ABradio - poslouchej online!

Nejnovější diskuse

...
20.02.2019 08:00
Re: hi...
20.02.2019 07:43
Re: Interiérové barv...
20.02.2019 15:59
...
20.02.2019 09:37
...
15.02.2019 11:14
Re: Úvahy o životě.....
14.02.2019 17:36
Re: To je nádhera....
05.01.2019 18:12
Re: Krmítko pro pták...
25.11.2018 10:57
susu...
20.02.2019 05:46
Re: DŘEVOMORKA...
09.02.2019 22:30

šicí stroj

Moderátor: Living

šicí stroj

Odeslatod Iva v Ned 25. Dub 2004 15:36:35

Ahoj, potřebovala bych poradit. Chtěla bych si koupit šicí stroj a opravdu nemám zdání, který by byl nejvhodnější. Nabídky jsou sice lákavé,ale je jich hodně a často se mi zdají matoucí....vím co by takový stroj měl mít .(jednokrokové šití dírek, skrytý steh, šití dvoj jehlou atd.) To znamená, že jsme si vybrala asi stření třídu šicích strojů. Ale opravdu nevím, která značka je dobrá...pokud máte stou kterou značkou šicích strojů nějaké zkušenosti, tak mi prosím napite. díky Iva
Iva

Re: šicí stroj

Odeslatod Eva v Ned 25. Dub 2004 22:35:06

Co od toho stroje cekate? Jak zdatna jste svadlena? Chcete stoj jen na obcasne spravovani odevu, siti polstarku atp. Nebo i sijete? Mam pomerne dobrou zkusenost se stroji BROTHER, ale pravdou je, ze jsem si v obou pripadech kupovala stoj vyssi cenove kategorie. Ten prvni mi vydrzel 10 let intenzivniho siti, ten druhy BROTHER mam cca 3 rok a jsem spokojena.
Predpokadam, ze by jste ocenila tzv. lataci program, jednooperacni siti direk, mozna dirky s kulatinkou, strecove dirky..... Overlock mate nebo ne? Asi je potreba si zvazit co vsechno chcete sit a jak casto budete stroj pouzivat. Pokud budete casto sit - jiste se vyplati investovat i 20 000,-. To je muj nazor, co myslite Vy ostatni?
Eva

Odeslatod Marie v Čtv 29. Dub 2004 13:55:22

Ahoj Ivo, nevím co od toho stroje očekáváte, nebo jak moc šijete. Já jsem měla šicí stroj Lučník, který byl strašně hlučný a poruchový. Jsem asi taková švadlena, která potřebuje něco pospravit, ušít polštáře, záclony, zkrátit kalhoty atd. prostě žádné velké šití, ale bez šicího stroje si to neumím představit. Koupila jsem si ted nový šicí stroj Toyotu, stála 6.000,-Kč a jsem opravdu moc spokojena, nedá se to s tím předchozím vůbec srovnat.Má všechno o čem Vy píšete, že byste potřebovala.
Marie

Odeslatod Hannah v Úte 01. Čer 2004 9:52:49

Ahojte,

momentálně bych si taky ráda zakoupila šicí stroj.
Zjišťovala jsem nějaké informace na netu i ve výrobních prodejnách a tohle jsem zjistila:
Levné šicí stroje v akčních cenách v síti supermarketů raději nekupovat - na součástkách i na materiálech bylo při výrobě šetřeno, jsou velmi často reklamované a dle jedné paní, zjistila, že i šikmo šijí.
Dívala jsem se na šicí stroje značky Zetina a Veronica. Hledám také střední třídu v cenové relaci asi 7000Kč. Pro mé občasné šití mi byla doporučena Zetina 6115 a Veronica 200Optima v již zmíněné ceně.
Mám však taky jeden dotaz? Existuje internetový obchod, kde by bylo možno tyto šicí stroje zakoupit na splátky? Neví někdo ?
Díky a mějte se hezky.
Hannah

Odeslatod hanka v Úte 01. Čer 2004 14:51:40

Já mám dobrou zkušenost s Husquarnou - mám tento šicí stroj asi 15 let, zakoupený tenkrát v Tuzexu. Byly doby, kdy jsem na něm šila každý druhý den, včetně silných materiálů. Zklamal mě jen jednou (asi po 10 letech), ale stačilo ho dát vyčistit a vše je v pořádku. Je přenosný, skladný.

Jinak moje matka dostala ke svatbě v 70. letech Lucznik. Ten si opravdu nekupujte, i když do té skříně pod ním se vejde spousta věcí:-)

hanka
hanka

Odeslatod Hannah v Stř 02. Čer 2004 6:59:17

Ahoj Marie,
prosím, mohla by jsi mi napsat přesný název toho tvého nového šicího stroje o kterém se zmiňuješ?
Díky.
Hannah

Odeslatod Hannah v Stř 02. Čer 2004 7:00:56

:)
Hannah

Odeslatod Veronica v Čtv 04. Lis 2004 20:53:13

V současné době scháníme domů šicí stroj a tak jsem projel internet a navštívil pár obchodů. Do oka nám také padl již zmiňovaný stroj Veronica Optima 200. Jeho výbava je velmi lákavá v poměru k ceně a dokonce je opatřen jakou-si známkou s doporučením sdružení mechaniků. Jenže je tady malej problém. Kdo je výrobce tohoto stroje? Na letácích a některých internetových stránkách je uvedeno: Veronica česká značka. To by mělo udělat dojem, že se asi jedná o Český výrobek, ale z největší pravděpodobností se jedná o Čínský výrobek kopírující nějakého Japonce a proto prodejci i výhradní distributor firma ERSICO společnost s r.o. zamlžují a úmyslně neuvádějí výrobce. Proč taky, stroj vypadá na oko dobře možná i dobře šije a hlavně bude asi jeho nákupní cena velmi nízká a tak si prodejci mastí kapsy a vesele doporučují šicí stroje Veronica.
Veronica

Další

Zpět na Aranžování