Poškrábaná nerezová varná deska

Moderátor: Living

Re: Poškrábaná nerezová varná deska

Odeslatod MarketaA v Stř 25. Led 2006 11:43:21

Já si myslím, že pokud už to jednou poškrábané je tak s tím neudělá nikdo nic. Nás už naštěstí upozorňovali už při koupi, že se plocha čistí měkkným hadříkem a to ještě pouze jedním směrem /něco jako po letech - myšleno jako u stromů, nevím jak to napsat, je tam znát, kterým směrem "leta" jsou/, jinak používám na čistění speciální prostředky s názvem Digič a Digen, které jsou k sehnání např. v drogeriích teta. Jinak je to opravdu strašné udržování, každá kapka je na kamnech hned vidět a přivádí mě to přímo k šílenství. Jenže nám se prostě tenhle typ spotřebičů do naší kuchyně hodil prostě nejvíc. Nejhorší je, že když Vám trochu sjede i plotýnka, tak se tam rýha objeví také.
MarketaA

Odeslatod mimca v Stř 25. Led 2006 11:55:54

Ahojte všetci,
ja mám nerezovú varnú dosku od Whirpool-u a samozrejme som ju čistila tou drsnejšou stranou hubky na riad. Trhala som si vlasy a keď mi ich zostalo už len zopár kúpila som si leštidlo na nerez-plochy LARIN. Treba ho poriadne pretrepať, naniesť na poškodenú plochu a vlhkou handričkou drhnúť a drhnúť a drhnúť...
Potom suchou handričkou leštiť a leštiť dovtedy, kým budú na handričke stopy po leštidle. Je to poriadna fuška a najhoršie je, že to treba opakovať veľmi často aby bol varič tip-top. Stačí zaschnuté zrnko ryže, ktoré zotriem z variča a už je tam šmuha :X.
Mám nerez varič, rúru aj digestor a najradšej by som to hodila niekam... a kúpila si osvedčenú bielu klasiku, kašľať na efekt, keď to musím drhnúť jak kôň. Všetkým známym, čo sa zariaďujú nerez vyhováram.

mimca.
mimca

Odeslatod Reny v Stř 25. Led 2006 12:35:36

mimco-
nebyla by jsi , prosím, konkrétní ohledně té desky od Whirlpoolu a jakou máš s ní zkušenost?
Já mám objednanou AKR 105 IX ( s troubou AKZ 587 IX), tak jestli náhodou nenarazím na někoho, kdo by ji jakkoliv znal. Děkuji
Reny

Odeslatod Haňma v Stř 25. Led 2006 12:54:57

Já čistím cifem, příp. i Jarem a vlhkým hadříkem, zatím to je docela v poho. (tu)
Haňma

Odeslatod mimca v Stř 25. Led 2006 13:12:16

Reny
okrem toho, že leštím ako blázon, s varičom a ostatnými spotrebičmi nemám problém, varič som si vybrala kvôli usporiadaniu tých držiakov na hrnce (to "oné" nad horákmi, neviem ako sa to volá), chcela som ich liatinové a nie plechové a ostatné samostané variče s liatinovými držiakmi ich mali tak usporiadané, že som mala strach aby mi z toho hrnce nepadali. Tiež sa mi páči, že má ovládanie vpredu a nie na boku. Rúru mám Electrolux EOB 6630 a s tou ohľadne funkčnosti som maximálne spokojná jediné čo ma mrzí, že som si nekúpila ten istý typ ale s pyrolitickým čistením,stál vtedy o 5000,- viac :(.

mimca.
Přílohy
mojakuchyna.jpg
image/jpeg
mojakuchyna.jpg (54.71 KB) Zobrazeno 1143 krát
whirlpool_akm_533_ix.jpg
image/jpeg
whirlpool_akm_533_ix.jpg (9.54 KB) Zobrazeno 1135 krát
electrolux_eob_6630.jpg
image/jpeg
electrolux_eob_6630.jpg (7.99 KB) Zobrazeno 1141 krát
mimca

Odeslatod hopik001 v Stř 25. Led 2006 14:10:36

Já mám nerez desku whirlpool tak to na jednom rožku taky zkusím. Pořád věřím (asi naivně) že obstojí :-))
hopik001

Odeslatod hopik01 v Stř 25. Led 2006 16:34:14

Ano tak jsem naivní i mě se to zelenou stranou poškrábe :-)
hopik01

Odeslatod ida v Stř 25. Led 2006 16:42:01

Připojuji se do řady čistotných nesvéprávných hospodyněk. I já jsem si takto důkladně vycídila nový sporák i dřez. Tak se budu asi až do smrti dívat na škrábance. Aspoň, že v tom nejsem sama.
ida

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design