Kachlová kamna

Moderátor: Living

Re: Kachlová kamna

Odeslatod Maggie v Čtv 09. Čer 2005 7:57:58

Devcata,
vcera ses si privezla ty svoje kaminka a ted uz je jenom nainstalovat :) a muzu se zatim vyhrejvat :-) Dam vedet, jak se osvedcila.
Maggie

Odeslatod Palele v Pon 13. Čer 2005 14:49:37

Máme na chalupě dvoje cihlové kamna,v kuchyni-ty slouží i na vaření a na ně navazují ve vedlejší obytné místnosti další s troubou,do vrchní ložnice vede komín,takže to bez problémů vytopí i horní patro.Nemůžeme si je vynachválit,za chvilku je vždycky teplo.A rozhodně jsme za ně neplatili 100 tisíc,kachle naši kupovali mám pocit někde u Českých Budějovic,přímo u firmy,která se na to specializuje a stavěl nám je místní kamnář.Myslím,že oboje nás vyšly kolem 60 tisíc,ale už je to tak 8 let zpátky.
Palele

Odeslatod Leroi v Pon 13. Čer 2005 16:05:06

Jen malá rada - kamínka od maggie nejsou plnohodnotná kachlová kamna, do kachlů se obvykle ještě pridává akumulační výplň (např jíl), kterou tyto kamna a vůbec všechna sériově vyráběná kachlová kamna postrádají...Tudíž je jejich funkce stejná jako krbové vložky, tzn. rychle vychladnou
Leroi

Odeslatod Leroi v Pon 13. Čer 2005 16:19:46

Ještě k ceně kachlových kamen... Nelze zde debatovat o ceně, vždyť projekt je vždy individuální a u těchto staveb je tolik různých variant, i co se týče glazury...Mně se osvědčilo nechat si od firem udělat nabidku. Dokonce jsou takové, které vám vyvedou graficky kamna ve 3d přesně do vašeho prostoru (bauers-kamna.cz). No a není nikdy na škodu poptat se v okolí na kvalitu kamnáře, říkám vám, na kamnech se toho dá hodně pokazit..Dále zde byly debaty o krbových vložkách versus kamnech...Ideální kombinací je nechat si postavit krbovou vložku s obestavbou z kachlů, máte pak požitek jak z plamenů, tak i dlouhodobou tepelnou pohodu..No ale to si každý už vyřešte asi sám...
Leroi

Odeslatod Milan Šafář v Ned 09. Říj 2005 15:11:48

Nesouhlasím s tím že se nedají udělat teplovzdušné rozvody z kachlových kamen.kamnařinu dělám již přes 30 let a z úspěchem kombinuji sálavé teplo s cirkulačním a to i u těžkých kamen.Proto doporučuji zájemcům o postavení takových kamen odborníka a ne nějakého samouka.
Milan Šafář
Milan Šafář

Odeslatod Míša v Ned 09. Říj 2005 15:41:57

Mám kachlová kamna dělaná z kachlů,které jsme našli na půdě.Dole jsou vyzděné s plotnou, nahoru je to z kachlů.Tam jsou dvě trouby z kterých máme udělané rozvody do patra.Jediná nevýhoda je,že díky rozvodům není funkční trouba.To by vyřešila asi nějaká klapka.Taky jsem váhala,jestli krb nebo kamna a jsem ráda,že jsem zvolila kamna.Když v nich topim,tak na nich i vařim a ušetřim za elektř.
Míša

Odeslatod Malatny v Čtv 22. Led 2015 13:52:47

Přikláním se ke kachlovým kamnům také. Jsou dobré, cena je také dobrá a výtopnost obydlí je na velice dobré úrovni. My máme tyhle i s výměníkem http://www.haassohn-rukov.cz/cz/produkt ... vymenikem/ a nemůžeme si je vynachválit. Neříkám, že jsou nejleppší na trhu, ale nám vyhovují.
Malatny

Odeslatod klarus.krejci v Pát 24. Úno 2017 14:21:48

Tak pořídil jsem si ji nedávno, a musím říci, že jsem s nimi prozatím spokojený :) Akorát bych ti doporučil, se v nich ještě správně naučit topit. Dá se tak i ušetřit. Třeba tady se můžeš podívat a přečíst si to: http://svetdnes.cz/topit-kachlovych-kamnech-doporuceni, snad ti to odpovědělo nějak :))
klarus.krejci

Předchozí

Zpět na Bydlení a design