Šicí stroj

Moderátor: Living

Šicí stroj

Odeslatod izobel v Pon 30. Lis 2009 15:48:53

Potřebovala bycho od vás poradit. Ježíšek mě chce koupit šicí stroj a neví jaký. Já bych ho potřebovala na takové to občasné ušití záclon, závěsů, sedáků atd. Taky něco zalátat a zkrátit kalhoty. Může mě, prosím, někdo poradit co mám říct Ježíškovi? Díky
izobel

Re: Šicí stroj

Odeslatod Luccius v Pon 30. Lis 2009 17:28:37

Ahoj, já jsem si nedávno kupovala od Firmy LADA a můžu jenom doporučit. I jednání s firmou je úžasné. Mají zákaznickou (zelenou) linku, kde Ti i poradí jaký stroj je vhodný pořídit.
Luccius

Odeslatod makinka v Pon 30. Lis 2009 17:31:21

Izobel,
povedz Jeziskovi,nech Ti urcite nekupuje sijaci stroj Toyota clasic, ja s nim nie som velmi spokojna, je hlucny, nepresije napr. rifle,ked chcem podohnut....mozno by som volila osvedcenu kvalitu Singer... to je ale moj nazor, snad pridaju aj ostatne krajcirky. Drzim palce, aby Jezisko vybral spravne ;)
makinka

Odeslatod RomčaZ. v Pon 30. Lis 2009 17:58:27

Já mám stařičkou šlapací Ladu, co ta toho našila...až si budu kupovat nový stroj tak zase Ladu, kamarádka si ji loni kupovala, má ale trochu dražší (cca 12 tis.) protože šije i patchwork a je s ní moc spokojená.
RomčaZ.

Odeslatod Kysucania v Pon 30. Lis 2009 18:31:41

Ja som toto riesila pred polrokom, preluskala som rozne diskusie, hodnotenia strojov, nakoniec som sa rozhodla pre stroj Janome 415.
A to hlavne preto, ze je celokovovy, silny, presije aj dzinsovinu - vraj aj viac vrstiev (patka sa da zo zdvihnutej polohy zdvihnut este vyssie), ma automaticke navliekanie nite (super pomocka, bez toho stroj ani nekupujte 8-) ), ma aj orezavatko nite, samozrejme volne rameno. Pacila sa mi aj ponuka sicich programov, su tam aj nejake overlockove.
V prislusenstve je tvrdy kryt (nie kufrik, len kryt, ktorym sa stroj zakryje).
A skusenosti po tom cca polroku pouzivania? Som velmi spokojna.
Ak sa to na tomto fore moze, mozem neskor pridat odkaz na e-shop (cesky), kde som stroj kupovala (takisto maximalna spokojnost s nakupom).
Kysucania

Odeslatod Hana+3ks v Pon 30. Lis 2009 19:16:22

Mám Pfaff a jsem spokojená. Stál před 15 lety nějak 7 tisíc.
Nemám overlock, na to, co píšeš myslím není potřeba. Mám volné rameno, to určitě ano (šití v nohavici). Používám obyč. steh, entl, program na šití dírek (určitě ano). Další stehy, co má, nepoužívám.
Jedinou drobnou závadou, co má, je to, že zpětný chod se musí držet rukou a ta mně pak chybí ;) .
Na džínovinu stačí.
Hana+3ks

Odeslatod holomka v Stř 09. Říj 2013 8:42:34

Já mám šicí stroj Veronica a jsem sním moc spokojená. Dokonce kamarádka má novou Veronica 404 a ta má i nějaký integrovaný nůž a nahrazuje to overlock pro domácí využití.
holomka

Zpět na Aranžování