Poškozená sklokeramická deska

Moderátor: Living

Poškozená sklokeramická deska

Odeslatod Altagracia v Stř 19. Dub 2006 4:31:53

Na sklokeramické desce se mi udělalo pár škrábanců. Vůbec nevím co s tím. V jaké míře je to škodlivé? Dá se to nějak opravit nebo musím rovnou koupit nový sporák? Předem děkuji za odpověď
Altagracia

Re: Poškozená sklokeramická deska

Odeslatod Kolina v Stř 19. Dub 2006 10:00:00

Seš si jistá že to jsou škrábance, já si taky myslela že jí mam poškrabanou a pak sem zkusila Cilit Bang (tekutý) a všechno šlo pryč. Jinak myslím že to nebude ničemu vadit, nový určitě nekupovat.
První sporák Indesit byl kaput během 2 let - manžel na desce krájel salám - fakt měl to místo prkýnka, pak vyhořela jedna plotýnka - do sporáku se někudy dostala voda a bylo to.
Když jsme dělali novou kuchyni, sporák se prodal a mám senzorovou desku a vestavnou troubu od Fagoru a jsem spokojená (akorát nerezový rámeček kolem desky bych příště nechtěla - je moc měkký a dělají se tam škrábanečky i od houbičky na nádobí)
Kolina

Odeslatod Fífa nepř. v Stř 19. Dub 2006 11:33:09

Nevíte někdo, zda se dá vyměnit rámeček u sklokeramický desky?
Fífa nepř.

Odeslatod pupi v Stř 19. Dub 2006 11:40:32

Stejně jako Kolina, taky jsem myslela, že jsem desku po 2 dnech zničila, ale pomohl speciální přípravek na sklokeramiku. Značku nevím, taková malá šedivá lahvička, v názvu má kera. Chrání desku i před dalším poškozením a krásně se tím vyleští.
pupi

Odeslatod Altagracia v Stř 19. Dub 2006 13:02:28

No právě, že já jsem ho čistila, čistila (samozřejmě přípravkem na skloker. desky) a najednou koukám, že tam jsou škrábance. No uvidím, snad to nebude tak hrozné. Ale ráno jsem z toho byla docela vyplašená :D
Altagracia

Odeslatod Tessia v Stř 19. Dub 2006 13:07:17

Škrábance tam mohl udělat i někdo jiný - vysvětluj chlapovi, že po desce nemá hrnec jen tak posunovat a tahat, ale že ho má vzít do tlapek a postavit tam, kam s ním směřoval... ;) Škrábanec není tragédie, je jen o něco větší pravděpodobnost, že tam deska praskne.
Tessia

Odeslatod MilanK7 v Pát 11. Srp 2017 11:20:34

šel bych raději koupit hned novou.
MilanK7

Odeslatod IvanaR v Pát 18. Srp 2017 11:18:53

já bych se spíš asi zašla zeptat tak kde si to koupila, tam ti poradí asi nejvíc
IvanaR

Další

Zpět na Bydlení a design