Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Moderátor: Living

Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Odeslatod MildaGenius v Úte 13. Bře 2007 10:50:32

Ahoj,
take jsem se zapojil do nakupu treti etapy nastaveb v Letnanech.

Proto bych se s ostatnimi chtel podelit o ziskane informace od cloveka (Michal Franc, kteremu timto jeste jednou dekuji), ktery jiz bydli v byte s predesle etapy.

Rozvody: nejsem schopen rict, muj odhad je ze se vse delalo co nejlevneji.
Co se stoupacek tyce, ty se zacaly vymenovat az po nasem nastehovani, tedy i z nasich penez placenych do fondu oprav! Jedine co se nam podarilo zmenit, ze budeme platit mene, protoze vyuzivame stoupacku jen na studenou vodu. A to by jeste melo byt nejak dopocitano az zpetne.

Tepelna a protihlukova izolace. Nereknu z hlavy detaily, z meho
pohledu je dulezite, ze hluk neslysim vubec a tepelne, presto ze
bydlim v poslednim patre nemam pocit, ze by bylo neco zanedbano.

Celkova kvalita provedeni - problematicka. Technicke predani bytu skoncilo definici 30 zavad, nektere nejsou dodnes opravene, a osobne sem na to rezignoval. Po roce bydleni se objevuji praskliny, coz se nejspis dalo cekat, diky prvni zime.

Vytah byl protazen - na dve nova patra je jedna nova stanice, mezi temito patry. Problem je ze kabina zustala puvodni ale s prisernymi dvermi ktere se oteviraji dovnitr, takze 2 lidi s taskami maji problem se vmestnat - zde byla nejvic patrna uspora investora a to je i nejvetsi vytka, kterou bych mel.

Fond oprav - neni to pro me zatim moc pruhledne. Probehlo jedno
setkani vlastniku. Myslim ze dohoda se sousedy by usla, ale vetsinu bytu stale vlastni BPT, takze zalezi na nich co se bude dit. S temi opravami, to ale k necemu podobnemu smeruje.

Puvodni obyvatele jsou celkem v pohode, nejake problemy ohledne novych pristehovalcu jsem nezaznamenal. Myslim ze v Letnanech zije spousta neprizbusobivych rodin, takze jsou vsichni radi, ze se stehuji do domu normalni lidi :) Bal sem se setkani vlasntiku, ze budou nase naroky, treba ohledne tech stoupacek brany nejak negativne, ale to bylo vse ok i kdyz jsem jeste nebyl ani zapsany v katastru a ucastnil sem se jen jako pozorovatel.

Co se investice tyce, rozhodne na tom tratit nebudu. Nove etapy se prodavaji asi o 300tis draz. Byt trvale obyvam a nemuzu rict ze jsem nejak vyrazne nespokojen. Pravda je ze bych ale dnes minimalne hodne zvazoval koupi bytu po rekonstrukci nez se vydat v nemilost developerske masinerii, kdy se zavazete ke koupi, aniz byste tusil jak to dopadne. Kdysi sem to popisoval na foru co je na livingu, nekde tam byla o nastavbach debata. Nicmene poradje to asi nejlevnejsi moznost na koupi noveho bytu. Drobny dodatek, byt nni osvobozen od dane z nemovitosti (500/rok), protoze to se tyka jen byt v novych bytovych domech.

Jeste me napada - problem je ulozny prostor, k bytum neni sklep. U nas se to resilo velkou skrini v loznici, ktera ale musela zaslepit jedno okno, aby neco resila, takze ted mame okno do skrine ;)

Druhe co si clovek predem neuvedomi je vytapeni elektrickymi primotopy (byt s akumulaci) co neni nijak levna zalezitost. Prez zimu platim zalohy az 3000Kc, ale je pravda ze na jare mi pak prijde vyuztovani a treba dalsiho pul roku nemusim platit nic, takze kdyz to zprumeruju nebude to za topeni vic nez 1500 mesicne v celorocnim prmeru, zpis nekam k 1000Kc. Co se tyce platby za vodu, fondu oprav apod. tak to dela na nas byt 1800Kc.

Podotykam ze tyto informac eplati pro byt 3+kk v Mistecke, nevim
jestli to je vsude stejne .. slysel sem, ze treba ten vytah byl na ruznych mistech resen ruzne ;)

Tolik zkusenosti.

Podtrzeno a secteno.
Pocitam ze se zavadami v novostavbach se musi pocitat vsude(dano dnesnim zpusobem staveni). Doufam, ze se z predchozich etap poucili, takze by to nemuselo uz byt tak hrozne.

S malym vytahem a s neutesenymi spolecnymi prostorami pocitame.
Je to dano kompromisem.

V nasem pripade se nam do rekonstrukce nechce jit a byt v novostavne vychazi podstatne draze a za delsi dobu k nastehovani.

Budu rad, pokud i ostatni pridaji nejake sve postrehy nebo nova zjisteni.

Pro upresneni, nas byt by se mel nachazet v ulici Rymarovska.

Milan
MildaGenius

Odeslatod Bondra v Stř 14. Bře 2007 10:11:49

Zdravim,

take jsem se zapojil do nakupu treti etapy, ale v ulici Tupolevova (2+kk).

Souhlasim, ze nastavby jsou kompromisem mezi rekonstrukci a novostavbou a koupe "neexistujiciho" bytu je takovy zajic v pytli, nicmene doufam, ze to snad dopadne dobre.

Momentalne zacinam vyrizovat standardy, resp. nadstandardy, nebot z navrhovanych standardu toho moc nezustane :-). Zatim jsem u koupelnny a dlazeb a obkladu a musim rict, ze jednani s firmou, ktera ma tuto problematiku nastarosti, je velmi vstricne. Rozhodne doporucuju navstivit vzorovy byt na ulici Mistecka, aby si clovek udelal predstavu, jak to v budoucim byte bude vypadat.

Bavil jsem se take o vytahu, a v teto etape, by melo zavirani dvirek byt zautomatizovano, bude take nejaky novejsi typ elektromotoru, nebot se zprisnily normy.

Take uvitam dalsi poznatky a zkusenosti v bydleni v nastavbach.

Ondrej
Bondra

Pouzity material

Odeslatod MildaGenius v Pát 16. Bře 2007 7:45:00

Ahoj,
vcera jsme se byli podivat na dlazbu a obklady. Obsluha je skutecne velmi vstricna.

Zarazilo me, kdyz nam ukazali naprosto odlisny pudorys bytu, nez ktery byl prilozen ke smlouve.

Mate stejnou zkusenost?

Jinak prikladam zjistene stavebni materialy. Nikde jsem je nemohl zjistit, tak se treba informace nekomu hodi.

-vnejsi zdivo liapor M300
-vnejsi kontaktni zateplovaci system Orsil TF (tloustka 80mm)
-mezibytova pricka (tloustka 330mm) Porotherm PTH + zvukova izolace Orsil E
-sadrokartonove delici pricky Rigips SK12 (tloustka 100mm)

Milan
MildaGenius

Odeslatod Bondra v Pát 16. Bře 2007 8:16:45

Zdravim,

diky za stavebni materialy. Moc se v tom nevyznam, nevite, zda jsou dobre nebo je to na hranicich normy?

Co se tyka predlozeneho pudorysu bytu v kouplenovem studiu, tak ten je shodny.

Ondrej

Bondra

Odeslatod Bondra v Pát 16. Bře 2007 8:16:52

Zdravim,

diky za stavebni materialy. Moc se v tom nevyznam, nevite, zda jsou dobre nebo je to na hranicich normy?

Co se tyka predlozeneho pudorysu bytu v koupelnovem studiu, tak ten je shodny.

Ondrej

Bondra

Odeslatod MildaGenius v Pát 16. Bře 2007 8:21:04

Take se moc nevyznam, ale co jsem cetl, tak bez izolace je to na hranici a s izolaci by to melo byt v pohode.

viz. treba

http://si.vega.cz/clanky/porobeton-nebo-cihly-pro-rodinny-dum/

Milan
MildaGenius

Odeslatod xtonda v Sob 17. Bře 2007 12:19:47

Dost by mě zajímalo co to vlastně je akumulační přímotop, mě to přijde jako protimluv, každopádně co jsem si psal s jedním člověkem z Kuželovy, tak mají na elektriku tarif přímotop 20. Mě nějak 3000 měsíčně za elektriku nepřijdou až tak moc, teď bydlím s rodiči v paneláku v Kopřivnické, topení a teplá voda je ústřední, takže na elektriku jen vaříme a spotřebujeme cca 220 - 250 kWh měsíčně, což vyjde v tarifu klasik 24 na necelou tisícovku. Sazba v tarifu přímotop 20 v průměru méně než poloviční, takže za veškerou ostatní spotřebu elektriky se platí necelá polovina než kdyby se topilo něčím jiným.
xtonda

Re: Pouzity material

Odeslatod xtonda v Sob 17. Bře 2007 12:25:26

Jak moc odlišný je ten půdorys? Už jsem někde narazil na to, že někdo psal, že v projektu jsou výměry místností jinak, než co mají na webu a také že odchylka reality od smlouvy do 5% je v toleranci. Také jsem se snažil z těch PDF na webu si dopočítat rozměry, tak mi to moc nevycházelo, když jsem se chytil rozměrů a plochy jednoho pokoje tak mi pak jiný pokoj vycházel cca o 2 metry jinak.
xtonda

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design