perníčky

Moderátor: Living

Re: perníčky

Odeslatod Vila v Pát 25. Lis 2005 19:22:56

hespa-překlad:makké = měkké :)
Vila

Odeslatod Ludka1 v Pát 25. Lis 2005 20:42:57

Ja mám recept na perníčky, ale tie po vychladnutí zostanú tvrdé ako kosť, ináč chuťove sú velmi dobre. Ale sú údajne recepty na perníčky, ktoré aj po upečení sú měkulinke
Nie je málo času, ktorý máme, ale je veľa času, ktorý nevyužívame
Ludka1

Odeslatod Vila v Pát 25. Lis 2005 20:54:47

Ludko1,dej perníčky do krabičky,přidej krajíček chleba,krabičku zavři a odlož. Perníčky změknou. ;)
Vila

Odeslatod cilka v Pát 25. Lis 2005 21:26:22

Ahoj Ludka 1,podívej se na volnou diskuzy, na stranku 2,napsala jsem tam recept na perničky, ihned měkké.
cilka

Odeslatod pansy v Sob 26. Lis 2005 9:20:54

já mám taky recept na perníčky, které by "údajně" měly být měkké
65 dkg hladke mouky,
25 dkg mleteho cukru,
10 dkg medu,
5 dkg tuku (Hera),
1 dkg jedle sody,
4 vejce,
pernikove koreni (da se koupit)

Rozpustis si tuk s medem, vypracujes testo a nechas do druheho dne odlezet (ale staci i jen par hodin).

no zkuste to a pak mi můžete poreferovat :)
pansy

Odeslatod Melian v Sob 26. Lis 2005 11:03:03

Ahoj,
můžu se zeptat, čím to zdobíte? já ať zkouším cokoli, vždycky se mi nadělají z cukru hrudky nebo se udělá moc velká dírka apod. Někde jsem našla zdobičku na perníčky, myslíte, že je to k něčemu?
Melian

Odeslatod Tabea v Sob 26. Lis 2005 16:52:16

Ahojky, už několik let peču tyhle perníčky a jsou fakt jedlé ihned po upečení a pečou je už i kámošky a všechny ke spokojenosti celé rodiny... tenhle rok jsem se dopracovala ke čtyřem dávkám.... :D Ještě by je někdo mohl za mě zdobit, kde vzít čas a nekrást....

50 dkg hladké mouky
25 dkg cukru moučky
2 vejce
10 dkg másla
2 lžíce medu
2 lžíce rumu
perníkové koření
1/2 lžičky jedlé sody, trochu kakaa - kvůli barvě

zadělám, nechám přes noc v lednici v igelitu a po vyválení a vykrájení těsně před vložením do trouby je potřu vlažnou vodou a ihned po vytažení z trouby rozšlehaným vejcem a nechám na plechu vystydnout.

Tak doufám, že vám budou ještě letos něco platné... Já se chystám na zdobení... nemám je sice nikdy tak krásné jako ty nahoře, ale u nás kvantita zvítězila nad kvalitou - prostě rychlovka. Až nazdobím, přidám foto...

Tak ať vám to jde od ruky (tu) (tu) (tu) (tu)
Tabea

Odeslatod Tabea v Sob 26. Lis 2005 16:56:01

--- jo a jsou fakt nejen jedlé ihned po upečení, ale hlavně fakt M Ě K K É

Jinak já zdobím trychtýřkem z pečícího papíru - dělám si je malé a když v nich dojde poleva nebo se ucpou, vyhodím a udělám nový. Chce to jen po stočení a naplnění pořádně poskládat nahoře - skládám po maličkých kouskách z obou stran - až se jakoby utáhne a pak dole ustřihnu maličký kousek a zdobím... Tabea
Tabea

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování