Patchwork

Moderátor: Living

Patchwork

Odeslatod bambulka v Stř 09. Dub 2008 13:04:12

Zdravím všechny šikulky a otevírám toto téma, poněvadž mi vyhledávač žádné podobné kloudné vlákno nenašel. Tak jestli to tu už bylo, tak se omlouvám.

Vždycky jsem toužila po patchworkové dece, ale nikdy jsem si na ni netroufla (ač jsem poměrně zručná). Nicméně minulý týden jsem se při úklidu zbytků starých látek rozhodla, že je to fakt škoda vyhodit a tak jsem se pustila do polštářů.

Šlo mi to dobře a rychle, fakt jsem byla překvapená, že na tom vůbec nic není. No a tak jsem se rozhodla, že si tedy ušiju i tu vytouženou deku k televizi. Brouzdala jsem po netu a hledala nějaké informace a narazila jsem na to, že se nejdříve sešívají jednotlivé malé čtverečky do větších čtverců a teprve ty čtverce se potom sešívají k sobě. Je mi to divné, ty čtverce se mi sešívaly blbě, daleko lépe mi to šlo, když jsem malé čtverečky sešila do jednotlivých řad a teprve ty potom spojovala.

A tak se ptám:

Je tu někdo, kdo s tím má nějaké zkušenosti? Má to nějaký význam, to sešívání do větších čtverců a teprve následné sešití do deky, nebo je úplně jedno, když to sešiju do pruhů a teprve potom do tvaru deky?

Přikládám i foto mých polštářů, pro zajímavost dodám, že modrá látka je stará zástěra, žlutá nějaké staré kalhoty bůhví po kom, bílá je staré prostěradlo, červená je ruský prapor, květovaná je kostým zděděný po tchýni a černá je moje sukně, co jsem ji nosila tak před 20 lety (tenkrát se ještě nosily plátěné široké sukně nařasené do pásku... a taky jsem měla 90 cm přes boky a 60 v pase, tak jsem si to mohla dovolit :mrgreen: )
Přílohy
polštáře.JPG
bambulka

Re: Patchwork

Odeslatod wolfana v Stř 09. Dub 2008 13:58:57

ahoj, tak taketo tema tu uz bolo a to tuto:

viewtopic.php?f=34&t=2125074

viewtopic.php?f=34&t=1800006

neviem ci tu najdes to co hladas :) ale aspon sa pokochaj :)
wolfana

Odeslatod jana27 v Stř 09. Dub 2008 14:19:32

Bambulka, máme rovnaké chute, len ty si sa do toho už pustila a ja zatiaľ nie. Šila som už všetko, od spodného prádla po kabát, takže zručnosť je a teraz dúfam, že rokmi sa dostavila aj trpezlivosť, látky som si nakúpila, tak sa do toho snáď pustím. Trochu ma odrádzala aj suma za potrebné doplnky, ak to chce mať človek dobre urobené, ale skúsim aj bez toho.
Wolfama, dík za odkaz, preštudujem, prípadne položím otázky.
jana27

Odeslatod bambulka v Stř 09. Dub 2008 14:21:23

Wolfano - díky za odkaz (to je divné, že mi to nenašlo :?: ). Jsou tam krásné věci a dokonce jsem tam našla i tu odpov졡d: nějaká Olga to tam sešívá taky v pásech. Takže to asi zkusím.....

Ještě jednou díky za pomoc.
bambulka

Odeslatod bambulka v Stř 09. Dub 2008 14:27:34

Jana - ta suma mě taky odrazuje, sice to kolečko s podložkou asi bude skvělá věc, ale zatím si to asi taky nepořídím. Na ty polštáře jsem to kreslila pravítkem a fixkou a stříhala nůžkama, vzhledem k tomu, že šlo o staré kusy oblečení, by mi to kolečko stejně moc nepomohlo. Čtvrečky jsem měla vystřižené z kartonu a podle toho jsem to obkreslovala. Nebylo to tak strašné, jak jsem si představovala, nastříhané jsem to měla během jednoho filmu v televizi. Dokonce i to šití šlo rychle.

Látky ještě nakoupené nemám, tak jsi v předstihu. Tak se do toho pusˇˇt a pak sem dej foto, aˇˇt se můžu pokochat a inspirovat :mrgreen: . :smiley14:

PS: blbne mi klávesa ˇˇ tak se omlouvám. Strašně mě to štve, ale klávesnicí to není a já fakt nevím, co s tím.... :(
bambulka

Odeslatod Lenocka v Stř 09. Dub 2008 15:29:31

bambulka, vidim ze si vazne sikulka :palec_up: ...tiez sa mi velmi paci patchwork a chcem to niekedy skusit, ale tak skoro to asi nebude, pretoze sici stroj ma na Slovensku. Tu sa mi ho neoplati kupovat iba preto...

Tiez mam so sitim skusenosti, a v podstate si myslim, ze je uplne jedno ako to zosivas. Ide predsa o celkovy vysledok, a viem si zivo predstavit, ze to zosivanie v pruhoch ide ovela lepsie. Ked sa do toho niekedy pustim, tiez to budem robit takto :x-winking:
Lenocka

Odeslatod tvořilka30 v Čtv 10. Dub 2008 12:07:23

Ahoj, navštiv tyhle stránky, je tam spousta rad - http://diskuse.dama.cz/komunita.php?d=4233
Pro začátečníka je dobrý časopis Švadlenka ( zkus si sehnat první čísla ) a v Praktické ženě 2007 vycházel seriál patchworku na pokračování.
Hodně trpělivosti a času, protože kdo patchworku jednou propadne, už nevypadne :lol:
tvořilka30

Odeslatod bambulka v Čtv 10. Dub 2008 13:11:18

Tvořilko, děkuji, už tam mrkám :smiley14:
bambulka

Další

Zpět na Aranžování