Selsky dvorecek

Moderátor: Living

Re: Selsky dvorecek

Odeslatod mikori* v Pon 20. Bře 2017 18:27:32

Miluscha napsal::D :shock: :mrgreen: :smiley15:

... tak jak - jakože morčátko bylo ? Myslím, že na tom špízu bysme to snědly všechny - pokud to člověk nevidí vcelku na talíři, tak sní leccos, aniž by tušil o jakého čtvernožce se jedná ;) na tom MP bych byla v nervu, aby mi vyšel záběr bez lidí, ale podle tvých fotek to ještě šlo. O MP jsem už nějaký dokument viděla, vím, že tam řešili kvantum odpadků... měli by tam mít cedule jako na Šumavě - co jste si přinesli, zase odneste... lidi jsou nepoučitelní - na druhou stranu mají místní zase práci :smile-66: ale to hlavní vypadá uklizeně :palec_up:
mikori*

Odeslatod henrieta18* v Pon 20. Bře 2017 18:34:22

Miluš, fotky sú úžasné. Máš zážitky na závidenie. Mňa najviac fascinovala fotka-kosenie vyžínačkami. Asi kolektívna práca, trávu potom odnášali v batohoch preč? Úchvatné sú fotky z Machu Picchu. Milujem toto miesto (aj keď je len na fotkách-v mojom prípade). je také tajomné a magické.... a tak ako Vierku, ma zaujali tie kamienky naskladané na seba..... O kvetene ani radšej nehovorím-tie žlté kvietky okolo múru vytvárali nádhernú zeleno žltú čipku :palec_up:
Keď nejde o život, nejde o nič
henrieta18*

Odeslatod Miluscha v Pon 20. Bře 2017 18:39:08

Mikori, nebylo! :smile-36:
Co mi to trvalo, než jsem se s tou obsluhou domluvila, co vlastně chci, myslela jsem, že budu kvíkat jako morče, aby pochopila, co vlastně chci, protože jsem absolutně nevěděla, jak se to španělsky řekne a ve slovníku jsem to nenašla. Načež pak zalistovala v jídelní kartě a ukázala mi tohle pečený morče! Tak jsem si ho chtěla objednat, ale půlku, protože tyhle morčata jsem moc veliký, mají 800 g - 1000 g, něco jako kuře. To bych v žádným případě nesnědla a víc, než půlku bych musela dát zpátky. Tak jsem chtěla po chlapovi, abysme si to dali na půl, a on že ne, v žádným případě, že musí myslet na naše morčata /co měla naše holka, když byla malá/...teď jsou zahrabaný na zahradě. Tak jsem si objednala ten špíz a myslela jsem, že se s někým s naší skupiny domluvím, abysme si to dali napůl. Jenže morčata se dělají jen v Peru, další den jsme jeli do Bolívie, a to už bylo po morčatech! Ale lamu a alpaku jsem ochutnala, výborný masíčko! ;)
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Pon 20. Bře 2017 18:50:42

Henrieto, no právě!..proto jsem to fotila, slyšela jsem zeshora vrčení a po zkouknutí dolů jsem viděla asi 20 křoviňáků! Kdyby vzali 2 traktůrky anebo několik sekaček, tak to maj hned, ale tohle mě dostalo! Celou dobu jsem neviděla jedinou sekačku na trávu!
Machu Picchu jsem chtěla vidět už dlouho, furt jsem chlapa otravovala, původně jsem chtěla na dovolenou jen do Peru a Bolívie, ale chlap to chtěl spojit i s tím ostatním, že prej když už letí takovou dálavu, tak vidět i ostatní věci, to vám sem pak dám pozdějc, budu to brát postupně, zatím jsme u Machu Picchu.
Co se týče bordelu, tak jsou opravdu prasata, to tam taky mám na fotkách, krásná příroda, ale pohled kazí odpadky poházené podle silnice apod.
Kytky jsou vysázené ...asi podobně jako v Itálii...jen podél turistických tras, anebo kam přijdou jen turisti. Rostou jim tam ve volné přírodě 'naše' pokojové kytky, paráda, to taky uvidíte, ale oni si toho neváží, oleander roste jako plevel, žádné extra vypěstované kytky na balkonech nebo podobně, neexistuje!
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Pon 20. Bře 2017 18:59:37

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Pon 20. Bře 2017 19:08:03

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Pon 20. Bře 2017 19:10:09

...podívejte se na ten 3. obrázek zespodu, to byly serpentýny nahoru k Machu Picchu, a dolu ty samý svislý zdi jako ostatní kopce! :lol:
Miluscha

Odeslatod Miluscha v Pon 20. Bře 2017 19:43:42

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek