Patchwork

Moderátor: Living

Re: Patchwork

Odeslatod ANNI v Sob 12. Dub 2008 23:40:15

Zdravím! Jistě můžeš sešívat patchwork i po pruzích, ale je spousta věcí, které v pruzích udělat nejde a proto se sešívají v tak zvaných blocích. Jistě se dá stříhat normálně nůžkami, také jsem tak začínala. Pokud ale začneš, a patchwork tě chytí, /a věř, to se moc často stává, je to drogová záležitost jako každá jiná, jak s oblibou říkám/pak jsou základní pomůcky opravdu nezbytností a ušetří ti spoustu práce. Minulý víkend byla v Praze mezinárodní výstava, už druhá a bylo na co koukat. Podívej se na stránky bellus-gallery, nebo stránky moravského patchworkového klubu, stránky patchwork Litomyšl atd a tam se dozvíš více. Ale podle obráků, které jsi poslala jsi holka šikovná a myslím si, že jsi se už drábkem chytla. Přeji hodně úspěchů a vítám tě mezi nás! A mimochodem, patchwork se dá šít i v ruce! A TAK HODNĚ ÚSPĚCHŮ, NOVÉ DUŠINKY! ANNI
ANNI

Odeslatod adrianka v Ned 13. Dub 2008 13:32:32

Bambulko,zkus kouknout pro inspiraci na patwork na mé stránky
http://ada-jaros.webgarden.cz/
a ještě další najdeš na :
http://flickr.com/search/?q=patchwork&page=23mám to od tama ztaženo,chtěla bych taky něco zkusit,ted sháním látky,hodně je na:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=156016
adrianka

Odeslatod bambulka v Pon 14. Dub 2008 7:33:58

Anni, Adrianko, moc vám děkuji, odkazy určitě prostuduju.
Drápkem jsem se chytla, to je fakt :mrgreen: , v sobotu jsem do půlnoci zvládla ještě 4 polštáře :mrgreen: .

Pomalu se chystám na deku k televizi, chci využít červenou praporovinu a zkombinovat to s černou a černočervenou, něco jako mám na těch červených polštářích. Problém nastal v té černočervené, v obchodě jsem zatím nic vhodného neobjevila (a z kostýmu použitého na polštáře už moc nezbylo). Už trošku uvažuji i o nějaké květované šedé, ale bojím se, že by mi ta červená do té šedé zapustila.

Nicméně až něco seženu a ušiju, tak vám sem určitě hodím fotku.

Ještě jednou moc díky.
bambulka

Odeslatod Ira v Pon 14. Dub 2008 12:00:17

Bambulko pozor! Praporovina strašně pouští a opakovaně, tak ať ti to nezničí práci.
Ira

Odeslatod jana27 v Pon 14. Dub 2008 18:21:45

Bambulka, pri slove praporovina mi hneď blikalo svetlo nad hlavou, Ira ti už vysvetlila. Tú látku si nechaj fakt len ak niečo urobíš ako dekoráciu a nebude sa to používať, lebo zaplačeš nad zničenou, zbytočnou prácou.
Ja by som rada dostala radu ohľadom šijacieho stroja. Chcem si kúpiť nový, ktorý by som okrem bežného šitia odevov využila aj na patchwork a prešívanie /teda by mala byť dáka špeciálnejšia výbava/. S čím máte dobré skúsenosti, čo mi odporúčate?
jana27

Odeslatod ANNI v Pon 14. Dub 2008 21:26:10

Na praporovinu pozooooor! A já většinu svých prací /a že už jsem toho našila/jsem ušila na staré šlapací Ladě. Elektrickou mám Veritasku po mamince, takže nemohu radit. A s tou šlapačkou jsem mooooc spokojená, nejezdí rychle a tím se krásně ovládá, prošije vše, slabé i silné atd. ANNI
ANNI

Odeslatod bambulka v Úte 15. Dub 2008 8:27:39

Adrianko - díky za odkaz na mimibazar, mají tam fakt skvělý výběr za rozumné ceny, jen jsem ještě nepřišla na to, jakým způsobem se to platí, ale předpokládám, že se to dá s tou paní dohodnout mejlem.

Jinak k té praporovině, já sice vím, že strašně pouští (proto to chci taky zkombinovat s černou a červenočernou, aby to nemělo do čeho zapustit), ale mám toho snad 10 m, tak bych to ráda nějak využila.
Mám z toho zatím ušité 4 červené barevné polštáře, dnes to zkusím vyprat (prala jsem jen samotné látky), co to udělá, abych se nakonec nedivila, že mi zapustí ta černá do červené :mrgreen: .

No a kdyby to pouštění bylo nesnesitelné, tak od toho samozřejmě upustím. Ale znáte to, je mi to líto vyhodit a na půdě už to leží řadu let, tak jsem si říkala, že by to aspoˇˇn našlo využití. Navíc mám v obýváku vínovou sedačku, tak by se mi to tam barevně i celkem hodilo.

Už jsem i přemýšlela, že bych to třeba nabatikovala černou a ušila z toho pubošům povlečení, případně z toho ušila povlečení stylem patchwork, větší čtverce černé a červené a švy čtverců ještě prošít černou páskou. V některém odkazu je tak udělaný modro-tyrkysový přehoz přes postel a vypadá to nádherně. Prostě - chci to nějak využít, ale jestli to fakt nějak šíleně zapustí (případně bude pouštět i na člověka při ležení), tak to přinejhorším holt vyhodím.
bambulka

Odeslatod HaTu v Úte 15. Dub 2008 12:42:02

Ahojte všechny šikovné ručičky. Na patchwork se chystám už delší dobu, ale chtěla bych se zeptat, jestli se vatelín a spodní látka také prošívají a tou patchworkovou . Připadá mi, že by se vatelín praním potrhal a sjížděl do rohů a jinak různě se cuckoval. Asi bych to prošila ne ve všech švech, ale jen v některých blocích. Myslím to dobře, nebo je hloupost? Prosím, poraďte. Děkuji. Hanka.
HaTu

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování