Drtič odpadů

Moderátor: Living

Drtič odpadů

Odeslatod Iva v Pát 06. Srp 2004 23:15:13

Jaké máte zkušenosti s drtičem odpadů namontovaným pod dřezem? Můžete doporučit typ, případně mi přiblížit trochu ceny takové "vymoženosti"?
Děkuji.
Iva
Iva

Re: Drtič odpadů

Odeslatod Alena v Sob 07. Srp 2004 17:41:56

Ivo, drtič mám více než rok a už si bez něj neumím představit práci v kuchyni. Do dřezu očistím zeleninu, brambory atd., pustím drtič a rázem je všechno pryč. Žádné "zavánějící odpadky".Spolehlivě rozdrtí i slupky od vlašských ořechů, "vajgly" cigaret atd. Ta legrace stojí asi 11.000,-, jsou i levnější.Mám Anaheim Mfg.Standard. Jen si při montáži dejte pozor, dnes instalatéři rádi montují "moderně" - tedy jen zasunují hadice. To je teď nový trend. Nechte si to zamontovat "postaru", tedy s novodurovou trubkou.Hadice se časem prověsí a dojde k ucpání drtiče. I sousedi Vám budou vděčni, nevytopíte je. Obojí vyzkoušeno ! Pokud máte dřez i s malým odkládacím prostorem /miskou/, budou se Vás celkem nesmyslně ptát, kam drtič umístit, jestli pod dřez nebo pod misku. Zvolila jsem dřez a udělala jsem dobře. Montáž mi provedla firma BOND, Slavkov u Brna.
Alena

Odeslatod zuza v Čtv 12. Srp 2004 7:55:36

Měla jsem ho v Anglii, kde jsem pracovala jako au-pair. Myslím, že to není špatné. Hlavně na takové ty přípravné práce v kuchyni. Slupky z ovoce , brambor a kde co se tam pomele. Jednoznačně to šetří čas a místo v koši.
Také je to ekologické. Organický odpad se lépe zničí na čistírně než ve spalovně. Kdo to u nás vyrábí nevím, ale určitě Vám poradí dodavatelé kuchyní jako Hanák, Sýkora, Koryna, Miele, Whirpool. Možná mají web.stránky.
zuza

Odeslatod op v Pon 23. Srp 2004 20:05:52

ahoj,
my mame drtic dva roky, uz jsem pomlela i lzicku - bez nasledku pro drtic, bohuzel lzicka zcela zmizela.
Take jsem si zvykla veskerou zeleninu a ovoce cistit primo do drezu, i brambory, hazu tam kosti, zbytky, pecky, otrhane listy z kvetin... jedine, co nezvladne, jsou slupky ze salamu (ty plastove).

Cetla jsem, ze ty rozdrcene castice jsou tak jemne, ze je nemuze potkan uz zachytit, takze je to velmi prospesne okoli domu, protoze tam neziji. To ovsem musi mit vsichni sousedi, ze ano, ne jden clovek ze ctvrti :-))

My tridime odpad, takze sklo+plast+papir do kontejneru, co jde podrtit do drtice a popelnici naplnime kazdy tyden maximalne z jedne tretiny. I kdyz platime plosne, mam z toho radost!

Jo, a mam ho zabudovany v tom malem drezu, mam rada ten velky drez volny na odkladani ocistene zeleniny.
op

Odeslatod Marcela v Stř 01. Zář 2004 15:04:04

Četla jsem, že drtiče odpadů dělají těžké hlavy právě čističkám, protože se s nima tolik nepočítalo a vzniklé kaly jsou mimořádně špatně odbouratelné, každopádně pokud máte někdo ekologickou čistírnu odpadních vod doma jako já- to se bude týkat pouze rodinných domů- neprojdou vám odpadní vzorky vody u hyg. stanice. Musela jsem ho dát pryč :-(, ale pomocník to byl, dnes kompostujeme...
Marcela

Odeslatod kreckovaa v Ned 18. Bře 2018 11:53:34

Ahoj, nevíte jak to je aktuálně s drtiči? Prý to často působí problémy s kanalizací?? Aktuálně to řeším, kamarádka objednávala na stránkách https://eshop-franke.cz/708-drtice-odpadu a je spokojená. Nemáte někdo další zkušenosti? Díky předem 8-)
kreckovaa

Odeslatod Domaci-dekorater v Stř 16. Kvě 2018 10:29:02

Určitě doporučuji- je to skvělá věcička a já už bych bez ní nechtěl existovat. Ale nedoporučuji na něm příliš šetřit- známý koupili nějaký obyčenější a vydržel jim jen cca 2 roky. Určitě bych si ho radši osahal a vybíral podle recenzí a celkové hmotnosti (čím větší hmotnost, tím bytelnější a kvalitnější konstrukce).
Domaci-dekorater

Zpět na Aranžování