Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Moderátor: Living

Re: Nástavby Letňany-jak se bydlí?

Odeslatod Linda v Stř 15. Úno 2006 15:05:31

Zdravím, tak mi dneska došlo vyučtování elektriky. Za 4 měsíce celkem 8000 Kč (byt 4plus1). Částka je včetně měsíčních záloh 1500 Kč. Podotýkám, že plyn nemáme (asi jako všichni z letňanských nástaveb)- vše na elektro. Kolik platíte VY?? Rychle, než mě odveze sanitka! :S
Linda

Odeslatod JERRY v Sob 04. Bře 2006 13:23:33

CHYSTÁM SE TAKÉ BYDLET V NÝDECKÝ ALE ZATÍM JE TO HRŮZA KOLAUDACE MĚLA BÝT V ÚNORU ALE STAVBAŘI NEPOČÍTALI S TÍM ŽE V ZIMĚ MRZNE A OPOZDÍ SE TO ASI O 2 MĚSÍCE A JÁ MUSÍM ZAPLATIT
2.000,-KČ BANCE ZA ZMĚNU DATUMU VÝBĚRU ÚVĚRU JELIKOŽ TEN STARÝ JE DO POLOVINY DUBNA BUDU TY PENÍZE POŽADOVAT OD STAVBY JELIKOŽ VE SMLOUVĚ JE KOLAUDACE DO KONCE ÚNORA 2006.BYL JSEM SE TAM PODÍVAT A NIC NENÍ UDĚLÁNO ANI VÝTAHY DOUFÁM ŽE HO ASPOŇ ZREKONSTRUJÍ PROTOŽE TO JE HRŮZA DĚLÁ RÁMUS ŽE TO BUDE SLYŠET AŽ V BYTĚ A JSOU V TAKOVÉM STAVU ŽE SE ČLOVĚK V NĚM BOJÍ JEZDIT.
JERRY

Odeslatod JERRY v Sob 04. Bře 2006 14:29:13

JEŠTĚ SE VRÁTÍM K TÉ NÝDECKÉ VCHODY DO DOMU JSOU TAKÉ V DEZOLÁTNÍM STAVU VYPADÁ TO JAKO V DOMĚ HRŮZY COŽ MI TAKÉ MÍSTNÍ OBYVATELÉ CO TAM BYDLÍ POTVRDILI.DIVÍM SE ŽE TO NEDAJÍ ASPOŇ TROCHU DO POŘÁDKU PRVNÍ DOJEM UDĚLÁ VCHOD NEDIVÍM SE ŽE JE ASI JEŠTĚ 15 BYTŮ VOLNÝCH.V TOM CELKOVÉM ROZPOČTU UŽ TO NEMOHOU BÝT TAKOVÉ POLOŽKY, ALE ZŘEJMĚ ŠETŘÍ NA VŠEM.MLUVIL JSEM S JEDNÍM OBYVATELEM DOMU A TEN SI STĚŽOVAL NA FIRMU VČELA KTERÁ SE O DŮM STARÁ PRÝ JENOM ZVYŠUJÍ POPLATKY A ANI V DOMĚ POŘÁDNĚ NEUKLIDÍ A NIC NEOPRAVÍ. BUDE TO CHTÍT NA SCHŮZI SPOL. VLASTNÍKŮ NA TO UPOZORNIT PŘECE NEBUDEME PLATIT FIRMU CO NIC NEDĚLÁ A NEUSTÁLE JE TZV. OBTĚŽOVAT ABY NĚCO DĚLALI.
JERRY

Odeslatod Linda v Sob 04. Bře 2006 19:01:02

Ahoj, bohužel je to tak. Vchody v dezolátním stavu - na vině jsou ovšem někteří nájemníci, kteří vše nové zničí. Jsou to lidé, kterým se člověk bojí něco říct, aby neměl rozkopnutý dveře na druhý den. U nás se to řešilo i soudní cestou s neplatiči a ničiteli domu - a soud odpověděl, že jsou nepostihnutelní - nic nemají, nic nedají, ničím neručí a další výmysly. Prostě slušný člověk doplácí na ....

Poplatky Včela zvedla za rok o 100%. Služby (td) (td) Úklid (td)Jsem zvědavá, zda uspějete ve vyjednávání, jelikož my jsme na schůzi neuspěli. Je to krize. (td)
Linda

Odeslatod JERRY v Ned 05. Bře 2006 16:08:25

AHOJ, TO SE DIVÍM JÁ ZATÍM BYDLÍM V DRUŽSTEVNÍM BYTĚ A V DOMĚ JSME TAKY MĚLI PROBLÉMY S NEPLATIČI SICE TO NĚJAKÝ ČAS TRVALO ALE DNES JSOU UŽ VŠICHNI SOUDNĚ VYSTĚHOVANÝ PROČ BY TO NEŠLO U VÁS? DÁLE SE DIVÍM ŽE JSTE NA SCHŮZI NEUSPĚLI POKUD BYLA VĚTŠINA VLASTNÍKŮ NESPOKOJENA SE SLUŽBAMI FIRMY VČELA TAK PROČ TO NEPŘEDÁTE JINÉ FIRMĚ NEBO TO NEJDE? KDO BY O TOM MĚL ROZHODOVAT KDYŽ NE VLASTNÍCI BYTŮ?MŮŽEŠ NAPSAT KOLIK SE PLATÍ ZA SLUŽBY FIRMĚ VČELA?HLAVNÍ VĚC JE TA ŽE DO TOHO MUSÍ JÍT VŠICHNI VLASTNÍCI BYTŮ POKUD JSTE V MENŠINĚ TAK JE TO ŠPATNÉ.HLAVNĚ SE TO NECHCE VZDÁVAT JÁ JSEM OCHOTNÝ JIM NEUSTÁLE VOLAT A CHODIT DO SÍDLA FIRMY.NA NÁSTĚNCE V DOMĚ JSOU TEL ČÍSLA NA DOMOVNÍKA A UKLÍZEČKU TAK JE POŘÁD OTRAVOVAT A VŠICHNI.MÁŠ PRAVDU ŽE PROBLÉM JSOU NĚKTEŘÍ NÁJEMNÍCI KTEŘÍ NIČÍ DŮM HLAVNĚ TI KTEŘÍ V DOMĚ BYDLÍ JENOM JAKO NÁJEMNÍCI NIKOLIV JAKO MAJITELÉ BYTŮ.PROTI NIM BUDE JEDINÁ OBRANA AŽ BUDE DEREGULACE NÁJMŮ TAK JIM JE POŘÁDNĚ ZVÝŠIT A Z TOHO PLATIT TY ŠKODY.
JERRY

Odeslatod michal.franc zavinac gmail.com v Čtv 23. Bře 2006 13:42:58

S tou elektrinou jsme na tom podobne. Od 22.10.2005 do 23.2.2006 - 7800 Kc. Takze nic moc, doufam ze uz prestane byt zima :) Uvidime jak to bude v prumeru za cely rok.

Co se tyce vytahu, myslim ze nic se rekonstruovat nebude, aspon v mistecky jen provedli nastrik variopaintem, nebo necim takovym.

Nedavno probehlo setkani vlastniku, ale jelikoz porad nejsme zapsani na katastru, tak to bylo pouze na kukacku. Probehlo to v duchu vzajemneho obvinovani, nakonec se vse schvalilo a nase pripominky k tomu ze lide z nastaveb nechteji platit vic do fondu oprav na nove stoupacky se tak nejak vytratily. Mozna sem jen nechapavej ale o 300 mesicne musim platit vcele vic.

Se zmenou spravce to asi neni tak lehke, mam za to ze vetsinu bytu vlastni BPT, takze bez jejich vule se nic dit nebude.
michal.franc zavinac gmail.com

Odeslatod Hanulka v Stř 10. Led 2007 19:04:50

Zdravím zase po delší době. Neobjevil se tu náhodou někdo další, kdo si pořídil byt v nástavbě? Měla bych pár otázeček, nějak se mi ještě půl roku po předání nedaří doladit se stavbou a BPT některé drobnosti, tak jestli jenom já mám smůlu nebo to dělají všem. Klidně se ozvěte i na mail, ráda bych poznala nové sousedy.;-)Díky.
Hanulka

Odeslatod xtonda v Ned 25. Úno 2007 23:40:23

Ahoj,

Zvažuji jako jednu z možností pořízení nového bydlení projekt Nástavby Letňany a chtěl bych poprosit obyvatele předchozích etap aby mi poskytli informace a zkušenosti, které z Internetu nebo od developera těžko získat.

Jakým způsobem je provedeno napojení nových bytů na sítě? Byly vybudovány či alespoň zrekonstruovány původní rozvody vody, elektřiny a případné další, na které jsou byty napojeny? Měl bych poněkud obavy o kapacity a trvanlivost stoupaček a elektrických rozvodů, tehdy ještě prasených v hliníku.

Je tepelná a protihluková izolace dostatečná? Jaká je celková kvalita provedení stavby?

Byl výtah protažen do nových pater? Je tam nový nebo to bylo jen nějak nakamuflováno a napraseno?

Jakým způsobem je řešeno přispívání do společného fondu na údržbu a opravy domu a financování oprav z něj? Nerad bych platil podle metru jako všichni a pak sledoval jak se za tyto společné peníze opravují části domu související pouze s původními byty, i tak vlastně majitelé nových bytů zafinancovali minimálně novou střechu.

A tak vůbec, jak se žije, jak funguje soužití s původními obyvateli, předpokládám, že z celého nastavování nadšeni nebyli a že to může přetrvávat, přeci jen to asi je něco jiného než když se postaví nový dům a všichni v něm jsou ve stejné pozici.

A na závěr, jste celkově spokojeni, považujete to za dobrou investici, šli byste do toho znovu?

Děkuji.

Petr
xtonda

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design