Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Moderátor: Living

Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Odeslatod xtonda v Sob 17. Bře 2007 12:27:17

A ještě přikládám info, které mi poslali z Lexxusu:

NÁSTAVBY LETŇANY BLOK 13 A 14
POPIS TECHNICKÉHO ŘEŠENÍ BYTOVÉHO DOMU

ZÁKLADNÍ TECHNICKÉ ŘEŠENÍ
o Nosná konstrukce nástavby základní nosný sytém nástaveb bude tvořit lehká ocelová příhradová konstrukce sytém TEKTA, která se skládá z nosných sloupů, příhradových vazníků tvořících strop nad 1. podlažím nástaveb a obloukových střešních příhradových vazníků (nosná konstrukce střechy)
o Výplňové obvodové zdivo lehčené tvárnice Liapor, dodatečně zatepleno kontaktním zateplovacím systémem tep. izolace minerální vata
o Mezibytové stěny sendvičové stěny (2 x akustická tvárnice + akustická izolace z minerální vaty)
o Bytové příčky sádrokartonová konstrukce příček
o Podhledy sádrokartonová konstrukce podhledů v bytech
o Stropní konstrukce na příhradových vaznících trapézový plech + železobetonová monolitická deska
o Schodiště veřejné prostory ocelové schodnice + ŽB prefabrikované desky + nadbetonované stupně , keramický obklad
o Střešní konstrukce na obloukových střešních příhradových vaznících celoplošné dřevěné bednění, střešní krytina - elastomerobitumenové pásy
o Tepelné a akustické izolace masivní zateplení střešního pláště pomocí rohoží z minerální vaty, akustické izolace podlah a mezibytových příček pomocí materiálů z minerální vaty
o Vnitřní omítky vápenná štuková omítka zděných stěn, přetmelení sádrokartonových konstrukcí + 2 x malba
o Vnější omítky standardizovaná omítka zateplovacího systému
o Klempířské výrobky oplechování, okapy, svody a parapety z pozinkovaného plechu
o Výplně otvorů - okna, balkónové dveře plastový profil bílá barva
o Výtahy stávající výtahy bytových domů prodlouženy o 2 stanice do prostoru nástaveb
o Vytápění akumulační elektrické přímotopové radiátory
o Ohřev TUV elektrický zásobníkový ohřívač samostatně v každém bytě

xtonda

Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Odeslatod MildaGenius v Sob 17. Bře 2007 15:09:22

Zdravim,
pouzita topidla by mela byt znacky Mirava.

http://www.mirava.cz/pages/getfile.aspx?file=../download/katalogy/Mirava_panely_katalog.pdf

V prilozenem materialu, je i srovnani plyn, elektrina(primotop), elektrina(s akumulaci).

Jen me zarazi, ze ve srovnavaci tabulce je ostatni spotreba vyrazne vyssi. Coz by pri lepsim tarifu byt nemelo. Pozor srovnani je pro jiz neexistujici tarif D26.

M
MildaGenius

Re: Pouzity material

Odeslatod MildaGenius v Sob 17. Bře 2007 15:19:59

K pudorysu:

Prvni nacrt jsem si udelal odpoctem z pdf pudorysu. Ze dveri, kde je zakotovana velikost, jsem si urcil meritko a podle toho dopocital zbyle mistnosti. Odchylka byla v radu jednotek cm2 oproti deklarovane. Takze tady zadny problem.

Nas rozdil pudorysu nebyl v plose, ale usporadani bytu. V nasem planku mel byt zachod oddelen od koupelny, do loznice se vchazelo z obyvaku. Satna byla jen imaginarni cast loznice.

V novem pudorysu je zachod v koupelne, pokoje jsou nepruchozi a satna je samostatna mistnost. Vymery mistnosti zustaly.

Ale co nam rikal clovek z Lexxusu, tak nektere byty maji skutene rozdilnou plochu uvedenou ve smlouve a plochu v katastru. Moc jsem te informaci nevenoval pozornost, protoze nas se to netykalo.

M

PS: Diky za doplneni konstrukcnich prvku.
MildaGenius

Casovy plan

Odeslatod MildaGenius v Sob 17. Bře 2007 15:28:10

Cirou nahodou nemate nekdo casovy plan praci na stavbe?

Mohlo by to byt zajimave, sledovat prubeh stavby.

M
MildaGenius

Odeslatod xtonda v Sob 17. Bře 2007 17:30:04

No tak to je dost zásadní, záchod v koupelně naprosto nesnáším není to praktické, není to hygienické. Mám pocit, že mezi architekty musí být neuvěřitelné množství blbů, protože to takhle je namalováno v polovině všech projektů. Tuhle změnu mi někdo udělat, tak mu asi způsobím úraz.

Harmonogram jsem nikde nenašel, ale denně chodím kolem. Baráky jsou natřené, děje se už něco s výtahy a udělali si tam z boku domu oplocené plácky odkud budou nahoru lifrovat materiál.
xtonda

Odeslatod micanek v Sob 17. Bře 2007 17:36:23

mildaGenius: nemohl byste sem prosim dat planek toho bytu po zmene? Jedna se predpokladam o 2kk? diky!
micanek

Rozdilne pudorysy

Odeslatod MildaGenius v Sob 17. Bře 2007 17:44:48

Prikladam oba pudorysy.

M
Přílohy
pudorys_1.jpg
image/jpeg
pudorys_1.jpg (31.64 KB) Zobrazeno 481 krát
pudorys_2.jpg
image/jpeg
pudorys_2.jpg (34.2 KB) Zobrazeno 481 krát
MildaGenius

Re: Rozdilne pudorysy

Odeslatod micanek v Sob 17. Bře 2007 18:16:59

tak to je docela desiva zmena, jak jste na ni reagoval, rekli Vam k tomu nejake vysvetleni? Mate predstavu, kam pujde v tomto pripade dat pracka?
micanek

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design