site do oken proti hmyzu

Moderátor: Living

Re: site do oken proti hmyzu

Odeslatod Hanka v Stř 11. Kvě 2005 10:14:01

A co sítě, které se dodávají k plastovým oknům ? Budeme si je teď zadávat a připadalo mi, že by šly na jakákoliv okna. Síť na okno 0,9x1,4 m má stát asi 500,-Kč a na balkonové dveře 0,9x2,10 m asi 1700,-Kč, ale ta je už i s pantama, jsou to takové druhé síťové dveře. Vše lze snadno sundavat a je to bez vrtání. Konkrétně okna Deceuninck Zendow.
Hanka

Odeslatod jana s. v Stř 11. Kvě 2005 11:13:46

ahoj všem, docela mě zaujaly ty sítě na suchý zip, jen si nedovedu představit kde se ten zip nalepí. Zvenčí?

díky jana
jana s.

Odeslatod glosikj v Stř 11. Kvě 2005 14:23:13

Kdepak, když si otevřeš okno, tak je to z vnitřní strany na vnější rám. Doufám, že je to aspoň trošku srozumitelný - plastový okna mají takovou centimetr širokou a zhruba dva centimetry hlubokou "díru" podél celého rámu okna a tak tam ten sucháč přilepíš. A není třeba když je trochu delší ta síťka než je okno ji stříhat, protože ty zbytky, které bys odstřihávala od suchého zipu, tak je schováš taky do té "komůrky"podél okna. Jinak jsem ještě si všimla nahoře se někdo ptal, jak zip v zimě odstraňovat, tak to se nedělá, ničemu tam nevadí. A v létě bez problému zase síťku nandáš. Kdybyste někdo potřeboval, tak můžu přidělání v okně vyfotit, aby to bylo jasné, kam přidělávat. A jinak k tý ceně, myslím,že za ty peníze je to super věc, už ji dáváme třetím rokem do oken, takže když ihned není na nějaké drahé srolovací, tak tohle za ty prachy užijete do tý doby, než si našetříte na lepší. Já bych ale neměnila.
glosikj

Odeslatod L_B v Stř 11. Kvě 2005 14:26:25

tak jsme v OBI zakoupili ty site na suchy zip - takze ted uz se musi jenom najit nejaky dobrovolnik, co to nalepi... :D
Jana s.: ten zip je neco podobneho, jako je takove to tesneni do oken - je to uzka a dlouha paska, kterou oblepis vnitrek toho okna - a ma na sobe takove ty hacky, takze tu sit na to potom velmi jednoduse "prilepis"... (tu)
L_B

Odeslatod jana s. v Stř 11. Kvě 2005 21:06:11

glosikj: tak sem se teď otevřela okno a mrkla kde to jako myslíš :o)
hmno, to by snad mělo jít, je tam taková černá guma po celym obvodu,tak to by snad vadit nemělo.
Takže tu síť si musíš nějak ještě víc přizbůsobit stříháním?
My totiž bydlíme docela nízko a já mam paniku z pavouků a všeho podobnýho, takže tohle by pro mě bylo vysvobození... konečně bysme mohli mít celý léto otevříno :o))
o víkendu to koupíme

jana s.
jana s.

Odeslatod glosikj v Čtv 12. Kvě 2005 14:01:01

To Jana s.: Nemusíš síť přizpůsobit, pokud seženeš svůj rozměr na okno, mi máme jedno okno atypické, ale ty 10 cm zbytky jsme zastrkali do té merezy mezi okny, třeba až se budeme stěhovat, abychom tu síťku mohli použít na jiné okno. Jinak jsem taky ráda za síť v okně, nemusím šílet, když svítíme a je otevřené okno, že nalítají komáři do místnosti :-). Pavouků se nebojím, na to je expert můj protějšek :D.
glosikj

Odeslatod LG v Úte 05. Pro 2006 12:57:33

Chtel bych se zeptat, jak resit sit proti hmyzu kdyz mam okno z venku imitaci dreva a zevnitr bile? Existuji site kde je ram z jedne stany bily a z druhe s imitaci? Ja jsem zatim videl jen jednobarevne, a to musi na okne vypadat blbe ne?
LG

Odeslatod Yvett v Ned 28. Čer 2009 11:33:16

glosikj napsal:Kdepak, když si otevřeš okno, tak je to z vnitřní strany na vnější rám. Doufám, že je to aspoň trošku srozumitelný - plastový okna mají takovou centimetr širokou a zhruba dva centimetry hlubokou "díru" podél celého rámu okna a tak tam ten sucháč přilepíš. A není třeba když je trochu delší ta síťka než je okno ji stříhat, protože ty zbytky, které bys odstřihávala od suchého zipu, tak je schováš taky do té "komůrky"podél okna. Jinak jsem ještě si všimla nahoře se někdo ptal, jak zip v zimě odstraňovat, tak to se nedělá, ničemu tam nevadí. A v létě bez problému zase síťku nandáš. Kdybyste někdo potřeboval, tak můžu přidělání v okně vyfotit, aby to bylo jasné, kam přidělávat. A jinak k tý ceně, myslím,že za ty peníze je to super věc, už ji dáváme třetím rokem do oken, takže když ihned není na nějaké drahé srolovací, tak tohle za ty prachy užijete do tý doby, než si našetříte na lepší. Já bych ale neměnila.

Zkouším znovu obnovit toto téma. Docela mě to zajímá. Pokud byste mi mohl někdo vyfotit způsob používání, tak jak to uvedla výše citovaná budu ráda. My jsme (na předešlém bytě) síťku nalepili zevnitř - tam kde byl balkon. Navíc nějak nechápu to s tím zipem. Pokud se síťka nalepí nějak špatně, tak se poničí. Takže nevím jak je to myšleno s tím sundáváním.

Děkuji.
Yvett

PředchozíDalší

Zpět na Bydlení a design