Barva na květináče

Moderátor: Living

Barva na květináče

Odeslatod LL v Stř 05. Kvě 2004 13:46:09

Chtěla bych barevně sladit květináče s místností. Máte někdo vyzkoušeno jakou barvu použít na obyč. terakotové květináče, tak aby držela, neopadávala a zároveň aby nebránila prostupu vzduchu (aby mi nezačala plesnivět hlína) ?
Stačilo by i nějaké "mořidlo", jen jim trochu přidat na oranžovosti.
Předem díky za tipy !
LL

Re: Barva na květináče

Odeslatod Pavlína v Čtv 06. Kvě 2004 8:14:02

Snad balakryl+lak. Jako se to užívá v ubrouskové technice. Pár jsem si jich taky natírala asi před rokem a zatím dobrý. Hlavně poctivě nalakovat. A ten balakryl jsem tónovala i temperou. Jo, a lakovat i zevnitř.(Já jsem i natírala).
Pavlína

Odeslatod Eva v Čtv 06. Kvě 2004 8:49:31

V květnovém čísle časopisu Bydlíme s květinami doporučují natřít květináče fasádní barvou. Bylo to doporučované pro umístění květin venku. A myslím, že ty barvy jako že dýchají.
To lakování, jak doporučovala Pavlína, je hlavně kvůli tomu, aby neodmokval obrázek z ubrousku.
Jinak já jsem loni takhle nastříkala květináč klasickou univerzální barvou ve spreji a kytička roste jak zběsilá a hlína neplesniví.

E.
Eva

Odeslatod aaa v Čtv 06. Kvě 2004 10:50:20

http://www.nirvana-shop.com/ref.php?id=540976fcd6bb19
aaa

Odeslatod Lidka v Sob 08. Kvě 2004 15:25:11

Já mám květináče nabarvené temperovou barvou a přelakovanou lakem (dobře nalakované, jinak se bude odlupovat) a mám je ještě přizdobené balakrylem (tečky z bílé barvy) a barva drží asi lépe než tempery (zdá se mi). Ale vždy je musíš přelakovat!!!
Lidka

Zpět na Aranžování