ABradio - poslouchej online!

Jak sundat lino?

Moderátor: Living

Jak sundat lino?

Odeslatod Gusano v Pon 31. Říj 2005 6:15:19

Při rekonstrukci bytu jsem narazil na jeden nečekaný problém. Lino, které je ve všech místnostech (celkem tak 85 m2) je tak dokonale přilepené že nejde vůbec sundat. Nemá někdo zkušenost co s tím?

Už jsme zkoušeli - špachtlovat za studena, špachtlovat za tepla, odřezávat, odsekávat. Nejlepší bylo asi vzít kango, do ní širokej majzl a postupně ukrajovat kousíčky. Jenže i tak je to strašně pomalý.

Jediný co vcelku jde je strhat z něj vrchní vrstvu (tu pokreslenou folii) a zůstane tam tak 4mm pěny, která se dá milimetr po milimetru špachtlovat.

Prosím - neměl jste někdo podobný problém a jak jste to řešili?

Děkuju...
Gusano

Re: Jak sundat lino?

Odeslatod Hanca v Pon 31. Říj 2005 9:29:41

Asi neodpovím na dotaz, ale ráda bych se podělila o zkušenosti s trháním našeho lina. Po většině plochy se nám vytrhalo lino i s podkladní vyrovnávací vrstvou, takže po vytrhání se odkryl až panel. Na několika místech se naopak lino jakoby rozdvojilo a na podlaze zbyla vrstva, která vypadá jako zatuhlý asfalt. Odtrhnout to moc nejde, ale asi to překryjeme vyrovnávací vrstvou tak jak to je...
Hanca

Odeslatod Gusano v Pon 31. Říj 2005 9:34:13

Jo kéž by se trhalo i s betonem... :) tohle fakt nejde vůbec - jinak lino s betonem jsem trhal v jednom bytě - vůbec to nebyl problém, navíc se pak dala krásně srovnat ta plocha, s tím černým lepidlem to bylo nalepené v našem současném bytě, je na tom nalepená dlažba a už 2 roky bez problémů drží.
Gusano

Odeslatod sylva v Pon 31. Říj 2005 19:53:14

Gusano,
koukám,že žádné rady nepřibyly,takže nezbývá nic jiného než nabrousit špachtle a špachtlovat,špachtlovat a zase špachtlovat!!! (td)

A pak se možná v létě nastěhujete! :( :( :(
sylva

Odeslatod Peťula v Úte 01. Lis 2005 9:17:06

Přesně tak, my taky špachtlovali a špachtlovali. Byli jsme rádi za každých 10 cm, které nebyly přilepené! Ruce jsem měla samý puchýř, protože to chce opravdu zabrat a ruce se v rukavicích krásně potily (td).
Peťula

Odeslatod Tessia v Úte 01. Lis 2005 9:58:57

Pomohla by v tomto případě elektrošpachtle - nabízí třeba Bosch? Já vím, není to levné, ale na 85 m2... A pak ji třeba prodat.
Tessia

Odeslatod Gusano v Úte 01. Lis 2005 20:45:54

elektrošpachtle? slyším poprvé... fakt něco takového je? jdu hledat...
Gusano

Odeslatod lenca v Stř 02. Lis 2005 8:07:40

Ahoj.Mě se zas osvědčilo tesařské dláto. lépe se drží v ruce než špachtle a hrana se dá i přibrousit.Dláto široké 3 cm stojí asi tak 100 Kč.
lenca

Další

Zpět na Bydlení a design