Poškrábaná nerezová varná deska

Moderátor: Living

Re: Poškrábaná nerezová varná deska

Odeslatod Milena v Čtv 26. Led 2006 13:01:25

Mám se přidat?? Tak jo, taky se mě to podařilo. Po dvou dnech používání nerezová deska Fagor vzala za své. Zatracené houbičky! A to jsem nijak netlačila! Ještě bych se zeptala, čím čistíte kolečka okolo hořáků? Tak já tam nasadím takové stříbrné kolečko které je asi z hliníku a pak na něj to vrchní černé. A právě na tom stříbrném, když ukápne něco, třeba guláš, tak tam zůstane a pěkně zaschne kapka a ta nejde ničím! Zkouším cify, lariny apod a nic, to se ani nehne, tak jsem vzala nůž a oškrábla jsem to dolů,ale i to šlo dost těžce a navíc na 4 hořácích mě to ani pořád nebaví takhle se dřít. Přesto mě to tam štve, ale nevím čím to očistit. Nevíte někdo?
Milena

Odeslatod HelaF. v Pát 10. Úno 2006 5:46:08

Opravdu se nenajde nějaká rada jak na ty škrábance? Já jsem si taky poškrábala nerezovou desku Fagor, ale ne moc. Jednou mi ovšem pomáhaly sestry s nádobím a ty to vzaly poctivě i se šporákem, ovšem bez mého varování. Takže je poškrábaná téměř celá. Prosím poraďte.
HelaF.

Odeslatod Šarlotka v Pát 10. Úno 2006 7:11:17

Tak nerezovou desku Fagor mám poškrábanou už pět let. Chtěla jsem to nějak vylepšit a tak jsem ji postříkala nějakým asi příliš agresivním čističem v domění, že se ty škrábance nějak vytratí (případně v tom oslnivém lesku zaniknou). Vtom si miláček začal něco solit, sůl napadala na desku, kde právě působil onen čistič a od té doby tam ke škrábancům přibyly malilinkaté tečičky vyžrané od té soli. Už to neřeším, deska je drobátko zmatnělá, vše se to slilo dohromady, takže škrábance opravdu zaniknou. Nerez se tím pádem se i lépe čistí - vůbec nejsou vidět šmouhy:)
Šarlotka

Odeslatod kami v Pát 10. Úno 2006 8:01:58

Ahoj všichni, manžel mi také poškrábal houbičkou nerez varnou desku. Jsou tam kolečka, myslela jsem, že ho zabiju, protože mě to napadlo, že se to může poškrábat....ale nedá se nic dělat. Takhle mi málem zničila novou akryl.vanu sestřenice, která u nás spala. Po koupání chtěla umýt vanu, vzala písek(naštěstí ten jemný) a myla. Myslela jsem, že umřu, úplně nová vana,dopadlo to ale dobře,vana to přežila.
kami

Odeslatod coronela v Pon 13. Lis 2006 11:49:42

ty tečky od soli, by měly jít dolů octem tak to zkus
coronela

Odeslatod JANILEK v Pon 13. Lis 2006 12:31:47

No,já mám desku taky poškrábanou.Přičinil se o to můj akční synátor-myslela jsem,že budu vraždit! :twisted:Kuchyn nová 14dní a to jsem 1O let jooo škemrala!zatím to před drahým úspěšně maskuju :lol:,ale až to zjistí,tak nevím,nevím...... :S
JANILEK

Odeslatod Piotra v Pon 13. Lis 2006 12:58:17

Tak můžu ubezpečit, že jsem rámeček na desce NIKDY nedrhla zelenou stranou houby, a vlasové škrábanečky jsou tam taky. Asi je to už z výroby. Ale je fakt, že až doteď jsem si jich nevšimla. :)
Pokud chcete použít verzi drátěnky, která nepoškrábe, tak existuje drátěnka se silonovými vlákny na sklo. Vydrhla jsem tím akrylátovou vanu, když se nám dostala nějaká barva pod fólii a dobrý.
Jinak je dobrý přípravek Vitroclen, který zanechává film na povrchu a čištění je pak snadnější. Je to spíš na sklokeramiku, ale používám to i na nerez.
Piotra

Odeslatod Markicek v Stř 13. Čer 2018 21:37:13

Čím je vhodné čisti varnou desku? Tak abych ji nepoškodil?
Markicek

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design