site do oken proti hmyzu

Moderátor: Living

site do oken proti hmyzu

Odeslatod L_B v Čtv 05. Kvě 2005 15:13:32

zdravim vsechny a rada bych poprosila o radu:

mate nekdo zkusenost s protihmyzima sitema do oken - popr. kde jste je kupovali (jsme z Prahy) a kolik staly?
...za kazdou zkusenost budu vdecna...

zatim mame nabidku od jedne firmy a to vychazi pres 3.000,-, na 3 okna (kazde o rozmeru cca 125x55cm) coz mi prijde moc... (td)
L_B

Re: site do oken proti hmyzu

Odeslatod B612 v Čtv 05. Kvě 2005 15:17:06

Myslim, ze cena zrhruba odpovida, podivejte se na www.rolux.cz. Site jsou asi fajn, ale me na nich vadi, ze ram je kovovy a rohove spojky plastove - ty plasty u bilych po par letech zezloutnou a vypada to osklive.
B612

Odeslatod L_B v Čtv 05. Kvě 2005 15:38:26

B612: diky za tip...docela se to hodi - jsem se dozvedela, ze existuji i rolovaci site...(tu)
...a zcela uprimne, radeji budu mit v rozich po par letech zezloutly plast nez kazdy rok od brezna do rijna byt plny ruzne hmyzi haveti (td) ;)
L_B

Odeslatod glosikj v Čtv 05. Kvě 2005 17:22:13

Ahoj, mi máme doma do plastových oken dané sítě ne tak kvůli hmyzu jako kvůli papouškovi, který je přes den sám doma a občas vylítne z klece (není zvyklí ji mít zavřenou). Koupili jsme je v OBI cca 100,- na jedno okno a v balení je tzv. suchý zip, který se přilepí do rámu v oknech a na to se dává jemná síťka. Mají různé velikosti, dělají se i do dveří. V pohodě se v zimě sundají a vyperou a na jaře opět přidělají. Nevýhodu to má, že jedno okno, z kterého se občas klepe např. prachovka, nebo házejí klíče se musí nechat bez síťky, ale zase, když vím, že tam není síťka tak tamtudy nevětrám. Jo ale nebyl by velký problém to vyndavat a nandavat, je to otázka 5 min.
glosikj

Odeslatod VeronikaF v Pát 06. Kvě 2005 9:37:50

My kupujeme taky tyhle na "suchý zip" v OBI. Mají je buď bílé nebo černé.
Jen u nás manžel dělá rám z laťek a teprve na ně lepíme síťku suchým zipem. Mám strach, že suchý zip budu muset složitě na podzim z rámu okna drhnout - nebo ne?
No a do dveří směrem na zahradu (josu prakticky celé léto otevřeny) dělá pevnější rám s pantama.
VeronikaF

Odeslatod gris v Pát 06. Kvě 2005 11:56:03

Super, právě si nad tím asi tak týden dumám, co a jak provedu.
U okna do dvora problém nemám, tam může být nějaká pevná, ale i okna v patře chci mít zasíťované, avšak potřebuju jaksi zalívat truhlíky, takže nějak oddělávací, abych se dostala ven.
Vím o těch na suchý zip, ale říkala jsem si, že to za sezónu každodenním odendáváním odrovnám a pak mi zůstane nalepený v rámu nepoužitelný kus zipu, a co pak.
Takže B612 děkuji za typ na rolovací.
Možná bych na ně kápla, až bych se tím opravdu zabývala a zašla někam kde to dělaj, avšak takto budu připravená.
Nevíte někdo jak přesně to funguje, to je venku na okně nějaká roletka v bedničce a když se to vytáhne , tak se to dole za něco zachytne? Tam to nebylo nějak zvlášť do podrobna popsaný.
Jo a taky jsou potvora trochu dražší, ale bude to snad na dýl, než ty na suchej zip a já se přece nevzdám truhlíků!!!
gris

Odeslatod Magda v Sob 07. Kvě 2005 21:18:44

Cena sice odpovida, ale na tom roluxu pisi, ze se jedna o site ze skelnych vlaken, pokud vim, tak je vic typu, nejlevnejsi jsou nejake nylonove ci co, skelna vlakna jsou naopak nejdrazsi. Sit budu porizovat take - do dveri 2.2 x 0.8m a vychazi me to pres 3.000, coz se mi zda strasne moc, tak se jdu poohlednout po nejake firme, ktera vyrabi z levnejsiho materialu. Nepotrebuju, aby ta sit vydrzela 10 let, takze mi nizsi kvalita site nevadi...
Magda

Odeslatod Ladena v Pon 09. Kvě 2005 20:41:18

Každému mohu vřele doporučit rolovací sítě proti hmyzu. Jsou sice dost drahé, do dvou dvoudílných oken vyšly na 4000,- Kč, ale je to dlouhodobá investice. Pokud jste manuálně zruční, můžete si tyto sítě namontovat sami. Prodává je např. Hornbach, ale protože jsme zrovně měli nová plastová okna, objednali jsme si je dodavatelsky i s prací. Nevyšlo to o moc dráž . Perfektní je tato síť také na balkonové dveře. V kuchyni mám síť na pevno v kovovém rámu. Ve všech ostatních sítě rolovací, které se na zimu vytáhnou a srolují jako rolety. Máme s nimi výborné zkušenosti a mohu je každému doporučit. Už žádní komáři když v létě večer čtu v posteli a nebo sedím u počítače.
Zdraví Laděna
Ladena

Další

Zpět na Bydlení a design