Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Moderátor: Living

Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Odeslatod Slunko v Stř 05. Říj 2005 15:18:00

TO Michal Franc: Nemáš smůlu, je to realita realitního trhu. Když jsem četla Tvůj příspěvek, tak jsem si musela vzpomenout na mé nedávné útrapy. Kupovala jsem byt v novostavbě a zažívala jsem podobné problémy, které jsem si snažila usnadňovat odborníky, neb zastávám názor, že když něco neumím, tak se do toho nepletu. Najala jsem si finančního poradce, právníka, stavební dozor a dopadlo to dobře, nic jsem nepodcenila. Dnes jsem velmi spokojená. Tenkrát nebyl k dispozici vzorový byt, firma toho moc nepostavila, moji kamarádi z realitní branže firmu neznali, takže to byl velký risk, ale mně se projekt moc líbil. Dnes mám za sousedy moje kamarády, ve druhé etapě bude bydlet další kamarád a také kolega, ale ti všichni čekali, až tím projdu. Ale taková je realita a myslím, že tím projde každý (někdo hůř někdo líp), kdo si pořizuje nový byt a je okleštěn spolkem firem, jaký jsi popsal.
Slunko

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Čtv 06. Říj 2005 15:12:26

Ma teorie se opet potvrzuje. Pani z Lexxusu mi po podpisu kupni smlouvy naznacila ze tam konci. Uz se vsemu jen potutelne smeju, jelikoz potrebuju bydlet co nejdriv, je to to jedine co mi zbyva.

Neni jednodussi kupovat starsi byt, kde je to vsechno jasne, byt si clovek prohledne, vsechno vidi, prodavajici je jasny, kdyz se provede transakce pres realitku/pravniky tak snad nic zleho nehrozi ... No az zase nekdy budu kupovat byt (asi za 20 let), rozhodne to zvazim :)

Pro zajemce jeste nejake informace o [bold]poplatcich za sluzby[/bold], nekoho by to mohlo zajimat:
- odmena spravce | 200Kc + DPH
- fond oprav | 2Kc - 4,50Kc za m2
- naklady na spravu | 2Kc - 4,50Kc za m2
- SV + SV pro ohrev (ze by studena voda??) | cca 250-300 na osobou
- uklid | 68 na osobu
- osvetleni | cca 30Kc na osobu
- vytah | cca 35 na osobu
- spolecna antena | 33 pausal/mesic
- pevny domovni odpad | pololetne 40-50 za osobu

Celkem sem si to spocital na nejakych 1300-1800 mesicne.
michal.franc zavinac gmail.com

Odeslatod Anonymní v Čtv 06. Říj 2005 15:20:53

Michale,
nakoukni do "Loftu Palmovka" - ja jsem se pokusila budoucim obyvatelum neco podobneho naznacit a oni mne malem ukamenovali! :D
Anonymní

Odeslatod Tulipa v Čtv 06. Říj 2005 15:58:12

Tigro, neber si to osobně, ale tvoje příspěvky tam vyzněly spíš jako škodolibé nicneřešící výkřiky do tmy, i když v lecčems tam máš pravdu a taky to tam bylo řečeno. Spotřebitel je na tom vždycky nejhůř, záleží na tom, jak se k tomu postaví. Ty jsi si ale určitě přečetla, že se tam lidi chtějí a budou bránit, takže nepředbíhejme. Rozhodně si tam vzájemně nemažeme med kolem pusy.
Tulipa

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Čtv 06. Říj 2005 16:01:49

Taky dobry .. jestli nakonec ty moje problemy nejsou jeste prijatelne ...
Kazdopadne souhlasim s tim ze developeri moc dobre vedi jak si se zakazniky delat temer cokoliv.

Clovek si vybere bydleni a uz v te chvili se tezko rozhoduje pro zmenu. Developer si to co nejdriv jeste pojisti nevratnymi rezervacnimi poplatky a uz se vezes...

Odeslatod kac v Čtv 27. Říj 2005 10:53:18

Ahoj, tak jsem se po pár měsících zase koukla na Living a co to nevidím...
Doufám, že mi nebudete za moje tehdejší doporučení nadávat:(

Musím říct, že po přečtení Michalova příspěvku mám pocit, že jsme měli docela štěstí. Sice jsme šli do rizika, protože tehdy žádný vzorový byt nebyl a všechno bylo jen na obrázku, na druhou stranu se asi musel Lexxus i BPT snažit, aby neodradil další etapy kupců:) Samozřejmě co se Lexxusu týče, je lepší je pravidelně kontrolovat, jako všechny.
Při kolaudaci samozřejmě závady byly, ale protože to je náš první (a na dlouho snad poslední) byt a protože jsem věděla od známých, že závady jsou vždy a všude, tak nám to přišlo normální. (no možná jsme jen blbci:))
Vpodstatě šlo o škrábanec na plovoučce - vyměnili, špatný nátěr balkónu - přetřeli, špatně doléhající dveře - spravili....
Hlavně jsem měla pocit, že oproti kamarádům, kteří bydlí třeba od FINEPU v případě pozdější závady okamžitě někdo přišel a řešil. Teď po roce se udělaly opravy - pukliny v omítce, oprýskané zábradlí, vydrolené spáry...prostě stavba nevymrzla a sedá si to, ale s tím se počítalo.
Jinak co nás po nastěhování trochu uklidnilo, v nástavbách bydlí i pár lidí z Lexxusu a BPT:)

Ale určitě má byt mouchy,jak jsem psala dřív, nedostatek úložného prostoru, výtah je opravdu pidi, ale člověk se až diví, co se tam i tak vejde. Při stěhování se nesla jen jedna skříň (druhou, dvojče, jsme radši po zkušenosti rozmontovali).
Hlavní problém byl sádrošová zeď na kterou se z části věšela linka. Prý ji sádloš unese!! Po konzultaci s odborníkem jsme radši kus sádroše vyřízli a na ocelové nosníky přimontovali prkno a do něj se teprve věšela linka. Radím všem - nechat si tu zeď vyzdít! (nám to vůbec tehdy nedošlo. No ale vzpomněla jsem si až teď, pardón.)

Co mě hodně překvapilo u dalších etap jsou el.přímotopy! Nevím, jestli jsou už nějaké máložravé?

Co se poplatků týče, porovnávali jsme je s rodiči (panelák na Praze 5 a dalšími podobnými domy) a nic extra vysokého to není, prostě průměr. Ale samozřejmě je to dost a člověk někdy přemýšlí, jestli nezačít dělat v domě uklízečku, za ty peníze...

Jinak pro majitele 3kk - kola jde nacpat pod schody, pokud se pod nimi vyboří minipříčka! Je prý jen z estetických důvodů (???), ne nosná. Zvládla jsem to sama za 3 hodiny s pomocí šroubováku a kuch.nože!
kac

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Stř 09. Lis 2005 10:14:39

Takze uz asi 14 dni bydlime, nebylo to nakonec tak hrozny jak se zdalo. Ted uvidime kolik bude stat topeni.

to KAC> Ano, uz v mistecky jsou primotopy (s akumulaci), puvodne mel byt elektrokotel, ale udelala se zmena v projektu, ve smlouvach nic o tom nebylo, takze bez ohledu na klienty. Zatim myslim ze to nebude tak hrozky, co se zravosti tyce tak na 3+kk je to asi 6kW, co sem koukal tak za nejakych 10 dni jsme projeli asi 200kWh, a co sem odhadem pocital, tak by to melo vyjit tak na 1500/mesicne. PRE nam zatim dalo zalohy na 1000/mesicne.

Co sem koukal tak v Mistecky se po vecer sviti asi ve ctyrech bytech, takze sousedi, ozvete se! :)

Odeslatod Linda v Stř 09. Lis 2005 15:17:52

Ahoj,

my jsme nástavbu kupovali přes BPT, ne Lexxus. Bydlíme rok a jsme moc spokojeni. Poplatky činí cca 1200 měsíčně. V zimě je tu teplo, v létě také příjemně, i když každý předem varoval z velkého horka, tak se nic takového nevyplnilo. Je to jak všude - dobří a špatní sousedi.
Co se mi nelíbí, jsou praskliny ve zdi, oloupané zábradlí na balkonech atp. Je pravda, že pokud byl problém, např. poškozené dveře v bytě, hned nám nabídli další na výměnu. Hluk tu není, i když jsou zdi dost tenké. Slyšet je nejvíce v koupelně a pokud někdo chodí po schodech v bytě sousedů.
Také jsme se báli účtu za elektriku, ale v poho - platíme zálohy 1500 a vystačíme krásně.

Přidejte ostatní názory z Letňanských nástavb! Díky ;)
Linda

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design