bílé povlečení-obarvení-batikování ???

Moderátor: Living

Re: bílé povlečení-obarvení-batikování ???

Odeslatod Lenora v Stř 21. Úno 2007 10:38:54

jeste s troskou do mlyna....
Přílohy
p1010456.jpg
image/jpeg
p1010456.jpg (86.76 KB) Zobrazeno 4275 krát
Lenora

Odeslatod Jiťulka v Stř 21. Úno 2007 11:16:21

Tak jsem konečně dostala fotky do PC - tohle bylo čerstvě nabatikované na sušáku a už se těším, až to poprvé povleču. Jen jsem původně na to chtěla černou fixkou na textil namalovat srdíčka. Dcerce se to zdálo "už moc". Tak nevím. Co myslíte?
Jiťulka

Odeslatod Jiťulka v Stř 21. Úno 2007 11:20:08

Fotka neprošla, asi byla velká, zkusím to zmenšit...
Přílohy
batika_zm.jpg
image/jpeg
batika_zm.jpg (66.93 KB) Zobrazeno 4258 krát
Jiťulka

Odeslatod Daska v Sob 24. Úno 2007 12:12:55

Moc dobrý!! šikulka!!
Daska

Odeslatod dáša v Sob 16. Čer 2012 20:56:00

Našla jsem si tuto starší diskuzi, protože uvažuji, že bych nabatikovala starší bílé damaškové povlečení. Chtěla bych žlutobílé, takže to by mohlo dopadnout dobře. Moc se mi líbí někde uprostřed batika těch listů ze stromu. můžete mi někdo napsat trošku postup, na co si dát pozor? Jakou barvu použít? Nejsem nijak zručná, takže uvidím, jestli vázaná batika nebude pro mne jednodušší. Chtěla bych se ale zeptat zkušených. Pokud bych dělaal vázanou batiku, mám to povlečení vázat mokré nebo vlhké? nebo normálně suché? určitě to budu dělat v pračce, mám to tam dát mokré nebo suché? Možná za tu dobu co diskuze spala má někdo nové fotky pro inspiraci, budu ráda, děkuji.
dáša

Odeslatod vlasta43 v Ned 17. Čer 2012 9:32:33

dáša napsal:Našla jsem si tuto starší diskuzi, protože uvažuji, že bych nabatikovala starší bílé damaškové povlečení. Chtěla bych žlutobílé, takže to by mohlo dopadnout dobře. Moc se mi líbí někde uprostřed batika těch listů ze stromu. můžete mi někdo napsat trošku postup, na co si dát pozor? Jakou barvu použít? Nejsem nijak zručná, takže uvidím, jestli vázaná batika nebude pro mne jednodušší. Chtěla bych se ale zeptat zkušených. Pokud bych dělaal vázanou batiku, mám to povlečení vázat mokré nebo vlhké? nebo normálně suché? určitě to budu dělat v pračce, mám to tam dát mokré nebo suché? Možná za tu dobu co diskuze spala má někdo nové fotky pro inspiraci, budu ráda, děkuji.

Batika povlečení - budeš -li chtít vázanou, hrozí, že v pračce se barva dostane i pod vázáním, dělala jsem povlečení v hrnci, jde to.....vázaná se barví na suchou textilii, chceš mít vzor, tak můžeš barvit v hrnci a to tak, že obarvíš čtvrtinu z plachty a barva se hezky vpije a udělá barevný odstín, je to torchu žonglování, ale jde to....a potom můžeš do toho prásknout ty listy. A nebo stejným způsobem obarvíš, akorát že použiješ jiné strany, například hodíš do hrnce větší část a kus budeš držet v ruce a listy dáš potom na světlejší odstín. V pračce můžeš udělat to, že navážeš uzle na povlečení. Tím vzniknou taky zajímavé vzory......barevné tvary budou mít ostřejší hrany.........tak to dělám šátky.....Barvy používám - duhu a iberiu, mýchám je mezi sebou, dělám si své odstíny..Obtisk listu - list natřu barvou na látku ve skle a obtisknu a řádně zažehlím, ale opravdu řádně.....Můžeš použít i sypanou batiku, ta vypadá taky hezky. Dílu zdar :x-winking:
vlasta43

Odeslatod starkairena v Ned 17. Čer 2012 13:58:02

vlasta43 napsal:
dáša napsal: u

....Můžeš použít i sypanou batiku, ta vypadá taky hezky. Dílu zdar :x-winking:

vlastičko čo je prosím sypaná batika?
starkairena

Odeslatod vlasta43 v Ned 17. Čer 2012 21:26:16

starkairena napsal:
vlasta43 napsal:
dáša napsal: u

....Můžeš použít i sypanou batiku, ta vypadá taky hezky. Dílu zdar :x-winking:

vlastičko čo je prosím sypaná batika?

Na textil nasypeš barvu - na batiku je sypká, a teď záleží jak chceš mít rozsyp....textil se namočí v octově vodě a na síle ždímání se odrazí již zmíněný rozsyp, hodně vyždímané, udělá barva tečky, méně vyždímané se ty tečky rozpijí......může se barva sypat přes jiné barvy atd...dí se s tím neskutečně kouzlit....... :x-winking:
vlasta43

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování