Patchwork

Moderátor: Living

Re: Patchwork

Odeslatod Lucie Suržinová v Úte 15. Dub 2008 13:11:12

Bambulko-polštářky máš opravdu krásné :palec_up: .Určitě budou tvoje nejoblíbenějš.Tedy vzhledem k tomu co vše ti použité látky připomínají.Já jsem patchworku podlehla asi před 7lety.V burdě jsem našla krásnou deku.Ušila jsem jeden blok a chtěla ho dát na polštář,ale tak mě to chytlo,že jsem udělala celou deku.A ted už jich mám na kontě několik.Taky jsem si zatím nepořídila všechny ty nástroje se kterými by šití bylo asi rychlejší.Prostě pořád jsou korunky potřeba někde jinde a já jsem ráda že si aspon občas dopřeju nějaký ten hadérek na šití.
Už jsem vyzkoušela hodně technik a tvarů,ale musím uznat že kostky jsou moje slabost.Taky je sešívám do pruhů a pak ty pruhy k sobě.

Jinak díky za otevření bezva tématu,snad se chytne víc šikulek.
img013.jpg
img013.jpg
Přílohy
img014.jpg
Lucie Suržinová

Odeslatod Lucie Suržinová v Úte 15. Dub 2008 13:13:34

omlouvám se ta co je dvakrát,to je moje prvotina
Přílohy
img019.jpg
img018.jpg
img017.jpg
img016.jpg
img015.jpg
Lucie Suržinová

Odeslatod Lucie Suržinová v Úte 15. Dub 2008 13:17:51

to jsem ještě jednou já,přikládám odkaz na bezva stránky.Je tam spousta inspirace a hlavně vše ukazují prakticky jak se to šije. http://www.quilterstv.com/ .Tak šití zdar :smiley12:
Lucie Suržinová

Odeslatod Hanča7 v Úte 15. Dub 2008 15:47:49

Děvčata, jste šikulky. :)
Bambulko, polštářky máš :palec_up: :palec_up:
Lucko, paráda :smiley14: :smiley14: . Obrázky jsou senzační, moc se mi líbí ta hvězda dooranžova a ta tvoje prvotina :o :o
Kdo další se pochlubí?
Hanča7

Odeslatod bambulka v Úte 15. Dub 2008 18:59:09

Lucko - ta oranžová deka je fakt nádherná, no a ta tvoje prvotina... to snad ani není možné, aby to byla fakt "prvotina"... :shock: :palec_up: :palec_up:

Jinak ještě k té mojí praporovině - dala jsem dnes do pračky všechny 4 červené polštářky, vyprala jsem to na 30, překvapilo mě, že voda byla jen lehce narůžovělá a nezapustilo mi nic do ničeho. Takže to s tou praporovinou přece jen zkusím. Dám to nejdřív vyprat na hodně stupňů, a pak už to snad bude v pohodě. Jdu objednat tu kytičkovou látku, u nás totiž fakt nic vhodného nemají.
bambulka

Odeslatod rosemarie v Úte 15. Dub 2008 21:10:27

Nemám se zatím čím moc chlubit. Snaha by byla, ale času je málo. Lucko jsi šikulka, k tomu se asi nedopracuju, jenom to zkouším. Něco na ukázku vložím, ale říkám, jsou to jen pokusy.
Přílohy
podložky.jpg
dětská deka.jpg
polštářky dětské.jpg
polštářek2.jpg
polštářek1.jpg
ubrus.jpg
rosemarie

Odeslatod Viola v Úte 15. Dub 2008 23:02:09

Terezka-.jpg

Milé patchworkárky,
pripájam sa svojim príspevkom aj ja k Vám. Patchwork je aj mojou láskou, aj keď nie prvoradou. Táto technika sa mi veľmi páči a nesmierne ma inšpiruje, aj keď nemám na patchwork čas, lebo sa v prvom rade venujem textilnej tvorbe v podobe bábik a rôznych iných postavičiek. Tak aspoň bábike urobím patchworkovú deku...(posielam v prílohe bábiku Terezku). Chodím však do klubu patchworkárok v Bratislave a zaujímam sa o dianie v tejto oblasti a hlavne stretávam sa s babami, ktoré sú rovnako postihnuté, ako ja, keď uvidia peknú látku. Tak želám všetkým Vám a Vašim šikovným rukám veľa tvorivých úspechov s handričkami.
Viola

Odeslatod ANNI v Úte 15. Dub 2008 23:12:02

Děvčata, jste šikulky! Luci a Rosi, moooc pěkné, už jste chycené, viďte! No,Luci, ty šiješ už 7 let, to jsi zkušená patchworkářka! A Hani, prošívají se VŠECHNY 3 vrstvy - top, vatelín, a zádíčka a platí pravidlo, že by neprošitá plocha neměla být větší než dlaň. A k té praporovině, na výstavě v Dubči, která probíhala společně s 2 mezinárodní výstavou patchworku v Praze, jsem dostala vzorek Noritu, který má snad omezit pouštění barvy. Nevím, nezkoušela jsem to, ale myslím si, že se to zkusit může, nic se tím nezkazí. Je to Norit Color a v malém modrém kolečku je napsáno FIX PROTECTS tak dobrou noc, ANNI
ANNI

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování