perníčky

Moderátor: Living

Re: perníčky

Odeslatod Jíťa v Úte 29. Lis 2005 9:03:12

Máte všichni moc krásné perníčky. Já je budu letos dělat prvně a tak prosím o radu jak mám udělat tu polevu. Zatím díky.
Jíťa

Odeslatod pansy v Úte 29. Lis 2005 9:22:17

Jíťa: poleva je jednoduchá, 1 bílek, asi hrnek moučkového cukru, který předtím dvakrát prosyješ a pár kapek citronové šťávy. No a pak míchat a míchat a míchat :)
pansy

Odeslatod Tabea v Stř 30. Lis 2005 12:14:40

Já jí dělám šlehačem - nemíchám :D
Tabea

Odeslatod a.l v Stř 30. Lis 2005 12:29:51

paní, která prodávala perníky na veselém kopci, mi radila míchat polevu ručně - a to asi 1 hodinu:((( - do polevy se nedostane tolik vzduchu a linka se pak "netrhá"...ona to měla dobře vymyšlené, polevy jí míchal manžel
:D
a.l

Odeslatod mimca v Stř 30. Lis 2005 14:51:06

poraďte mi prosím ako sa robí z polevy taká pekná jednoliata plocha ako je to trebárs na obrázku perníky 11. Proste ako tam tú plnku naniesť, aby to nebolo hrboľaté.

Ďakujem, mimca.
mimca

Odeslatod Lotta_doma v Stř 30. Lis 2005 15:30:58

Teda, Tiko, tie sú nááádherné. My robíme troška jednoduchšie, ale tešíme sa z nich. Na chalupe s rodičmi mávame "ľudový" stromček, zdobený len medovníčkami, slamenými ozdobami, mašličkami, orechami a maličkými jabĺčkami. To je krása a atmosféra...
Tieto medovníčky včera zdobila dcéra (15) pre kamarátov do školy na Mikuláša...
Přílohy
medovnicky.jpg
image/jpeg
medovnicky.jpg (159.66 KB) Zobrazeno 4617 krát
Lotta_doma

Odeslatod stánička v Stř 30. Lis 2005 15:35:29

a.l
zaujalo mě, že píšeš na "Veselém kopci", odkud jsi? a kdys byla na veselém kopci?
stánička

Odeslatod Ada v Stř 30. Lis 2005 15:58:19

Ahoj,

do polevy ještě přidávám trochu bramborového škrobu, někdy nedávám ani citrón a moučkový cukr prosívám přes síto. Opravdu se vyplatí míchat déle. Poleva je pak krásně hlaďoučká.
Na zdobení používám zdobící kornoutek - vypadá to jako plastová tuba na zubní pastu. Zakoupeno na vánočních trzích v Lysé nad Labem, vyrábí je nějaká česká firma se zaměřením na plasty.
Ada

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování