Kožená sedačka nebo látková?

Moderátor: Living

Kožená sedačka nebo látková?

Odeslatod kubula v Čtv 15. Zář 2005 13:20:16

Prosím o informace, názory, zkušenosti s koženou sedačkou. Je lepší kožená nebo látková?
kubula

Re: Kožená sedačka nebo látková?

Odeslatod orlicek v Čtv 15. Zář 2005 14:39:47

koženou ani za nic. Nesmíte mít doma žádné zvířátko (pes, kočka),protože ji může poškrábat. A další důvod proč ne, v létě se na ni člověk strašně potí, a pak je to hrozně nepříjemné na sezení.Ale napadá mě jedno plus, asi se dobře udržuje, jenom se přetře vlhkým hadříkem.
orlicek

Odeslatod Danusse v Čtv 15. Zář 2005 14:52:51

zeptej se Markose v diskusi Dilema (Ostatní a volná diskuse) určitě dobře poradí... :D :D :D
Danusse

Odeslatod Klára v Čtv 15. Zář 2005 16:38:22

Já si taky myslím, že látková je lepší (a když má sundavací potah, to je asi úplně nejlepší :). Není nic horšího, než když se přilepíte ke kožené sedačce ..... No a nebo to vyřešit tak, že přes ni bude přehozená nějaká deka a "kožená" bude třeba pro návštěvy. V každém případě já měla vždy přes všechny sedačky danou nějakou deku - ty se koupí za pár kaček - a člověk se na pohovce může hezky povalovat a povrch se moc neošoupe, neušpiní atd. A vždycky před návštěvou deku stáhnu ;) ......
Nebo jako to kdo děláte? Možná to je přehnané, ale není nic horšího, než když je pohovka špinavá, prodřená atd.
Klára

Odeslatod Marcela v Čtv 15. Zář 2005 16:58:34

Já myslím, že v těch nových kožených už se člověk nelepí, to bylo v koženkových,v pár kožených jsme seděla a vy jsem odešla nepřilepená.Zase na údržbu je bezkonkurenční, otřete ji hadříkem a je to. Chci si ji koupit, měla jsem látkovou kůži a ta se po 4 letech začla loupat a po šesti je na vyhození.
Marcela

Odeslatod Miska v Pát 16. Zář 2005 7:16:37

Pisete o kozenych z vlastni zkusenosti?
Ja mam jiz druhou a jinou bych nechtela.Super,temer bezudrzbova,kor kdyz mate deti.Vypada i po letech stale stejne,nic se neosoupe,neotrha.
Nikdy jsem se na ni neprilepila,tedy pri beznem sezeni ci valeni.Chce to vybirat kvalitni kuzi.
Miska

Odeslatod Zvedava v Pát 16. Zář 2005 7:37:19

Hmm, já teda píšu z VLASTní ZKUŠENOSTI. Pokud někdo chcete tu mou koženou potvoru za pár kaček a za odvoz - tak si pro ni přijeďte, nejlépe hned.

JEDINÁ výhoda, kterou na ní shledávám je ta údržba. V tom mají výše píšící pravdu. Občas po ní fláknu mokrým hadrem a to je všechno. Maximálně se na ní občas otře prach, žádné vysávání, žádný ušmudlaný potah- tohle jediné bych neměnila.
Psa máme (malého) a kupodivu ji nepoškrábal-zatím, i když jsem s tím počítala. Možná ji taky nepoškrábal proto, že i tomu psovi není dvakrát příjemné ležet na té chladné lepící kůži, takže si zásadně otočí polštář (látkový) a lehne si na něj.

JINAK - samozřejmě, že lepí (podotýkám, že mám kvalitní kůži). To na věci nic nemění. Vy nikdo nemáte oblečení z kůže? Je to přece úplně to stejné. ANo, nelepí pokud jsem oblečená - nikomu nepřeju sednout si na ni za horkého léta v prádle. To pak nejenom lepíte, ale při snaze odlepit se vydáváte i ponižující čvachtavé zvuky.
Jediná metoda je mít pod sebou deku. Abych na ni dávala nějaké potahy? No proboha to jsem si snad nemusela kupovat kůži - připomíná mi to vztah k TV někdy v 60. letech kdy tenhle krám byl zásadně přikryt úhlednou dečkou, představujíc hierarchii hodnot v dotyčné rodině.

Takže můj názor - už bych si ji NIKDY nekoupila.
Zvedava

Odeslatod Paradox v Pát 16. Zář 2005 8:38:49

Já zase mohu koženou sedačku jen doporučit. Měli jsme před ní látkovou - bílá káva se vzorem, taky jsme byli spokojení, ale po pěti letech byl potah flekatý. Potom jsme koupili na inzerát dva roky starou koženou sedačku troj+křeslo za 30.000,-.Paní k ní měla původní doklad na 52.000,-.ALe to byla jinak finančně zaopatřená rodina...
Máme ji 4 roky a nemám jediné slovo výtky. A k tomu lepení: Nikdy nechodíme doma ve spodním prádle a nebydlíme v paneláku, takže TAKOVÉ horko u nás nikdy není. Navíc si myslím, že by na ní člověk musel nehnutě sedět aspoň hodinu holým zadkem. A ruku na srdce-kolikrát do roka taková situace nastane. Já jsem, jen pro zajímavost sedávala celý letošní srpen každý večer zabalená v dece. A ta se na kůži nelepí! ;)
Paradox

Další

Zpět na Bydlení a design