Poškrábaná nerezová varná deska

Moderátor: Living

Re: Poškrábaná nerezová varná deska

Odeslatod Denisa v Čtv 11. Srp 2005 11:53:26

Ahoj, pročítám si příspěvky a jsem moc ráda, že nejsem sama, kdo si stejnou houbičkou zničil krásnou novou nerez varnou desku(hned při prvním čištění,asi tak 4 dny,znáte to nadšení z něčeho nového a tak to chcete mít pořád čisté...).
Nevíte někdo,jak ji doleštit? Mám různé přípravky na čištění nerezu např.od TESCOMY (výborné i na hrnce), ale už ji prostě nedoleštím. Zůstávají tam šmouhy. Dík
Denisa

Odeslatod Návštěvník v Čtv 11. Srp 2005 13:09:56

Manžel v době mé nepřítomnosti doma chtěl takhle hezky vycídit nerezovou mikrovlnku, takže ji máme taky "zkrášlenou". Podle mě to ničím vyleštit nepůjde. V bývalém bytě jsem si tou drsnější stranou houbičky takhle zničila nerezový dřez (byl tenkrát asi týden zabudovaný :(, neboť jsem netušila že je to tak měkký nebo spíš že ta hubka je tak ostrá), takže už jsem v tomhle směru opatrná. Ovšem manžel tuto zkušenost neměl a tak drhnul...:(.
Návštěvník

Odeslatod Mišulka v Stř 25. Led 2006 10:18:07

Ahojky lidičky, tak mě se to stalo právě před 3 týdny, 3 dny poté, co miláček osadil kuchyni krásnou novou nerezovou plynovou varnou deskou Fagor! Mám tam krásná kolečka okolo plotýnek, jak jsem tou houbičkou krásně jezdila!Miláček mě málem přetrhnul, ale slíbil, že se poptá a prý určitě existuje leštící pasta na nerez, že by to mělo ty maličké rýhy zacelit! (v dnešní době už existuje i pasta na poškrábaný displej mobilního telefonu!!!). Takže až něco seženeme - dáme vědět! Jinak úklidu zdar a nerezu zvlášť! :)
Mišulka

Odeslatod Peťula v Stř 25. Led 2006 10:41:13

Tak já vás asi pobavím nejvíc - někdy po přečtení prvních příspěvků jsem si na tuto diskuzi vzpomněla při čištění varné desky, a řekla jsem si, že touhle houbičkou to přece nemůže jít poškrábat a - vyzkoušela jsem to!
No takže teď tam mám taky pár škrábanců, takže pro všechny, kdo tomu nevěří - JDE TO :D!
Peťula

Odeslatod Zdislava v Stř 25. Led 2006 10:55:54

Mě by tedy zajímalo, proč dělají varné desky z takového materiálu? Proč proboha nepoužijí materiál jako na hrnce?
Z toho, čemu se říká 'nerez' mám hrnce, odkapávač, dřez, struhadlo, závěsný systém a poličku v koupelně, nic se nepoškrábe ani pískem na nádobí/vany, aspoň ne při prvním použití. Někdy ani nejde o nerez, ale je to pochromované - po čase to rezaví, ale poškrábané to není.
Já bych tomu Peťulo taky nevěřila, a dopadla bych stejně :).
Zdislava

Odeslatod fostrova v Stř 25. Led 2006 11:19:15

Já si takhle vtipně "vyčistila" digestoř. Vždycky, když se na ní podívám, mívám chuť vzdát se dobrovolně svéprávnosti.
fostrova

Odeslatod Reny v Stř 25. Led 2006 11:34:24

Taky jsem si houbičkou zkrásněla desku, ale vzdala jsem to, houbičkou umývám nadále a povrch je krásně celistvě lehce poškrábaný-ale čistý. Kamarádka si připlatila za nějaký odolnější povrch a stejně to má poškrabané. Já mám Mora (plyn) a ona SIEMENS (plyn), teď do novostavby kupujem vše od Whirlpoolu (skloker.) a žádné iluze si z odolnosti nedělám!!!
Mimochodem:pasta na poškrábaný displejmobilu se v našem případě ukázalo jako vyhození peněz oknem- a příjde mi to teď i logické, nemožnost vyčistit škrábanec do hlouby?!
Reny

Odeslatod luccicek v Stř 25. Led 2006 11:40:11

Moje maminka má nerezová kamna už hodně dlouho. A má je nepoškrábané, zjistím přesné informace a napíšu vám. ;)
Já jsem je myla u ní jen párkrát a bylo to jen vodou s jarem, pak čistou vodou a dokonale vysušit. A myla jsem je hadříkem.
luccicek

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design