava máš smůlu, nebo naučíš souseby pod, nad (společná stupačka) nevypínat termohlavici, ale jen ji snážit na potřebnou teplotu při které neotvírá radiátor) no je ale celkem nemožnéé
Makyša
 

bouchání v topení

Odeslatod Jana08 v Úte 10. Led 2006 8:53:07

Díky Ti moc, zeptám se na to, jak to máme...Tomuhle nerozumím, ale moc možností tedy nemáme, viď? Ještě jednou díky.
Jana08
 

Re: bouchání v topení

Odeslatod Kiz v Úte 10. Led 2006 11:37:06

Asi tě nepotěším, ale s tímto problémem bojuje mamka už přes dva roky. Oficiální verdikt zní, už i od soudu a hygieniků, že má bytové druřstvo povinnost seřídit otopnou soustavu. Družstvo odmítá a nerespektuje rozsudky, takže nula od nuly pojde. A asi tě nepotěším ani druhou zprávou, ale pokud vám to jednou začalo, je velmi pravděpodobně, že se to bude i zhoršovat.
Kiz
 

Re: bouchání v topení

Odeslatod Jana08 v Úte 10. Led 2006 15:47:46

Samé dobré - pozitivní zprávy :( To tedy máme vyhlídky... :P
Jana08
 

Re: bouchání v topení

Odeslatod helas v Úte 10. Led 2006 18:53:48

Něco podobného je i u nás. Bydlíme RD, topime si sami. To lupání a cvakání je způsobeno smršťováním materiálu pří chládnutí soustavy a zase naopak při ohřívání se materiál roztahuje, takže si zase lupe. :D. Za těch x let, co tu jsme, už to ani nevnímáme.
Uživatelský avatar
helas
 
Příspěvky: 465
Registrován: Stř 07. Pro 2005 12:44:05
Bydliště: Olomouc

Re: bouchání v topení

Odeslatod Zdislava v Stř 11. Led 2006 10:34:43

Asi před 20 lety u švagra v činžáku dělali komplet nové topení - kotel, radiátory a stupačky. Měl pak podobné problémy a navíc stálý zvuk přelévané vody. Postupně to přestalo, nikoliv ale úplně samo. V horních patrech denně odvzdušňovali a asi 3x tam byl nějaký odborník a doreguloval to. Tam to brali tak nějak normálně - to, že nové topení ze začátku 'straší' i to, že tomu nějaký topenář chodí pomáhat aby si to 'sedlo' rychleji. Do půlky zimy měli klid.
Zdislava
 

Re: bouchání v topení

Odeslatod Jana08 v Čtv 12. Led 2006 14:53:03

Zdislavo díky, konečně trochu naděje. Máme opravdu to tepení nové a tak doufám, že si to časem prostě sedne. Nejhorší je to, že co člověk, to názor a zatím nic nepomáhá. Teď už se prostě v noci stěhuji do obýváku, protože jsem na to přestala mít nervy...Díky, snad to vyřešíme.
Jana08
 


Zpět na Bydlení a design

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

TOPlist