perníčky

Moderátor: Living

Re: perníčky

Odeslatod Tabea v Pon 05. Pro 2005 10:21:15

Ahojky, s tím pečením to je tak, že já mám plynovou troubu, takže jí dám na stupeň 4 (něco přes polovinu) a hlídám je... takže čas Ti neřeknu, protože fakt nevím prostě hlídám... protože s plynovou trobou nejsme kámošky.... mamka měla horkovzdušnou, tam by se to peklo... aach jo... ale takhle fakt nevím...

pro Peťku - ty jsou suuupppeeeer!!!! Fakt!!! Ten zvoneček je nepřekonatelnej a chaloupka se srdíčkem jsou taky nádherný... (tu) (tu) (tu) :D
Tabea

Odeslatod hespa v Pon 05. Pro 2005 10:33:26

To je krááása. Teprve dopékám a do konce týdne bych je chtěla mít i nazdobený. Když se zadaří,také pošlu příspěveček. (tu) (tu) (tu)
hespa

Odeslatod Peťka v Pon 05. Pro 2005 20:58:10

Holky, ještě připojím jednu osvědčenou radu radu: Aby perníky měly krásný hladký povrch, dávám dospod trouby nádobu s vodou (já používám starou nízkou formu na koláč). Hned po upečení natřete rozšlehaným vejcem, jsou pak krásně lesklé. Tak pečení zdar
Tabeo, dík za pochvalu, moc to potěší. Tvoje perníčky jsou taky skvělý!!! Jak dlouho už pečeš perníky?
Peťka

Odeslatod Tabea v Pon 05. Pro 2005 21:29:36

Ahojky, perníčky peču šest let, vždycky na vánoce a velikonoce, ale nemám tu správou trpělivost se zdobením, prostě to tak nějak odfláknu, aby jich bylo hodně, protože dcery je rády jedí a chci je mít za jeden večer ozdobené, prostě nedokážu celý večer zdobit dva perníčky... :D ;)
Tabea

Odeslatod Peťka v Pon 05. Pro 2005 22:27:34

Já peču perníky asi 10 let,je pravda, že kvantita taky převažuje nad kvalitou. To srdíčko mi trvalo asi přes hodinu, chaloupky jsou pro babičky(protože vím, že je nezdlabou). Potom namaluji pár hezčích na ozdobu(to jsou ty nafocené) a zbytek je tzv.manufaktura. Ty jsou určené k jídlu a už se s nimi tak nepachtím. V sobotu jsme s kamarádkou zdobili 11 hodin, nemihla bycz to zdobit po částech. Ještě že má manžel pro tohle pochopení...ahoj
Peťka

Odeslatod Elka v Úte 06. Pro 2005 10:19:25

I když peču každý rok perníčky z pšeničné mouky, které jsou ihned měkké (na některé jiné stránky jsem dávala recept), tak letos jsem ještě zkusila perníčky tak, jak se dělaly dříve, jen z hladké žitné mouky. Překvapilo mne, že také neztvrdy, tak teď ještě chvíli počkám, jak se rozleží chutě a když budou dobré dělala bych pak jenom je. Jsou zdravější než z pšeničné mouky.
Ještě se pokusím je tak krásně nazdobit, jakomáte vy.
Elka

Odeslatod Ivulka v Úte 06. Pro 2005 10:34:36

Nááádhera!! Jen kdybych na to zdobení měla více trpělivosti. Posílám recept na VŽDY měkké perníčky. Peču je každý rok a ještě nikdy nebyly tvrdé.(tu)
50 - 56 dkg polohrubé mouky
25 dkg moučkového cukru
6 rozemletých hřebíčků
3 vejce, citrónová kůra
1 dkg sody (prášek do pečiva)
5 dkg másla
10 dkg medu

Zpracujeme těsto, které necháme odležet do druhého dne v chladu. Potom vykrajujeme a dáme na vymazaný, vysypaný plech plech do mírně vyhřáté trouby.
Poleva: 1 bílek, 15 dkg moučkového cukru - mixujeme do ztuhnutí
Ivulka

Odeslatod a.l v Úte 06. Pro 2005 12:16:37

stáničko, omlouvám se, že odpovídám tak pozdě -na veselý kopec to máme asi 50 km, takže jezdíme pravidelně už několik let, spíš v létě ...snažila jsem se odkoukat zdobení perníčků, marně - ale i neozdobené krásně provoní celou místnost...
a.l

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování