bílé povlečení-obarvení-batikování ???

Moderátor: Living

Re: bílé povlečení-obarvení-batikování ???

Odeslatod Dáša v Pon 15. Kvě 2006 20:23:40

Ja som robila sypanú batiku na nepoužívanú plachtu.
Přílohy
plachta.jpg
image/jpeg
plachta.jpg (47.8 KB) Zobrazeno 2786 krát
Dáša

Odeslatod ary v Úte 16. Kvě 2006 21:36:59

Dáša - hned bych to brala do ložnice, je to fakt dost dobrý...
ary

Odeslatod brbr v Čtv 18. Kvě 2006 11:31:29

moc prosím o radu. Mám šaty ze lnu a bavlny (půl na půl). Ráda bych je obarvila, ale je na nich cedulka prát na 30C a barvy se musí prát na 90C. Co myslíte, vyjde to? Nebo můžu třeba teplotu trochu zmírnit? Určitě to budete vědět, já jsem ještě nikdy látky nebarvila, takže mi chybí zkušenosti. Děkuju a máte to fakt moc pěkné (tu)
brbr

Odeslatod dáša v Čtv 07. Zář 2006 8:06:57

Jsem batikář začátečník. Kromě asi tří triček nabatikovaných v hrncích a pračce svázané provázkem nic moc o tom nevím. Teď se mi nedávno dostal časopis do ruky a byla tam sypaná batika a překvapilo mne, že se to dává do mikrovlnky. Zatím bych zkusila tričko. Nemůžete mi někdo napsat popis, jak mám postupovat, na co nemám zapomenout? Časopis už samozřejmě nemám. Jestli se mi to povede, chtěla bych zkusit i povlečení. Dělaly jste někdo i povlečení sypanou batikou?. To se samozřejmě do mikrovlnky nevejde, ale Dáša, moje jmenovkyně, tady v jiné diskuzi psala, že to dala do alobalu do el. trouby. Mám plynovou, bude to taky možné?
dáša

Odeslatod Dita.F v Pát 08. Zář 2006 14:17:22

Poradí mi, prosím, někdo ? Chtěla bych také zkusit obarvit povlečení, ale nevím, kolik toho dáváte do pračky - jestli po jednom povlečení, nebo jestli se vám tam vejde povlečení na dvě postele. A kolik barvy ( např. IBERIA ) na to dvoje povlečení stačí.
Díky moc za odpovědi
Dita.F

Odeslatod Tabea v Pát 08. Zář 2006 14:47:16

Dáše : Já dělám sypanou batiku tak, že si namočím barvenou věc, poskládám, event. zmuchlám tak, jak se mi chce, položím na něco, nejlépe igelit, popřáším jemně jednou barvou, složím, event. zmuchlám jinak, posypu druhou barvou, dám do igel. sáčku a na pět minut dám na nejvyšší výkon do mikrovlny a potom namočím na cca půl hoďky do škopku s vodou, kam naliju celý ocet... - vymáchám a konečná :)
Tabea
Tabea

Odeslatod Tabea v Pát 08. Zář 2006 14:49:31

... jo a s tou plynovou, event. el. troubou už jsem to taky slyšela, ale nezkoušla... ale asi to taky půjde, proč ne... (myslíš, že by se Ti povlečení po jetlivých kusech poskládané do mikrovlnky nevešlo?!?!?!)
Tabea
Tabea

Odeslatod Šarinka v Pon 11. Zář 2006 10:47:26

Brbr, je-li to fakt len s bavlnou, tak v pohodě nabatikovat. Oba materiály to snesou. Jen ti neporadím, jestli se to trochu nesrazí? Bavlna nepředsrážená od výroby se srazí o 8-10%.

S batikováním v obyč. troubě: zachovám klasický postup sypané batiky, tj. namočím, posypu, přeložím, posypu, zavážu nebo jak kdo chce... Mokré pak dám na plech do trouby tak na 120, občas se na to podívám, na plechu přeskládám, nechám to tam do vysušení a pak s tím již nedělám nic. Dělala jsem takto několik triček, OK a vůbec pak nepouští. Používám barvy Iberia, přijdou mi o dost lepší než Duhy. V mikrovlnce jsme již sušili taky, bez sáčku, v některých místech se ale "spekly" nitě ve švech, byly totiž silonové.

Fotky bohužel zatím nepošlu, HRD si vzal foťák do práce...
Šarinka

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování