bílé povlečení-obarvení-batikování ???

Moderátor: Living

Re: bílé povlečení-obarvení-batikování ???

Odeslatod Janules v Čtv 11. Kvě 2006 15:42:05

Mě by se tam asi víc líbila červená - taková malinová...ale tyhle taky nejsou špatný (tu) V pračce?
Janules

Odeslatod MarketaA v Čtv 11. Kvě 2006 15:59:53

Jo jo, v pračce a šlo to krásně. Já jsem právě včera v drogérce měla v ruce červenou, fialovou a oranžovou a nakonec jsem vzala fialovou. No ale to jsem celá já, vždycky vybírám tak dlouho až nakonec přeberu ...No ale dvě peřiny a dva polštáře na obarvení ještě mám tak to asi hodím do té červené. A co myslíte jak by to vypadalo kdybych tohle fialové hodila nanovo do červené? To by bylo asi hodně tmavé co?
MarketaA

Odeslatod Jenn v Čtv 11. Kvě 2006 19:02:21

Marketo, na tvem miste bych to urcite do cervene hodila.. Nejlepe pres tu pravidelnou a celkem nudnou batiku zkusit neco odvaznejsiho, vezmi polstar, smotej ho do valecku, ten valecek obvaz provazkem (hodne napevno). Vznikne z toho takova divocina.. jen to chce tmavou cervenou.
Batika se (skoro nikdy) neda zkazit!
J.
Jenn

Odeslatod MarketaA v Pát 12. Kvě 2006 5:28:12

Díky, něco s tím spáchám.
MarketaA

Odeslatod Klarra v Pát 12. Kvě 2006 5:37:28

Tou červenou se asi nedá nic zkazit, souhlasím s Markétou, přilož fotky až budeš mít hotovo. Držím pěsti.
Klarra

Odeslatod šafík v Ned 14. Kvě 2006 16:53:13

To: MarketaA. Asi pozdě -koukám, že už máš hotovo. Já jsem barvila tak, že jsem poskládala harmoniku a potom převázala provázkama. Dost silnou vrstvu, aby to bylo dobře vidět. Barvila jsem ve staré pračce Mini Romo. Je na to skvělá, protože si to zamícháš podle potřeby a nemele se to tam jako v automatce.Jak povlečení bylo velké, do vnitřku látky proniklo míň barvy, proto je to od tmavé po světlejší.Před barvením jsem to nenamáčela. Tvoje výtvory jsou ale taky zdařené. Možná bych použila sytě oranžovou. Holky sem s fotkama. Začalo mě to bavit. Chystám se na další povlečení.

šafík

Odeslatod Leňna v Pon 15. Kvě 2006 11:43:54

Fotky prosím, ať máme představu. Dík
Leňna

Odeslatod Alča v Pon 15. Kvě 2006 19:37:04

Ahoj vespolek, jestli můžu tak se taky přidám s názorem.Ty batykované polštáře jsou super!!!!A barva ? proč ne?Já bych s tou červenou tak nespěchala, je to taková "potvora" barva.Ona totiž strašně ráda pouští i po pořádném fixování octem a častém praní.Jinak je to skvělá technika renovace již okoukaného.A před batikováním také látku namáčím, lépe se barva dostane i do vnitřku.
Alča

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování