natírání radiátorů

Moderátor: Living

Re: natírání radiátorů

Odeslatod Petronela v Ned 25. Zář 2005 17:46:44

Já jsem natírala deskové radiatory barvou na radiatory,je to vhodnější,neměla by vlivem tepla zežloutnout,což se u běžné barvy muže stát.
Petronela

Odeslatod wodoo v Ned 25. Zář 2005 18:26:04

Litinove radiatory jsem nechala nastrikat nateracem. Vsechno obalil kolem dokola a nikde nezustala ani kapicka. Zakryval precizne i zed za radiatorem. Vim jen, ze pouzival nemeckou barvu na topeni a rikal, ze ta na rozdil od ceskych barev nezezloutne. Platila jsem 25 Kc za clanek a 5 Kc za metr trubek.
wodoo

Odeslatod Daska v Ned 25. Zář 2005 18:29:22

Bydlím v paneláku, starém - takže radiátory nic moc. Koupila jsem barvu ve spreji a radiátory nastříkala, dozadu na zeď jsem dala kus tvrdého papíru, abych ji neponičila. Vypadá to dobře a bylo to za chvíli.
Mého muže málem ranilo, protože on předtím jeden z radiátorů natíral štětcem celý den.
Sprej je dobrý, že vnikne opravdu do každé skulinky.
Daska

Odeslatod Borek v Pon 26. Zář 2005 8:20:00

Mám bohužel celkem bohaté zkušenosti s natíráním radiátorů (byl jsem nucen je natírat v každém bytě kam jsme se nastěhovali). Doporučuji umýt, odstranit nesoudržný nátěr, přebrousit smirkem, pečlivě odstranit prach a natřít Hemmeritem na radiátory. Výborně kryje (stačí 2 vrstvy), nepotřebuje základovku, může i na rez, zůstává stálobarevný. Doporučuji nátěr spíše provádět stětcem než sprejem, je to sice pracnější, ale tloušťka nátěrové vstrvy je větší a nemívá po určité době sklon praskat (pokud je podklad horší). Variopaint bych na radiátory moc nedoporučoval, každý nátěr je vhodný na něco.
Borek

Odeslatod karel v. v Pon 26. Zář 2005 15:29:27

Prvotní úvaha by podle mého názoru měla být zda zvolit vodou ředitelnou, nebo syntetickou barvu. V tomto ohledu u mě jednoznačně vítězí vodou ředitelné (akrylátové) barvy, např. Radet, Radbal Aqua, Balaterm aj. Jejich výhodou a obecnou vlastností je stálobarevnost, tj. že nežloutnou. Navíc jsou pružné, takže nemají tendenci rozpraskat do malých šupinek (běžný úkaz u starých nátěrů topných těles). K tomu připočtěte ekologičtější složení - v interiéru je toto obzvlášť důležité, a to nejen při aplikaci, ale i při "používání". Další charakteristickou vlastností (která je jak výhodou, tak i nevýhodou) vodou ředitelných barev je jejich rychlé zasychání. Výhoda spočívá v tom, že práce je dříve hotova, nátěr se dá dříve přetírat, nevýhodou je o něco méně komforní aplikace (hůře se roztírají a doslova schnou před očima). Pokud už se zde objevují argumenty o barvě, kterou lze natírat přímo na rez, připomněl bych, že tuto vlastnost mají i mnohé vodou ředitelné antikorozní nátěry. Je ovšem třeba si uvědomit, že se jedná hlavně o marketingový trik, protože příprava podkladu se na životnosti nátěru vždy projeví zcela zásádním způsobem, ať použijete jakoukoli barvu, a tak je více než rozumné podklad co nejdůkladněji připravit (očistit od rezu) ve všech případech.
karel v.

Odeslatod rosejack v Pon 26. Zář 2005 17:11:29

Takže, co jsem zjistila...
Kamarád mi řekl, že v OBI koupili plechovku-spray, je to prý na vodní bázi, na ní je napsáno DUPLY COLOR GRANIT STYLE (made in Germany),Popůvky u Brna dodávají na náš trh.
Takže - jak jsem nakoupila, tak prodávám. A jak jsem říkala, mají to opravdu hezké.
:)
rosejack

Odeslatod Jája v Stř 28. Zář 2005 18:38:41

Děkuju za rady, dneska jsem s manželem koupila barvu a začla tím, že ten radiátor nejdřív umeju, a hadejte co jsme zjistili :-( (td), ta žlutá barva co tam už je se loupe. Vypadá to, že než začneme natírat, tak ji budem muset všude osmirkovat.
Jája

Odeslatod honza v Čtv 29. Zář 2005 9:37:32

na žebrové radiátory zkuste váleček 10cm (typ dle barvy s prodlouženou rukojetí a vše pude líp od ruky
honza

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design