šicí stroj

Moderátor: Living

Re: šicí stroj

Odeslatod Albi v Sob 13. Lis 2004 18:58:17

Ahoj,
tahy teď vybírám šicí stroj. DOzvěděla jsem se, že stroje Zetina jsou ve skutečnosti vyráběné na stejném místě a ve stejné firmě jako japonské slavné stroje Janome. Tedy přesněji, prodavač řekl, že se liší jen nápisem. A vřele mi je doporučoval. Veronica je prý podobný případ odkudsi z Číny.

Dívala jsem se na PFAFF, ale nabízejí za stejnou cenu tak třetinu funkcí, zato jsou bytelné (klasika).

Singer nabízí dobrou řadu funkcí, ale příslušenství je odlišné od ostatních výrobců (nejde použít univerzální jehly, patky) a drahé.

Ještě jsem se nerozhodla, ale asi to bude Zetina.
A.
Albi

Odeslatod elli v Pon 15. Lis 2004 12:01:09

Pozná niekto šijací stroj Singer DELTA 2808? Majú ho v METRE v celkom prijatelnej cene, ale bez akehokolvek popisu.... Diky.
elli

Odeslatod ed v Úte 16. Lis 2004 16:48:53

Jednoznačně - HUSQVARNA. Mám Optimu 150, dostala jsem ji k 1. výročí sňatku. Vdaná jsem dobrých 20 let a obšila jsem 3 děti. Dodnes dokonale funguje, bez jediné závady, bez jediné opravy. Tehdy byl také k mání jen v Tuzexu (v té době stál neuvěřitelných 10 tis. Kčs), ale čas tuto značku jednoznačně prověřil. Má všechny základní funkce (např. entlování, trojtý steh, obšívání dírek), které jsou potřeba; např. vyšívání je naprosto zbytečné. Není třeba pořizovat šicí stroj zbytečně "nadupaný" funkcemi, nevyužijete-li je.
V rodině mám příbuznou, která si dobře před 10 lety koupila PFAFF za cenu 20 tis. Kč, který má široký rejstřík vyšívání, možnost připojení na počítač a další programy, je skutečně "nadupaný". Ovšem také - pěkně poruchový, protože je citlivý až běda! Jen do oprav už investovala tolik peněz, že by to stačilo na moji jednoduchou Husqvarnu, o nervech ani nehovořím.
Tolik moje zkušenost.
Příjemný den...
ed

Odeslatod martin v Ned 05. Pro 2004 16:22:00

caute kocky.nahodou som objavil vas pokec.ja mam stroj ZETINA 2314.je to jeden z tych prvych,ale nevimenil by som ho za inu znacku.mam ho 12,5 roka a az teraz som mal prvu malu opravu.ak kupim novy stroj tak to bude opat ZETINA!!! ceskoslovenska kvalita je na nezapletenie.caute. CMUKY CMUK
martin

Odeslatod Radka v Čtv 23. Pro 2004 14:12:08

Ahoj:-)) Taky chci koupit nový stroj, mám Veritasku 23 let a už je tak rozhašená, že je to o nervy a oprava by byla moc drahá. Ráda bych stroj s navlékačem a ořezáváním nití, rotačním chapačem a základními stehy- owerlock netřeba. Našla jsem Zetinu 2321, dobrá cena 6.741,-. Máte s tímhle strojem někdo zkušenost? Nebo v podobné cenové relaci jiný tip?Díky za odpověď a hezké svátky všem:-)))
Radka

Odeslatod takyjaja v Pon 27. Pro 2004 11:25:21

A jake mate zkusenosti s overlocky?
takyjaja

Odeslatod MARAB v Úte 03. Kvě 2005 20:51:30

ŠICÍ STROJE LZE NA SPLÁTKY POŘÍDIT NE ADRESE WWW.SICISTROJE.NET
MARAB

Odeslatod Sarik v Stř 04. Kvě 2005 0:18:30

,,,vlastním starší LUCZNIK - nic moc,uvažuji taky během 1-2 let o novém stroji.Jestli jsou stroje TOYOTA stejné jako auta toyota,pak doporučuji - 6 let auto Toyoty Yaris a dosud jediná závada - denně najeto průměrně 100 km.
Sarik

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování