Receptář selského dvorečku

Moderátor: Living

Re: Receptář selského dvorečku

Odeslatod Dana7 v Sob 25. Úno 2017 21:04:28

.Navečer jsem stihla upéct skořicový koláč, dělala jsem ho podruhé, manželovi moc chutná, mě by také chutnal, ale mám cukrovku, tak se tomu snažím vyhýbat.Obrázektoto je můj výtvor.Obrázek

http://prosvet.cz/vynikajici-sladky-sko ... omacnosti/ :shock: - když by měl někdo zájem, je to docela rychlé. :smile-66:
Dana7

Odeslatod Bibi53 v Úte 28. Úno 2017 7:31:28

Tvarohové fánky

POTREBNÉ PRÍSADY
450 g hladkej múky
1 KL sódy bikarbóny
trochu soli
3 vajcia
250 g jemného tvarohu
100 g palmarinu ( maslo)
1 PL rumu /nemusí byť/...

Na obalenie práškový cukor, plus vanilkový, alebo škoricový

POSTUP PRÍPRAVY
Všetko dobre vymiesiť /miesila som dosť dlho/, cesto je husté....dať na hodinku odpočinúť do chladničky...potom vyvaľkať na asi 0,5 cm a radielkom vykrojiť....smažiť na horúcom oleji z oboch strán...ešte teplé obaliť (práškový cukor zmiešaný s vanilkou)...z jednej dávky je približne 25 ks...

Fánky pečené na plechu

POTREBNÉ PRÍSADY
40 dkg hladkej múky
250 g Hery
250 ml kyslej smotany
1 žĺtok
štipka soli
práškový cukor
vanilkový cukor, alebo škoricový

POSTUP PRÍPRAVY
Zo všetkých ingrediencií deň vopred urobíme cesto, ktoré zabalíme do fólie a odložíme na chladné miesto ( ja som ho dala do chladničky). Na druhý deň si cesto na tenko vyvaľkáme. Nakrájame na pravideľné kocky. V strede dva krát nakrojíme. Obalíme v práškovom cukre s vanilkovým cukrom (použila som doma robený z pravej vanilky). Poukladáme na plech, ktorý vyložíme papierom na pečenie a dáme piecť. Piekla som na 180 C.

Tak konečně plním slib - doufám, že nebudou jazykové problémy :smiley14: , kopírovala jsem to z mailu a nechce se mi překládat. Jsem od včera taková nanicovatá, jako že na mě něco leze. Zatím mám vyzkoušené ty první, tvarohové. Tak ať se zadaří!!!!
Bibi53

Odeslatod Bibi53 v Sob 11. Bře 2017 11:21:56

Rychlý koláč z palmarinu

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q= ... PQ2RAdJhoQ

Já nepochopila, jestli sypké věci zamíchám do odebraných 200 ml nebo do zbylé hmoty, tak jsem si to dala do dvou nádobek a potom mi bylo jasné, že těch 200 ml si necháme na polití horkého koláče! Těsto se dělá z té větší části tekutého základu.
Obrázek
Obrázek
Bibi53

Odeslatod mikori* v Stř 22. Bře 2017 20:18:16

Dneska jsem zkusila novou pomazánku z tuňáka a je moc dobrá ;)

Tuňáková pomazánka
2 konzervy tuňáka v oleji, 3 vejce na tvrdo, 2 lž pálivého kečupu, 2 lž ramy, 1 lž krémžské hořčice, 1 menší cibule, sůl, pepř
- olej z konzervy sliju, ostatní pokrájené a nastrouhané smíchám.
Obrázek
mikori*

Odeslatod mikori* v Sob 25. Bře 2017 19:09:06

Sýrová pomazánka
smetanový sýr Apetito ( 3 obdélníčky ), 100 g šunkového salámu, 2 vejce na tvrdo, 1 zakysanka, 1 polštářek majolky, 3 kyselé okurky, 1 červená paprika, 1 lž dijonské hořčice, sůl, pepř, trošku pálivé adžiky nebo harisy
- pomazánky je jednou tolik, co na fotce - máme ji na dva dny k večeři
Obrázek
mikori*

Odeslatod mikori* v Pát 31. Bře 2017 16:39:52

Provensálská bašta
4 plátky krkovičky, kousek špeku, 1 cibule, 1 červená paprika, lžíci sádla, 1/2 lž kremžské hořčice, sůl, pepř, provensálské koření, hl. mouka
- plátky masa mírně naklepat, osolit, opepřit, posypat provensálským kořením a obalit v hl. mouce. Na sádle a roztaveném špeku orestovat dozlatova cibuli, pak maso, přidat nahrubo nastrouhanou papriku párkrát promíchat, přidat kremžskou hořčici, podlít a péct necelou hoďku do měkka. Dobrá je k tomu i rýže, těstoviny, my tentokrát s bramborami sypanými medvědím česnekem, z toho jsem už dělala i rozhudu, byla mňáám ;)
Obrázek
mikori*

Odeslatod mikori* v Pon 01. Kvě 2017 16:12:57

Citronové mufiny

2 bílé jogurty po 150 g, 200g pol. mouky, 100 g cukru, 1 vanilk. cukr, 2 vejce, 100 ml oleje, 1 peč. prášek, citr. kůra z 1 citronu a šťáva z půlky citronu
- všechno smícháme a pečeme dozlatova. Měla jsem 12 mufín a 4 větší košíčky z Ikea, jsou placatější, ty dávám do vaniček od rajského protlaku. Taky je možné plnit nutelou.
Obrázek
mikori*

Odeslatod mikori* v Pát 26. Kvě 2017 9:11:54

Nesu tu slíbenou buchtu ;)

Mrkvová buchta - 1/4 l hrnky
4 celá vejce, 1 hrnek cukru, 1 hrnek oleje, 1 hrnek mléka, 2,5 hrnku pol. mouky, půl peč. prášku, 1 lžč skořice, půl vanil. cukru, 3 hrnky jemně str. mrkve, 1 hrnek sek. vlašáků, opilé hrozinky dle chuti
- vyšlehat vejce s cukrem do pěny, pak postupně přidávat ostatní, pekla jsem na 175° asi 40 min, na prostředním roštu. Příště uberu trochu cukru, mrkev je sladká sama o sobě, buchta je vláčná, chutnala nám.
Obrázek
mikori*

Předchozí

Zpět na Aranžování