natírání radiátorů

Moderátor: Living

natírání radiátorů

Odeslatod Jája v Ned 25. Zář 2005 13:09:52

Ahoj, v našem novém bytečku máme staré hnusné a hlavně žluté radiátory. U nás doma všechno dělal vždycky tatínek, takže nevím jak na to a musím se zaptat: Už jste někdo natíral radiátory? Jak se to dělá? Jaká barva je nejlepší? Jaký postup je nejlepší? Budu vděčná za každou radu.
Jája

Re: natírání radiátorů

Odeslatod sarahxa v Ned 25. Zář 2005 14:17:15

koupíš si barvu na radiátory, pak radiátory lehce vybrousíš, stačí olupující se barvu a rez, jde to i smirkovým papírem, a pak už jen natřeš. pokud máš klasické radiátory, tak je to v pohodě, starší žebrové radiátory jdou hůř, na ty je potřeba štětec zárohák. příjemnou zábavu :D
sarahxa

Odeslatod rosejack v Ned 25. Zář 2005 15:06:27

Viděla jsem "takovéhle" radiátory (+ vedlejší trubky) nastříkané varioprintem (teď nevím, jestli jsem použila ten pravý výraz; stříkají se tím i stěny, někdo i kuchyňské linky) - vypadalo to fakt báječně.
:)
rosejack

Odeslatod Jája v Ned 25. Zář 2005 16:53:44

Jakou barvu jste požívali? Syntetickou nebo akrylátovou? A stříkali jste ji nebo natírali? Jsou to dvacet let starý klasický zažloutlý mohutný zrůdy.
Jája

Odeslatod Andora v Ned 25. Zář 2005 17:06:01

mrkni tady na tu diskusi, třeba ti to pomůže v rozhodování:

http://www.barvy.cz/poradna.php?akce=openvetev&idsekce=22&strana=1&idvetev=6639
Andora

Odeslatod sarahxa v Ned 25. Zář 2005 17:07:52

no my jsme měli klasické žebrové panelákové hrůzy. vlastně pořád máme, jen už vypadají trošku líp :-)
koupili jsme barvu na radiátory od hammerite, ta může jít i na rez, mezi těmi žebry to vybrousit totiž nešlo.
jeden z radiátorů jsem se pokoušela nastříkat, ale výsledek nic moc, a barva byla v celém bytě. takže jsem natírala. práce nic moc, ale výsledek je vidět.
sarahxa

Odeslatod Zdeněk W. v Ned 25. Zář 2005 17:16:20

To rosejack:
Variopaint? To už je skoro totéž, jako obalit radiátory polystyrenem. Nátěr by měl být maximálně propustný (co nejvíce vodivý) pro teplo. "Chlupatý" Variopaint funguje jako tepelná izolace, což zrovna v případě topných těles není zrovna ideální...
Zdeněk W.

Odeslatod rosejack v Ned 25. Zář 2005 17:25:02

To Jaja:
Viděla jsem to u známých, mají to asi 3 roky. Dělala jim to nějaká firma. Pokusím se zítra zjistit, jakou barvu používali. Jen nevím, budou-li, jako naprostí laici vůbec znát odpověď. Dám vědět, jak jsem "pochodila" s odpovědí.
To Zdeněk W.:
Odpovídala jsem jen na položenou otázku, co jsem kde viděla, a co se mi docela líbilo. Po odborné stránce tomu opravdu nerozumím. Známí bydlí v paneláku, mají tam teploučko...
;)
rosejack

Další

Zpět na Bydlení a design