KREATIV WELT 2004 - Wiesbaden - 6.11.04

Moderátor: Living

Re: KREATIV WELT 2004 - Wiesbaden - 6.11.04

Odeslatod takyjaja v Úte 10. Srp 2004 13:33:15

Tyno na polotovary k obarveni jsem zvedava. Zatim jsem nikde zadnou uspokojivou nabidku nevidela. Tento segment trhu zde chybi (nebo neni poptavka?)
Tricko, ktere Te zaujalo: cerna viskosa/elastan, shibori "na tyci", odbarvene + dobarvene. Pouzite barvy: Ostazin S (barvy pro prumysl). Zakladni odstiny maji: zluta svetlejsi, zluta sytejsi, oranzova, karminova svetlejsi, karm. sytejsi, azurova svetlejsi, azurova sytejsi. Pry z toho jde namichat i cerna ale malokdy ji trefim uplne neutralni. Odolnost na oprani je vytecna, odolnost na slunecni svetlo bezny prumer, presne hodnoty si nepamatuji.
takyjaja

Odeslatod Týna v Úte 10. Srp 2004 14:09:19

a jak se s nima pracuje - jsou sypké a vaří se?? A kde je kupuješ? Textil je moje nejmilejší technika, proto jsem tak zvědavá :-)
Týna

Odeslatod takyjaja v Úte 10. Srp 2004 14:26:18

O Ostazinu S se daji psat sagy. Ovsem radeji to vypravim, je to rychlejsi. Zkusim strucne: Jsou sypke, nevari se (az na specialni vyjimky pri pouziti na organicka vlakna), na vlakno se vazou pomoci zasady (soda) za pokojove teploty. Vyzaduji dodrzovat hygienicke podminky (rouska na obliceji pri rozvazovani, rukavice pri praci s vodnim roztokem) - jinak riskujes alergie a dlouhodobnejsi intenzivni obarveni pokozky. V malem jsou k mani ve vytvarnych potrebach na Ujezde v Praze (ul. Vitezna). Ve velkem u vyrobce - www.ostacolor.cz.
takyjaja

Odeslatod ROMANA v Úte 10. Srp 2004 21:51:17

Holky,
jak ty tricka perete, aby se nezabarvila ta tmavsi barva do puvodni bile?
Ja mam vzdycky trika cerveno-ruzoce namisto cerveno-bilach.
Diky za rady!
ROMANA

Odeslatod IMI v Stř 11. Srp 2004 9:06:48

takyjája - moc moc pěkné věci! krásné, já ty abstraktní techniky moc nemusím, protože smrtelníkům to obvykle vychází takové nějaké nevýrazné a rozplizlé, ale tohle se mi velice líbí
týna - inspiruj se, ať nás to pak můžeš naučit
IMI

Odeslatod takyjaja v Stř 11. Srp 2004 11:07:55

IMI, dik za pochvalu. Prvni tricko je delano barvami CHEDS, satek a posledni tricko je Ostazin S.
Urcite vysledek hodne zalezi od pouziteho technologickeho postupu. Hadam, ze to, co popisujes mohlo vzniknout postupem zvanym "sypana batika" - nevidela jsem moc ostrilenych tvurcu,
kteri by tuto techniku opravdu skvele ovladli a pritom hodne zacatecniku tim zacina. :-).
ROMANA: Jake uzivas barvy? Mam zkusenost s barvami CHEDS + fixator. Tato kombinace se chova docela rozumne. Nemusis mit takovou hruzu prat barvene veci s necim jinym (t.j. barevne dohromady...s ciste bilym bych to v jedne pracce take neriskovala). Spise se to trochu opere nez by to poustelo do neceho jineho.
Je mozne, ze jsi prebytecnou barvu po barveni malo vyprala? Nektere barvy mohou poustet neustale - je to dano jejich chemickym slozenim resp. zpusobem, jak se na vlakno vazou.
takyjaja

Odeslatod Týna v Stř 11. Srp 2004 11:49:51

tak jsem koukala na ty Ostaziny... tak ti nevím, na mě moc náročné (já která si musím hooodně zvykat na používání rukavic při dělání s napařovačkama na hedvábí.... a už vůbec to nepřipadá dělat s lidma na kurzech (to je vzkaz pro IMI :-)
Jinak taky používám CHEDS, dokonce je uvažuji přidat do nabídky obchůdku, protože jsem zjistila, že normálně jsou těžce sehnatelné kvůli svému podivnému obalu :-)
Fixátor od nich mám doma a přiznám se, že jsem ho zatím ani nepoužila, ustaluji octem a taky dobrý...
jinak sypaná je nejhezčí v kombinaci s vázanou a domalovat - to triko v příloze Praženy - 8/2004 - jak se v něm ta slečna válí na trávníku, tak to je ono - moje prácička... možná to najdu i v archivu, kouknu....
Týna

Odeslatod Týna v Stř 11. Srp 2004 11:56:29

Tak jsem to našla:
tohle je jen vázané a sypané:
Přílohy
triko_modre.jpg
image/jpeg
triko_modre.jpg (21.16 KB) Zobrazeno 656 krát
Týna

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování