Poškrábaná nerezová varná deska

Moderátor: Living

Poškrábaná nerezová varná deska

Odeslatod Jan21 v Úte 19. Črc 2005 9:27:22

Chtěl bych požádat o radu. Manželka použila při čištění nerezové varné desky takovou tu houbu s drátěnkou na nádobí a deska se samozřejmě poškrábala. Nevíte někdo jestli se s tím dá něco dělat ? Existuje nějaké leštidlo na nerez nebo něco podobného ?
Jan21

Re: Poškrábaná nerezová varná deska

Odeslatod EvaBl v Úte 19. Črc 2005 10:53:06

Asi používáme s manželkou stejné houbičky - žlutá měkká + zelená tvrdší z druhé strany :) Taky jsem přejela asi po týdnu nerezovou desku tou zelenou stranou :(:(.Jsem zvědavá na odpovědi, nijak jsem to neřešila, jen jsem se počastovala výrazy ze zvířecí říše :P.
EvaBl

Odeslatod Jan21 v Úte 19. Črc 2005 12:08:40

Tak to je přesně ona houbička. A bylo to už po 3 dnech :-).
Jan21

Odeslatod kika* v Úte 19. Črc 2005 16:55:06

zdravím, prosímvás co máte za nerezovou varnou desku? To je ta s těmi černými plotýnkami? Já bych ráda takovou, která mám vlastnosti indukce, ale plochu nerez..taková se asi nevyrábí :(
kika*

Odeslatod JardaŠ v Úte 19. Črc 2005 18:27:15

kika: Jsou dvě možnosti - buď se jedná o elektrickou desku s takovými těmi klasickými vystouplými litinovými plotýnkami (z nerezu je ta plocha okolo plotýnek) nebo se jedná o desku plynovou.

Nerez-deska jako náhrada sklokeramiky (jak to asi myslíš ty) se pravděpodobně nevyrábí, i když čistě technicky tomu u indukce asi nic nebrání. Teda kromě ceny...
JardaŠ

Odeslatod Jan21 v Úte 19. Črc 2005 20:27:28

Jedná se o plynovou desku (FAGOR).
Jan21

Odeslatod gaba v Stř 03. Srp 2005 22:40:42

Hm, jsem rada, ze nejsem sama. Stalo se mi to dnes po tydnu uzivani Fagoru:(((Hledam tu hned radu, ale zrejme jsou jen stejne postizeni:))
gaba

Odeslatod Zdislava v Čtv 04. Srp 2005 0:20:25

Já se chci jen zeptat: to je ten nerez tak měkký? Já jsem s tou houbičkou drhla i umělohmotná okna, a nic se nepoškrábalo. Nemluvě o tom, že někdy se mi "zadaří" a musím pak vzít na sporák písek na nádobí. Naštěstí mám obyč.smaltovaný. Pokud někdy budu mít nerezový (ale jak to tady čtu, tak asi nikdy :-)), tak ho tou houbičkou vezmu hned první den a celý, aby to bylo rovnoměrné, a vyrobím si kartáčovaný nerez. Podle mě se trápíte zbytečně, stejně byste to napořád neudrželi "jako nový", jen byste se dýl trápili :-).
Zdislava

Další

Zpět na Bydlení a design