Kožená sedačka nebo látková?

Moderátor: Living

Re: Kožená sedačka nebo látková?

Odeslatod ehal v Pát 16. Zář 2005 13:14:34

uvažujeme o hodně světlé kůži nyní máme světlounkou eko kůži či jak se to jmenuje a ta byla špinavá skoro okamžitě a moc čistit se nedá protože se dost odírá - nedoporučuju. Jestli máte někdo zkušenosti s pravou světlou kůží co se týká špinění a údržby budu ráda za radu.
ehal

Odeslatod Jana2 v Pát 16. Zář 2005 13:20:01

Koženou sedačku má moje teta a nechtěla bych ji ani za nic (tu sedačku). V zimě je sedačka studená, když máte jenom tričko s krátkým rukávem a natáhnete se na pohovku, je to docela nepříjemný. V létě, když si na ní sednu v krátký sukni nebo kraťasech, za chvilku se přilepím. Sedět na ní hodinu není problém, když se díváte na nějaký film. A nemusí to být zadek, stačí stehna. A nebo když venku na zahradě pobíhám v plavkách a pak si v nich na tu koženou sedačku sednu, můžu se jít za chvilku sprcovat. Je teda fakt, že otisky tlapek tetinýho miláčka, kterej venku probíhá jezírkem, pak záhonkama a pak se jde rozvalit na sedačku, se dají setřít za chviličku a za ty asi 4 roky co ho mají, ji ještě nepoškrábal, ale nezdá se mi, že by to ty nevýhody dostatečně vyvážilo.
My máme sedačku látkovou, takovou strukturovanou, smetanovou a i když se nám tu občas prožene nějaký dítko nebo hafák, i po dvou letech je pořád moc hezká.
Jana2

Odeslatod Slunko v Pát 16. Zář 2005 13:36:14

Já mám teď koženou sedačku a to jen proto, že mi ji dala do začátku v novém bytě kamarádka. Ale už se těším, až si koupím nějakou látkovou. Jediná výhoda je údržba. Ta je bezkonkurenční! Na sezení pro návštěvy je super, ale na válení není moc příjemná. Minulý týden jsem na ní na 20 minut usnula. Bohužel v kraťasech, pěkně jsem se přilepila a ještě jsem byla celá rozlomená. (td) A to nemluvím o tom, jak ji koucour každou chvíli někde škrábne.
Slunko

Odeslatod mm v Pát 16. Zář 2005 17:56:13

Asi je to len vec pocitu - látková kontra kožená. My sme mali 15 rokov látkovú, teraz máme 4 roky koženú a UŽ BY SOM INÚ NIKDY NECHCELA. Nemáme pocit chladu, možno je to tým, že bývame v paneláku. Môjmu mužovi je stále teplo, preto jeho domácim oblečením sú kraťasy a nikdy sa nesťažoval, že sa lepí. Je fakt, že keď je vonku 35 stupňov, ja sa lepím a vadí mi to. Riešim to uterákom, toto leto sa mi to stalo asi dvakrát. V zime bez problémov, v prechodnom období, kým sa nekúri, je zima aj v posteli s paplónmi. Deky na sedačke neznášam, neustále je to pokrčené a sedačka je "zváľaná", jedine, ak nikomu nedovolíte na nej sedieť a to mi už pripadá, že ja sa musím prispôsobiť bytu a nie on mne.

Voľakedy som bola šťastnou majiteľkou kožených nohavíc, ktoré som veľmi rýchlo darovala a tiež som si povedala - kožu už nikdy viac. Môžem vás ubezpečiť, že je to neporovnateľné.

To ehal: sedačku máme smotanovej farby, údržba úplne bez problémov. 1x - 2x ročne (podľa nálady) urobím "generálnu údržbu" - pretriem handrou namočenou vo vlažnej vode, pretriem čistou vodou, nechám osušiť. Natriem balzamom na kožu s prídavkom včelieho vosku, nechám chvíľu pôsobiť, preleštím. Bežne ju podľa potreby pretriem vlhkou handrou. Inak ju rozhodne nešetríme, každodenné využitie - dvaja dospelí, dve "pubertiačky", tri roky pes, ktorý môže všetko a početné návštevy. Čo dodať - toto leto sme kupovali pracovné kreslo k počítaču, na celej čiare vyhrala koža.
:)
mm

Odeslatod Polhanka v Čtv 04. Čer 2015 16:35:24

Kožená se mi líbí víc, je i praktická, když se polije, tak se utře a je to. Taky asi víc vydrží, ale víc stojí :-D
Polhanka

Odeslatod mirkovaL v Pát 05. Čer 2015 9:45:25

Taky jsem se rozhodla koupit koženou, ale ještě vybírám, jakou a kde jsi vybara ty?

No právě, je lepší na údržbu, už jen kvůli dětem :D
a taky to vypadá lépe.
mirkovaL

Odeslatod Malda v Stř 10. Čer 2015 7:11:42

Za mě kožená, mám čerstvou zkušenost, před 3mi měsíci jsme jí koupili a jsem s ní moc spkojená, hlavně kvuli údržbě a taky teda se mi více líbí. Když jsem tu sedačku viděla v jednom eshopu, musela jsem jí mít :lol:
Manžel moc radost neměl, ale ted je taky rád :palec_up:
Malda

Odeslatod mirkovaL v Pát 12. Čer 2015 7:40:58

Maldo fakt? A kde jsi kupovala a za kolik? No jo chlapi, to je někdy s něma těžký :D !!
mirkovaL

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design