Selsky dvorecek

Moderátor: Living

Re: Selsky dvorecek

Odeslatod Beky v Úte 21. Bře 2017 8:34:09

Dobré ránko...u nás zamračeno a trochu chladněji,včera to byla paráda fakt jarní teploučko...

Milu,nádherné fotečky už si je dva dny prohlížím jednu po druhé a musím říct,že fakt nádhera :palec_up: těším se na další ;) a tu Afriku si rozmysli,předloni tam byla moje skorošvagrová a byla přímo nadšená.Taky se bála,neuměla si to představit,ale když nezkusíš a nezažiješ ...nepoznáš..je taky taková cestovatelka neumí sedět na zadnici :)

Tak mějte pěkný jarní den a těším se na další fotečky :palec_up:
Beky

Odeslatod Bibi53 v Úte 21. Bře 2017 10:10:25

Hezký den přeju. U nás pěkně - slunečno a už celkem teplo.
Zdá se mi, že jsem už v lepší formě, tak jsem trochu pracovitá. Od včera po troškách :smile-64: , dnes jsem to dorazila. Bylo toho docela požehnaně za ten čas, co jsem jen lenošila.
Ale "účinkuju" jen v bytě, ven mě to ještě neláká. Jen se sem-tam vyvenčím a očima popotahuju kytičky. Hyacinty už vystrkují poupata. No a zdá se mi, že mi nějak namrzly dvě růže. Pampelišky rostou nejrychleji - až se odhodlám vyrazit do terénu, tam asi začnu. Hrášek se zatím neukazuje, už bych měla zasít další dávku.
Právě mě prozvonila kámoška z ČR, tak si jdu pokecat na skyp.
Mějte hezký den!
Bibi53

Odeslatod Miluscha v Úte 21. Bře 2017 10:45:53

Zdravím, u nás též neslunečno.
Beky, tu Afriku si opravdu nerozmyslím. Člověk musí mít k té zemi, kam jede nějaký kladný vztah, něco, co by ho tam zajímalo, což já absolutně nemám! Mě zajímá, co byli schopný lidi dřív a za jakých podmínek schopni vytvořit, jako např. ty terasy na Machu Picchu, to je opravdu nepředstavitelný. Všude makali, a co dokázali, to je paráda. Což se o Africe absolutně říct nedá! Pyramidy postavili jiný lidi, ty už jsme viděli, pak přišli arabové a všechno jim zabrali.....a od tý doby to jde se státem, kde ty pyramidy jsou, od 10 k pěti!...a nic jinýho v Africe mě nezajímá, viděla jsem plno dokumentů, a ty mě spíš odradili, než lákali, takže Afrika se konat nebude. Já spíš zastávám ten názor, že kdyby nebyla Afrika, všem lidem na světe by bylo líp, protože všechno nejhorší, co je na světě za nemoci, bakterie, hlad, to všechno pochází z Afriky. Takže já kdybych tam jela, byla bych spíš šíleně nas..ná, a nic bych z tý dovolený neměla!
Už takhle nám dělalo problémy se přizpůsobit hlavně, co se vody týče! Nejvíc peněz jsme dali za vodu. Kupovanou vodou si čistit zuby, nezapomenout na to, mít furt vodu ve flaškách k dispozici, a za žádnou cenu nejíst v hotelu salát, kterej je mytej jejich vodou z kohoutku anebo nepít žádný tekutiny, kde by byl hozenej led, dělanej z jejich vody, člověk neví z jaký. My evropani na to nejsme zvyklý, oni možná ano, i když tu vodu taky nepijou, ale čistěj si tím zuby apod. my evropani z toho dostaneme akorát sračku. Můžu potvrdit, že každej, ale fakt každej, ...kromě těch lidí,s kterejma jsme se vůbec nebavili....ty neřekli ani bé, ani dobrej den nic....tak o nich nic nevím,...ale všichni ostatní měli zažívací problémy, a to jsme opravdu dávali pozor na to co pijem a co jíme! A to jsme se pohybovali ve vejškách, tzn. že žádný nebezpečí nějakých bakterií anebo nemocí, protože tam bylo na ně opravdu chladno. Takže Afrika by mě v tom vedru asi zabila!
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Úte 21. Bře 2017 11:20:06

...jinak budu pokračovat s fotkama. Pro vysvětlení, Mikori, i ostatní, mrkněte na mapu, pro orientaci,kdo chce.....z Cusca jsme jeli autobusemsměr Puno, tam se přejížděli ty vysoký hory, průsmyk 4300 m/m, dojeli jsme do Copacabana (originál opravdu Copacabana, rybářská vesnice na břehu Titicaca). Na hranicích nás vyhodili z autobusu, do Bolívie jsme těch 50 m za hroznýho deště šli pěšky, na Bolivíjské straně na nás čekal autobus, jiná průvodkyně...Manuela,...ta byla nejlepší,....a jeli směr La Paz. Pro vysvětlenou,...silnice v Bolivii skoro neexistujou, jedna, hlavní, a s celým autobusem jsme jeli po udusané zemi, hlíně, autobus se kolíbal, několikrát jsme mysleli, že se překlopí,...vydržel! :lol: ...takže další fotky budou z jezera Titicaca, ...jak nám převáží autobus přes Titicaca....a pak fotky z města La Paz...není to hl. město Bolívie, ale je větší a má nejvýše položené letiště, v 4100 m/m....v La Paz se jezdí lanovkou, je to místní MHD! :lol:
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Úte 21. Bře 2017 11:45:46

ještě na vysvětlenou,...navštívili jsme i plovoucí ostrovy na jezeru Titicaca, asi jste o tom slyšeli,...jedna větev Indios tady žijou na plovoucích ostrovech, udělanejch z trávy a něco jako rašelina, používají vodu z jezera k pití a vaření, a i všechno co pak z lidí vyjde, se odvádí do jezera! Kadibudku jsme ale na ostrově neviděli! :lol:
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Úte 21. Bře 2017 12:04:01

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek