šicí stroj

Moderátor: Living

Re: šicí stroj

Odeslatod esticka v Úte 16. Srp 2005 11:33:14

ed: Já mám ten stejný šicí stroj..už cca 20 let. Taky z Tuzexu, obšila jsem s ním 2 vlastní děti, 3 neteře a kdo ví, co a koho ještě :-)). fachá dodnes bez jediné opravy, jen mě ted zlobí přívodní šňůra. Když ji skládám dovnitř šlapky, mám ji trošku zlomenou v místě, kde se zastrkuje do stroje...a to mě zlobí...nevím, co s tím...k takové babičce se ND koupit zřejmě nedaji :-((( :S
esticka

Odeslatod caty v Stř 17. Srp 2005 12:17:08

Já mám asi 3 roky Zetinu 7323 Exclusive, tehdy stála kolem 12. tis, teď už asi bude levnější. Jsem s ní maximálně spokojená. Kupováno v "kamenném" obchodě, v pasaží Beta na Svoboďáku (jsem z Brna), ve firemní prodejně.
caty

Odeslatod LenkaS v Pát 19. Srp 2005 9:28:01

Před rokem jsem taky sháněla nový šicí stroj. Protože nejsem zase velká švadlena, ale zase ledacos šiju - halenky, šaty, záclony, polštáře,.... a nechtělo se mě investovat hodně peněz, kdy je hodně funkcí, které nevyužiju, pořídila jsem si stroj z Quelle. Jsem nadmíru spokojená. Cena něco přes 3000.
LenkaS

Odeslatod Štěpán v Sob 10. Zář 2005 22:04:02

Vážení přátelé, čtu vaši diskuzi a rád bych Vám dal jednu velkou radu. Jsem prodejce šicích strojů a mám v obchodě všechny značky, které jsou v ČR dostupné takže mohu srovnávat,zároveň je opravuji, a všem doporučuji takovýto obchod navštívit( schválně neuvedu moji adresu aby to někdo nechápal jako reklamu), nechat si předvést několik typů a sami si je vyzkoušet, každý kvalitní prodejce Vám to umožní.Rozhodně se vyhněte strojům z obchoďáku a zásilkových katalogů i když budou levnější, tyto stroje Vám nikdo nepředvede ani neopraví. A nebojte se čínských výrobků, vyrábějí se tam totiž všechny stroje- české, německé, americké i japonské. Oni číňani jsou tou levnou pracovní silou pro celý svět- to je ta globalizace.
Štěpán

Odeslatod hanaja v Ned 11. Zář 2005 6:39:49

ahoj!nedá mi nepripojiť sa.mám 19 ročnú veritas-famulu- a som s ňou mimoriadne spokojná.jediné čo musím podstupovať je čistenie a čistenie...obšila som dvoch synov od malička- všetko od košielok,nohavíc,vetroviek,teraz šijem pre muža a mňa a nášho staršieho(je taký dlhý že enviem zohnať preňho rifle) stroj je v permanencii roky rokúce a je fajn.teraz som si dokúpila starší overlock tam je spokojnosť ale je len trojnitkový.ak môžem doporučiť pfaff alebo zetinu
hanaja

Odeslatod Alexis v Pon 10. Říj 2005 8:05:49

:) Muzu jenom souhlasit o kvalite sicich stroju "Veritas". Zakoupila jsem tuto znacku jiz skoro pred 30 lety. Obsila jsem na nem celou moji rodinu i deti kamaradek. Dokonce jsem se timto strojem zivila 2.5 roku jako damska,detska krejcova. Mam tento stroj stale,ted ho vyuziva moje dcera sitim na svoji rodinu. Je pravda, ze mel i nejake poruchy,ale nebylo to tak,ze by me cena financne zrujnovala. Co je dulezite,je jednoducha obsluha,hodne moznosti siti a hlavne i skoro po 30 letech stroj stale dobre sije. Chce to jenom se venovat pravidelne udrzbe. A stoj se Vam odvdeci dobrym sitim. Jinak mam jeste sici stroj "Singer". Je to elektricka prumyslova rychlobezka. A mohu Vam rici, ze i kdyz jsem ho zdedila po babicce, je stary 50 let. Ale kdyz jsem ho zdedila,byl jeste nepouzity. Ani na tuto znacku bych nedala dopustit. Je to stroj,na kterem jsem se zivila sitim kozenych bund, batohu a hlavne velmi silnych latek. Jestli Vam vsem co chcete koupit sici stroj mohu poradit (muj tatinek byl opravar sicich stroju). Snazte se koupit sici stroj, ktery ma mechaniku z kvalitniho materialu. Nejvice a nejrychleji se opotrebuji silonove soucastky. A je pravda, ze cim mene ma stroj funkci, tim je jednodussi manipulace a siti. Na bezne domaci siti a opravu pradla, Vam staci stroj co bude sit a entlovat dopredu a zpet. Vim to z vlastni 30 lete zkusenosti se sitim. Nejake vysivaci programy nevyuzijete a jsou vetsinou hodne slozite. Tak to jsou moje rady a zkusenosti se stroji "Veritas a Singer". ;)
Alexis

Odeslatod Šárka v Úte 01. Lis 2005 13:54:47

Jsem též před zakoupením šicího stroje a z velké nabídky nevím co si vybrat. Prosím poraďte. Také nevím jestli nemíchám dvě věci dohromady - šicí stroj a overlock. Nemám úplně jasno co který dovede a k jakému účelu ho nojvhodněji použít.

požadavky na šití:
1. šití konoflíků + dírek
2. pružný steh
3. šití tvrdích látek (jeans), streč a úplet
4. šití skrytých zipů
5. dvojjehla vzdálenost mezi jehlami cca 6 mm
Díky za rady a zkušenosti.
Šárka

Výběr - šicí stroj

Odeslatod Jitka P. v Stř 09. Lis 2005 12:47:06

Ahoj, také se chystám koupit šicí stroj. Poprosila jsem manžela a ten sedl k počítači a sháněl informace, zkušenosti apod. A z tohoto sezení vyšla nejlépe značka Brother. Tak jsem našla pár internetových obchodů, kde se tato značka prodává. Protože jsem amatér, napsala jsem si o informace ohledně patek, jestli jsou univerzální, také jehly apod. Jediní, kdo mi odpověděli, a to hned, byli ze stránky www.brother-czech.cz a nyní ladíme pomocí e-mailů a telefonů, jaký stroj vlastně koupím, co které umí. Musím pochválit nevšední ochotu paní, která to tam má na starosti. Chci utratit 5-8 tisíc. Dají se vybrat další patky, pošlou vám na požádání katalog strojů a patek. Je to neuvěřitelné, jaké všechny patky se dají koupit (zakládací, pro skrytý zip, našívání tkanic, průhledná,lemovací, nabírací,prošívací, kráčející...). Až nyní jsem zjistila, že patky umí samy vykonávat činnosti, nad kterými jsem se u starého šicího stroje mořila hodiny (např. patka lemovaci - pro olemování okraje látky textilní páskou - sama olemuje a založí v jednom kroku). Tak se zkuste obrátit tam. Doporučuji nepřehlédnout odkaz ZOBRAZIT AKCE jsou tam vypsané stroje v akci, slevy podstatné, nyní prý i doprava zdarma. Já si to u nich koupím už jen pro jejich ochotu. Jen ještě nevím, jestli BM 3500 nebo elektronický (bojím se, aby nebyli elektronické stroje víc poruchové) BC 2100 nebo BC 2500. Nemáte někdo náhodou některý z těchto strojů doma? Jak jste spokojeni?
Jitka P.

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování