šicí stroj

Moderátor: Living

Re: šicí stroj

Odeslatod elada v Stř 04. Kvě 2005 1:19:16

Mám Zetinu,ale nedoporučuji!! Na všití zipu je hodně široká patka a nedá se použít jinde,kde je potřeba jednostranného šití-třeba v úzkých mezerách.Sháněla jsem přes výrobce větší sortiment patek,ale měli jen teflonovou a pěkně drahou.Kdysi jsem měla Husguarnu(jak už se někdo zmiňoval z Tuzexu) a dodnes na ni vzpomínám.Prošila velké vrstvy látek,tichý chod a už tenkrát velké množství patek.Dnes má navíc patky pro patchwork a skrytý zip.A ještě různé si můžete dokoupit.I cenově jsou přijatelné ve srovnání se Zetinou.Moje sestra má Veronicu a než ji "sešteluje",tak to chvilku trvá.Jednoznačně Husguarna,nebo Toyota-ta je taky dobrá.Pokud chcete stroj jen na nějeké to menší šití,tak stačí Singer.Chodila jsem do rekvalifikačního kursu šití a tak Vám píšu poznatky odsud.A hlavně si stroj v obchodě sama vyzkoušejte.Zkuste si nasazování patek.Já to neudělala a u Zetiny nasadit patku na zip chce pevné nervy.
:)
elada

Odeslatod enya v Stř 04. Kvě 2005 11:59:46

Radko, já mám taky 20 let starou Veritasku, byla už pěkně rozhašená a naposledy ze z ní začalo kouřit a přestala šít úplně. Opravář konstatoval zničený motorek a oprava stojí necelé 2 000. Říkal, že pokud bych chtěla stroj stejné kvality jako tato stará Veritaska, dám za něj 15 000. Ona tenkrát stála skoro 4 000, na tehdejší poměry tedy celkem dost. Takže oprava se vyplatí.
enya

Odeslatod martac v Stř 04. Kvě 2005 14:45:20

Ahoj děvčata, já jsem si koupila šicí stroj před 10 lety. Měla jsem na něj našetřeno 10 tisíc, aby to byl super stroj. Pak mě napadlo zajít do opravny šicích strojů na poradu, co by bylo asi nejlepší, jestli by neporadili. A pán tenkrát vytáhl starou Veritasku. Za 3 tisíce jsem ji měla doma. Je super!! Lze na ní ušít naprosto všechno i vyšívání. Nedala bych jí ani za nic. Dnes bych nevolila jinak. (tu) (tu) (tu)
martac

Odeslatod laďka v Ned 08. Kvě 2005 21:40:54

starsi stroj bych si koupila pokud by jsem sila obcas z povinnosti, ted po prozkoumání inetu a jisté zkušenosti vsázím na JANOME,PFAFF, HUSQVARNA výbava a kvalita šití vás bude hnát kupředu v inspirování při šití, vím o spokojené paní s veronicou i zetinou,rady od opravářů často nebývají zrovna objektivní,myslím (a mám i takovou zkušenost) že nejlépe poradí obchodník který prodává více značek min.4-5 je potom menší pravděpodobnost že vám "prodá stroj který on chce prodat a vy nekoupíte stroj který vám vyhovuje"
laďka

Odeslatod radka v Ned 08. Kvě 2005 21:44:07

podle čeho mám vybrat stroj ? existuje nějaká poradna (nezávislá)
radka

Odeslatod dagmar v Ned 08. Kvě 2005 21:50:57

před nedávnem jsem si chtěla udělat radost a koupit si lepší šicí stroj, na seznamu jsem našla zásilkový obchod šicích strojů , zavolala jsem tam, na vše se mne vyptali a pak jsem dostala doporučení na výběr ze tří strojů vybrala jsem si Brother NX 400 a jsem s ním maxxxxximálně spokojena byl sice dražší ale koupila jsem si ho na dálku na splátky, takže ve všech ohledech jsem spokojená
dagmar

Re: šicí stroj Toyota

Odeslatod václav v Pon 09. Kvě 2005 8:56:32

re.TOYOTA - k výběru stroje Toyota doporučuji nesrovnávát s jinou komoditou teto značky ( auto), mám určité negativní zkušenosti.
václav

Odeslatod aneta v Úte 16. Srp 2005 9:35:48

Adresa kde můžete koupit šicí stroje i na splátky je www.sicistroje.net
aneta

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování