pletaci stroj

Moderátor: Living

Re: pletaci stroj

Odeslatod Maceška v Stř 08. Čer 2011 7:43:50

Tak to mě opravdu moc mrzí - ten server zlobí neustále; jsou tedy jen dvě možnosti - buď jim vysvětlit problém, aby s tím udělali něco sami, nebo provést novou registraci
s obměnou (např. anonka1) a celý proces s registrací zopakovat. Musíš ale dávat pozor, bys zvýraznila jen znaky zaslaného hesla, a ne třeba ještě další místo před i za heslem - systém by to mohl považovat za součást hesla a odmítl by tě. Třetí možnost raději nepřipouštím (=vykašlat se na to), poněvadž o tvou návštěvu Fóra vážně stojím :x-winking:
Maceška

Odeslatod Indie v Úte 14. Čer 2011 22:05:44

Doporučuji heslo nekopírovat, protože to zlobí, je potřeba ho ručně vypsat... :(
Indie

Odeslatod Indie v Úte 14. Čer 2011 22:09:40

Můžu se prosím ještě zeptat, jestli třeba někomu ten pletací stroj doma nezahálí a nezapůjčil by ho? Chtěli jsme si z příze z kamarádkou uplést pléd a vzhledem k tomu,že je příze tenká, tak bychom ho pletly asi hodně dlouho, na stroji by to bylo rychlejší. Jsme z Prahy.
Měli jsme jednolůžkový pletací stroj po babičce, ale mamka když se pustila do úklidu tak nikomu nic neřekla a vyhodila ho, protože si myslela,že už ho nebude nikdo potřebovat.... :(
Děkuji.
Indie

Odeslatod Alena32 v Úte 14. Čer 2011 23:37:20

Zdravím anonko, už jsi se dopátrala pokynů k údržbě?
Jaký stroj jsi zdědila? Dopletu, nebo jinou značku? Mám Dopletu a Knitax. Podívala bych se, jestli návod ještě někde zahrabaný najdu, ale nikdy jsem s údržbou nic mimořádného nedělala. Řádně bych ho vyčistila odmašťovačem od starého oleje , prachu a šáší z přízí. Po té znovu čistým olejem na šicí stroje namazat všechny třecí plochy na samotném stroji i na jezdci. Na Dopletě jde jezdec snadno rozšroubovat,vyčistit a znovu složit.
U Knitaxu bývá ještě dost velký problém se spirálkou, která drží jehly. Ta se mě už několikrát přímo rozpadla a nová se těžko sežene, ale Dopleta je nezmar.

Pak si připrav nějakou starší nepotřebnou přízi, protože první řady budou k vyhození a upleť pár řad na všech jehlách.
Alena32

Odeslatod Maceška v Čtv 16. Čer 2011 6:44:16

Koukám, Alenko, že nebýt Anonky, ani se nedozvíme, že také pleteš na stroji - to je dobrá zpráva; fanatického strojního pletaře jako já potěší, že tento druh lidstva ještě nevymřel :P
Jinak se v radě týkající se vyhození použité zkušební staré příze neshodneme - dá se totiž krásně vyprat v JARu či jiných podobných kuchyňských saponátech
s odmašťovacími účinky :x-winking:
Maceška

Odeslatod Alena32 v Čtv 16. Čer 2011 18:01:30

Zdravím Maceško.
Máš pravdu, že zkušební promaštěná a zčernalá příze se dá vyprat v saponátu a podobně, ale pak bych ji použila skutečně jen na další vyčištění stroje.
Na úplet k nošení bych ji vážně nechtěla.
Ale to je už jenom detail při údržbě stroje.
Svého času jsem na stroji pletla skutečně hodně,ale v poslední době stroj zanedbávám.
Já si ráda k pletení a háčkování pohodlně sednu, natáhnu nožky a mám pohodičku. Nikam nespěchám. Pletu jen pro radost z práce a pro potěchu mého okolí. Pár přebytků sem tam vložím na flér.
Alena32

Odeslatod anonka v Pát 17. Čer 2011 6:33:34

Alenko ráda tě vidím :mrgreen:
taky už po těch letech radši v rukách jako relax, ale došla chvíle, kdy se mámin stroj přestěhoval ke mně a já už dávno všechno zapomněla. Základ - vyčištění - je jasný, udržuji si šicí stroj 37 roků sama a opravář se divil /že to ženská umí :mrgreen: /, jen jsem se chtěla dopátrat nějakých fíglů nebo zádrhelů - pokud tam nějaké jsou. Dopleta jednolůžková. Potřebovala bych ji uvést do provozu, neb přišla potřeba velkého kusu pleteniny, který bych ručně asi do smrti nedopletla :mrgreen: I když v tuhle chvíli to nehrozí, až skončí na podzim sklizně, zatím je fofr venku. Doufala jsem, že se mi to podaří ještě před jahodama, no nevyšlo to. Nevadí, třeba ještě letos neumřu :mrgreen:
Život není to co chceme, ale to co máme.
Vím, že nic nevím.................
anonka

Odeslatod anonka v Pát 17. Čer 2011 7:27:35

Maceško tak jsem to zkusila znovu podle tvé rady, jenže další zádrhel: "tento email je již zaregistrován"................. :( no není mi dáno. Jsem příliš technický antitalent abych se snažila dál :(
Život není to co chceme, ale to co máme.
Vím, že nic nevím.................
anonka

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování