Podlahové lišty - lepit či šroubovat?

Moderátor: Living

Podlahové lišty - lepit či šroubovat?

Odeslatod Aster v Úte 17. Kvě 2005 18:40:25

Ahoj,
ráda bych se zeptala na Vaši zkušenost s montáží lišt k plovoucí podlaze. Podlahu jsme vybrali vrstvenou dřevěnou, světlou a od dodavatelské firmy jsme slyšeli, že standardně lišty lepí ke stěně. Známý nám zase radil, ať si je necháme přišroubovat, že se za ně dají pak skrýt kabely... Máte někdo přišroubováno? Vypadá to dobře?

A ještě jedna věc. Zalíbily se nám v časopisech severských interiérů bíle natřené lišty, u nás se to moc nedělá, ale do romantičtěji zařízeného pokoje, byť v novostavbě, by to mohlo být pěkné. Co říkáte? :-) Dveře a zárubně máme taky bílé (resp. slonovou kost).
Díky předem za odpověď!!!

Aster
Aster

Re: Podlahové lišty - lepit či šroubovat?

Odeslatod Jarca v Úte 17. Kvě 2005 19:05:05

Asi záleží na lepidle.My máme lišty přilepené a nadávám, kdykoli uklízím. Stačí trochu zavadit smetákem nebo vysavačem a odlepí se to. Takže přemlouvám manžela, aby je dodatečně přišrouboval. A o těch kabelech tady někdo psal. Prý se to nesmí kvůli bezpečnosti.
Jarca

Odeslatod RadekV. v Úte 17. Kvě 2005 19:30:12

Na lepidle asi hodně záleží. Jí mám lišty přilepeny chemoprenem a když jsem je potřeboval odstranit, tak jsem s tím měml hodmě práce. A kabely tam mám - ne 220, ale anténu, síťové kabely od PC apod.
RadekV.

Odeslatod Pepa v Úte 17. Kvě 2005 19:45:58

My při dodávkách kuchyní musíme mnohdy pohladhové lišty demontovat kvůli soklům a pak je přesně zaříznout k nově zbudované kuchyňské linkce. Tyto lišty lepíme na silikon a z horní části je utáhmeme příslušně barevným akrylátem.
Dnes pohlahářské firmy však lišty dávají na lepidlo + problematická místa vyřeší ocelovým řebíčkem.
Přejeme hodně úspěchů - www.agnus.cz
Pepa

Odeslatod Marek v Stř 18. Kvě 2005 16:18:01

Jedine prisroubovat! Jde o to, ze se lista da kdykoliv sundat a nandat. Predstav si jak kvuli jednomu kabelu strhavas listu, pak ji cistis od starych zbytku lepidla a pak ji zase lepis nazpatek... Ono lepeni je totiz pro montazni firmu mnohem snazsi, proto to prosazuji.
Marek

Odeslatod Benja1 v Stř 18. Kvě 2005 16:36:46

Nám firma lišty ke zdi přitloukla tenkými hřebíčky bez hlaviček. A nesmí se o to ani zakopnout a zavadit vysavačem. Hned to odletí. Taky mě napadlo nějaký lepidlo a došla jsem si do jedné prodejny s plov. podlahami. Prodavačka na mě koukala jak na blázna a řekla mi "ale lišty se nelepí, to by už nebyla plovoucí podlaha!" Tak jsem od té doby dál trpělivě přistrkovala lišty. A teď kouká, že to jde lepit! :)
Benja1

Odeslatod karel v. v Stř 18. Kvě 2005 16:45:55

Koukám, že ta prodavačka tomu hodně rozuměla. (td)
Vždyť přece způsob připevnění (šroubování, nebo lepení) lišt nemá s principem položení podlahy, kterému se říká "plovoucí" nic společného!
karel v.

Odeslatod Benja1 v Stř 18. Kvě 2005 17:04:46

A ještě si musím vylít srdce ohledně spojovacích lišt. Mají tak malé šroubky, že tím, jak pruží, leckde už chybí. Uvažovali jsme o navrtání pořádných dlouhých šroubů, ale zase se bojíme o topení( ne podlahové, ale o rozvody trubek) v betonu.
Benja1

Další

Zpět na Bydlení a design