TIP na netradiční dárek

Moderátor: Living

Re: TIP na netradiční dárek

Odeslatod Iff v Úte 12. Dub 2005 20:24:16

no to sem zase někam nakoukla..
mám hlad, že bych sežrala i hřebíky a vidím tohle..

prosím pěkně o návod??vypadá to super.. :)
Iff

Odeslatod xNeli v Stř 13. Dub 2005 7:32:22

Jsem ráda, že se vám dortík líbí :)
Postup je jednoduchý:
Základ tvoří kulatý chleba (to byl největší problém, protože u nás jsem ho sehnala až v sedmém obchodě) a potom už jenom nakoupíte salámy a sýr, které má oslavenec rád (V tomto případě jsem použila debrecínku a poličan) a aspoň 200 párátek.Každé kolečko se musí stočit do kornoutku a propíchnout párátkem tak, aby se nerozbalilo, a pak píchnout do chleba. Snadno se dělají kornoutky ze suchých salámů, horší je to se salámy měkkými a nejhorší je sýr. Většina sýrů typu Eidam se láme a proto jsem si musela pomoct mírným nahřátím jednotlivých plátků sýru v mikrovlnce.
Samozřejmě spotřeba materiálu závisí na velikosti chleba, já jsem měla velký pecen, takže padlo 30dkg poličanu, 15 dkg debrecínky a 15 dkg eidamu. U nás v obchodě tehdy neměli salát, ale kdyby měli položila bych hotový dortík na listy salátu.
Doufám, že jsem na nic nezapoměla, kdyžtak se ptejte :)
xNeli

Odeslatod Návštěvník v Stř 13. Dub 2005 8:18:46

Fakt nádhera! Jen by to možná chtělo ještě vymyslet do toho chleba nějakou nádivku, aby se to dalo spapkat celý. Když jsem totiž dělala pro manžela tu uzeninovou kytku, "ojedli" jsme vše ze špejlí, ale půlka kulatého chleba zůstala, což je myslím škoda. Tak, holky, s nápadama sem!!!!
Návštěvník

Odeslatod Danča v Stř 13. Dub 2005 8:50:35

Ahojda,
abych pravdu řekla u nás v příbuzenstvu je to podobné, všichni radši masíčko. Tak jsem je také jednou překvapila. Koupila jsem si korpus z vekového těsta(nebo sendvičového) ve tvaru podkovy odřízla jsem oblý vršek a rozřízla napůl, aby se dala do ní udělat náplnˇ, já dělám v oblibě česnekovou(3xpomaz.máslo,4xtavenák,majolku a česnek dle chuti)naplnila a spojila to celé ještě potřela náplní. Nastrouhaným sýrem 300g celé posypala kromě vršku, aby se mohl ozdobit. Po vnějších stranách jsem střídavě skládala a stáčela herkules 300g do kornoutků, vnitřní stranu vysočinou 200g jednim směrem mezi to na sebe naskládala 7 uvařených vajíček a na to položila 6 malých přepůlených okurek(UDĚLAT VĚJÍŘEK)a aby to bylo tošku barevné trochu červene papriky na slabé plátky mezi okurky. Pokud zbyde nápln, může se ob jeden kornoutek vyplnit herkules a do toho zapícnout petrželka. Uspěch opravdu byl a všem chutnalo. Snad si představu uděláte fotku bohužel nemám.
Danča.
Danča

Odeslatod ary v Stř 13. Dub 2005 8:55:06

U nás v lahůdkách dělají bramborový salát (50,- /kg) - suroviny jsou tam hodně najemno - používají ho na chlebíčky, tak mě napadá, že by to mohlo být jako podklad - je hodně kompaktní a drží tvar.
ary

Odeslatod xNeli v Stř 13. Dub 2005 8:57:23

Anavi: pomazánkou bych to eventuálně promazávala jenom v případě, že by se to zkonzumovalo hned, jinak bych to nedoporučovala. Naši to jedli až další dva dny po oslavě, protože v den narozenin se konzumovalo připravené pohoštění a navíc ten "dort" byl dost veliký na to, aby to snědli najednou.
xNeli

Odeslatod xNeli v Stř 13. Dub 2005 9:01:53

Danča: tak to musela bát paráda! U nás se takový korpus koupit nedá. Zeleninu jsem nedávala také z důvodů popsaných viz výše. (protože se nekonzumoval ihned)
xNeli

Odeslatod Danča v Stř 13. Dub 2005 11:28:11

To záleží na fantazii každého jak si to ozdobí a jaké suroviny použije. Korpus jsem si sama nedělala, ale poprosila jsem u nás v pekárně zda by byli ochotni a udělali, stál 50,- Na svatbu jsem podkovu také dělala, myslela jsem, že se to nesní, ale zaprášilo se po tom ještě ten večer. Nejdřív tak nevěřícně na to koukali, jako že je to asi sladké a slané dokupy a pak zkusili a nezastavili se. :D
Danča

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování