ABradio - poslouchej online!

Receptář selského dvorečku

Moderátor: Living

Receptář selského dvorečku

Odeslatod janapro v Pon 23. Kvě 2011 10:11:09

Dnes jsem opět hledala recept, který jsem si někam uložila, někdo ho kdysi dal na living a prostě zdržuje mně to. Něco si občas uložím, pak to stejně hledám.....prostě jsem dostala nápad na nové téma.

Měla bych představu, že sem nebudeme brebentit, aby se tady neztrácely recepty mezi spoustou komentářů...

....dáme sem ty osvědčené vyzkoušené, pokud máte odkaz přímo na stránky, ze kterých je to ,,ukradené", tak raději jen odkaz, ať se nechlubíme cizím peřím a eventuelně s komentářem,jak jsme si to upravili a pokud se tu objeví něco okopírovaného, tak vězte, že v dobré vůli šířit slávu vynikající dobroty....

.....co vy na to?

a já začnu odkazem na chleba, ze kterého jsou všichni naprosto nadšeni:

http://beaute.blog.cz/1103/chleba-bez-hneteni-podruhe
janapro

Re: Receptář selského dvorečku

Odeslatod SLUNECNICE-S1 v Pon 23. Kvě 2011 11:44:15

To je rozumný nápad i když já teda moc nevařím ani nepeču,tak taky jeden receptík přidám, pro změnu tentokrát na koblihy v troubě.

http://www.mamincinyrecepty.cz/kynute/koblihy-z-trouby
Šťastný je ten, kdo se při západu slunce těší z vycházejících hvězd.
SLUNECNICE-S1

Odeslatod janapro v Pon 23. Kvě 2011 11:48:28

a já teď dopekla tohle a je to mňamka, jen se mi zdálo, že by na tom neuškodila drobenka, tak jsem jí tam dala a měla jsem pravdu :2_hot: :2_hot: :2_hot:

Rebarborový koláč s pudinkem

Přísady na těsto: 50 dkg hladké mouky, prášek do pečiva, 16 dkg tuku na pečení, 12 dkg třtinového cukru, špetka soli, půl balení vanilinového cukru, 2 vejce, tři lžíce mléka

Na náplň: 1 kg reveně, 25 dkg cukru, vanilkový pudink, 3 lžíce zakysané smetany-já do toho pudingu dala celou jednu zakysanou smetanu, 5 dkg rostlinného tuku, 3 vejce

Rebarboru opláchneme, začistíme konce a rozkrájíme ji na stejně velké kostičky. Vše zasypeme cukrem a počkáme, až reveň pustí šťávu. Do větší mísy prosejeme mouku společně s práškem do pečiva. Přidáme změklý tuk, cukr, špetku soli, vanilkový cukr, vejce, mléko, důkladně promícháme a vypracujeme těsto.

Připravené těsto vyválíme a položíme na tukem vymazaný plech (těsto by mělo lehce přečnívat přes okraj plechu). Štávu z reveně slijeme a doplníme vodou na 375 ml. V zakysané smetaně rozmícháme pudink v prášku, směs přidáme do šťávy z rebarbory a za stálého míchání přivedeme k varu a vaříme ještě dvě minuty. Do vzniklé pudinkové hmoty postupně vmícháme změklý tuk a rozšlehaná vejce. Teplým pudinkem potřeme těsto, navrch poklademe rebarboru a pečeme ve středně vyhřáté troubě přibližně 45 minut.

Hotový koláč před podáváním zlehka pokapeme rozpuštěným máslem a zasypeme moučkovým cukrem.-------tohle jsem neudělala, protože jsem tam dala drobenku a jen pak pocukrovala ;)
Přílohy
P5230007.JPG
tady je moje verze
janapro

Odeslatod LenkaVaj v Pon 23. Kvě 2011 19:06:16

Ahoj děvčata, občas na váš DVOREČEK kouknu právě kvůli dobrým receptům. Otevřít tohle forům se mi moc líbí a tak si dovoluji sem přidat i můj recept. Lenka

KYNUTÉ ŠÁTEČKY

15 dkg pol.mouky,15dkg hladké mouky,3 žloutky,25dkg hery,2 dkg kvasnic, 3 lžíce mléka, cukr na kvásek. sůl do mouky.
postup:
uděláme klasický kvásek a necháme vykynout, potom ho přidáme k ostatním surovinám a udělám těsto , vypadá jako linecké, vyválíme na pomoučeném vále a krájíme čtverečky , které plníme náplní dle chuti, pak pečeme na 180 asi 10-12 min jen jak zrůžový a horké se sypou cukrem
Přílohy
kynuté šátečky.jpg
kynuté šátečky
LenkaVaj

Odeslatod LenkaVaj v Pon 23. Kvě 2011 19:14:07

A tohle jsem našla na netu a docela mě to zaujalo, tak jsem vyzkoušela, posílám odkaz a foto svého výtvoru
http://recepty.vareni.cz/kureci-babovka/
Přílohy
kuřecí bábovka.jpg
kuřecí bábovka
LenkaVaj

Odeslatod janapro v Pon 23. Kvě 2011 19:19:12

a já přidám náš oblíbený Kafáč,je od Slonice, nevím, jestli má na nás čas, tak abysme tu ty dobroty měli všechny pohromadě ;)

KAFÁČ

o 300 g hl. mouky
o 300 g cukru krupice
o 1 prdopeč
o 5 vajec
o 125 ml oleje
o 125 ml horké vody

- vše smícháme a upečeme piškot - ani nevyndavám šlehač, míchám v ruce metlou
- horký piškot propícháme koncem vařečky - to je veliká zábava pro děti
- uvaříme hrneček silnější rozpustné kávy a do ní vmícháme 4 lžíce cukru, 4 lžíce rumu a 4 lžíce kakaa (já dávám pouze 2 lžíce rumu – přijde mi to jinak silný)
- touto směsí polijeme propíchaný piškot a necháme ho vystydnout
- ušleháme 2 smetany na šlehání se 2 ztužovači (já je nedávám kvůli dětem, ale je lepší, když je tam dáte) a natřeme na piškot
- polijeme vaječným koňakem – liju ho z nádoby se zobáčkem a dělám takovou tenkou mřížku po celé buchtě, taky ho nedávám moc, pak je to silné
- nakonec buchtu posypeme hustě strouhanou čokoládou a dáme do ledničky

Jo a ještě ten náš dnešní oběd:

Vykoštěná kuřecí stehna (můžou být i prsa nebo králík) poleju marinádou - rozpustím kus másla, do něho dám 2 lžičky grilovacího koření, nechám na ohni provonět a nakonec tam dám 2 lžíce oplnotučné hořčice. Pekáček přikryju alobalem a nechám přes noc v lednici. Druhý den vložím i s alobalem do trouby a peču při 170 ° asi 30 minut (podle velikosti masíček), pak sundám alobal a zaleju jednou osolenou šlehačkou a peču už odkryté asi zase 30 - 40 minut,. Dneska jsme k tomu měli br.kaši, ale jinak dělám opečené brambory.
janapro

Odeslatod SLUNECNICE-S1 v Pon 23. Kvě 2011 20:55:56

Pro Svatušku

PA210105.JPG
Šťastný je ten, kdo se při západu slunce těší z vycházejících hvězd.
SLUNECNICE-S1

Odeslatod janapro v Pon 23. Kvě 2011 20:56:42

Buchta orgasmus

Těsto: 1 plechovka ananasu-rozmixovat se šťávou,1,5 hrnku polohrubé mouky,1,5 hrnku cukr krupice,1 pr.do peč., ,2 vejce.
Krém: 3 pomazánkové másla,2 pudinky se šlehačkou(v kelímku),2 van.cukry,cukr moučka dle chuti,rum taky dle chuti. Dále-silná a hodně oslazená káva,ovoce jaké má kdo rád-já dala banány,kakao na posypání.

POSTUP PŘÍPRAVY

Těsto:vejce s cukrem vyšleháme,přidáme ostatní suroviny,dáme péct na nižší teplotu-až se těsto na pomak vrací,je upečeno.
Krém:všechny suroviny vyšleháme do hladké konzistence.
Vychladlý plát trochu potřeme krémem,klademe piškoty máčené v kávě tak,aby bylo místo na ovoce,které klademe mezi ně,nakonec dáme zbylý krém,srovnáme nožem a sypeme přes sítko kakaem.Dáme do chladna ztuhnout,za cca 2 hoďky můžeme zakrojit.
Do krému by bylo dobré dát třeba ještě nasekanou čokoládu.Zkusím příště.
Dobrou chuť.

Ja ho robím takto:
7,5 dcl mlieka, 3 vanilkové pudingy, 200 g cukru (zvyknem dať menej,
3 kyslé smotany , rum
- do uvareného (s cukrom) a vychladnutého pudingu postupne vmiešam kyslé smotany
- je ho pomerne dosť - množstvo sa samozrejme dá prispôsobiť podľa potreby.

Majte pekný víkend.
janapro

Další

Zpět na Aranžování