Kreslení - pochlubte se

Moderátor: Living

Re: Kreslení - pochlubte se

Odeslatod kokso v Čtv 05. Led 2006 20:13:39

2
Přílohy
blu-ray-1.jpg
image/jpeg
blu-ray-1.jpg (7.42 KB) Zobrazeno 1054 krát
kokso

Odeslatod Marghareta v Čtv 05. Led 2006 20:57:14

...
Marghareta

Odeslatod Dresla v Čtv 05. Led 2006 23:29:00

Pro Ivan1: Ivane, prosím, mohl bys mi vysvětlit rozdíl mezi akvarelem a vodovkami- tedy mezi složením i v technice malby?
Koupila jsem dětem k Vánocům akvarelky a těšila se , že sama zkusím něco nového. Přišel otec a říkal,že to je synonymum pro vodovky. Já až dosud myslela, že akvarel je jiná, složitější technika. Hledala jsem i na internetu, ale jednoznačnou odpověď nenašla.
Dresla

Odeslatod Ivan1 v Čtv 05. Led 2006 23:53:19

Akvarelové pigmenty sú mleté jemnejšie ako pigmenty vo vodovkách, sú zvyčajne aj drahšie. Akvarelom sa, vďaka kvalitnejšiemu a jemnejšiemu pigmentu, dajú naniesť jemnejšie farebné lazúry. Techník maľby akvarelom je niekoľko, najzákladnejšie rozdelenie je maľba do suchého a do mokrého podkladu. Na podklad sa nanášaju v podstate len lazúrne vrstvy.
Vodové farby (školské)sa používajú na základný výcvik a oboznámenie sa s maľbou ako takou. V princípe sa dajú používať aj na výučbu techniky akvarelu, vďaka hrubším pigmentovým zrnám však lazúrne (priesvitné) plochy nevyzerajú tak dokonalo - aj voľným okom sú viditeľné jednotlivé zrniečka pigmentu. Väčšinou sa používajú na maľovanie technikou gvašu, keď sa farba nanáša na podklad v netransparentnej vrstve.
Ivan1

Odeslatod dresla v Pát 06. Led 2006 0:17:34

Díky,rozumím tomu tedy tak, že pojiva pigmentů jsou totožná.
dresla

Odeslatod Kasika v Pát 06. Led 2006 0:58:54

Ivan1: (Cituji: ..Začiatočník (a nielen dieťa) by mal začať s vodovkami, keď si uvedomí, ako sa správajú pigmenty, keď sa zápas so štetcom zmení na "ľahučký tanec", potom ..)
Ano, souhlasím, pokud se chce dotyčný v budoucnu zabývat zejména temperou, akrylem či akvarelem, patrně jsou vodovky dobrý pro trénink. Když se ale chystá na olejomalbu, domnívám se, že vodovky mu moc nedají (možná naučit se "nekřečovitě" držet štětec a kombinovat barvy). Ale to je vlastní zkušenost má a mých přátel a známých, se kterými o tom mluvím, v poučkách to může být jinak.
Souhlasím, že olej není vhodná technika pro dítě, jistěže, už kvůli používání médií atd., ani jsem nepovažovala za vhodný to zdůraznit, to je samozřejmost, že dítěti nedám olejovky, terpentýn, a hrej si :D
Kasika

Odeslatod Kasika v Pát 06. Led 2006 1:03:19

kaila Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kasika - souhlasím a potvrzuji. Já si olej zkusila
> jako poslední/dlouho jsem měla z této techniky
> nevím proč strach/ a je to pravda, s tím se dá
> hodně dlouho pracovat a opravovat - jen finančně
> je to zpočátku zátěž. A dlouho schne - taky jsem
> měla u jednoho druhý den ťapičky v jedné linii,
> jak tudy "nutně potřebovaly" kočky jít - tak to je
> o zdraví zvířete, teď si pokoj zavírám, ale
> asistenci při malování jsem jim ještě
> nerozmluvila.
> Perokresba a akvarel je rychlejší, ale mám víc
> pokusů chyba omyl, špatný tah - nenavratitelné.
> Takže moje praxe taky odporuje , ale souhlasím.

:D :D To potěší (že nejsem jediná, komu kočky roznášejí barvy po bytě). Co se týká finanční náročnosti, jo, počáteční vybavení nemusí být nejlevnější - kvalitní štětce, nějaké medium, pár barev.. Ušetřit se dá třeba na plátně, začátečníkům určitě stačí k pokusům kousek našepsovaný desky apod., dost často to taky dělám.
Tak ať se daří... :)
Kasika

Odeslatod Kasika v Pát 06. Led 2006 1:18:00

Ivan1: (..Marghareta, kopírovanie predlôh má zmysel...)
Ivane, jak vyplývá z Vašeho (jestli Vám tyknu, promiňte, občas zapomenu) psaní, nepochybně tomu dost rozumíte.
Nemůžu ale tak úplně souhlasit s tím, co píšete Margharetě.
Vysvětlím Vám to jednoduše, z pohledu začátečníka:
Chci malovat, mám touhu malovat NĚCO, ale ještě nevím, co by to mělo být, nevím přesně, jakou technikou, jsem přece začátečník, sice jsem o tom něco četla, ale to je teorie. Abych se k něčemu dopracovala, začnu třeba tím, že buď kopíruju (což je nepřesnej výraz, samozřejmě se nikdy nejedná o přesnou kopii - i když moje dívka od Vermeera není až zas tak špatná, že? :D ) nebo prostě napodobuju.
Ano, nepochopím tím, co to je šerosvit a jiný důležitý věci, ale třeba si jen vyzkouším, jestli umím držet štětec, a jak to vlastně (v hrubých rysech) funguje.
Nemíním se cpát do galerií, ani být známej výtvarník, nic takovýho..Prostě jen tak, zábava.
Ostatně - kdekdo má na "napodobování" jinej názor. Měla jsem třeba knížku "Kopírujeme staré mistry" a pokud se dá věřit tomu, co v ní psali, kopírování či napodobování není ostuda, je to prostě trénink.

Kasika

PředchozíDalší

Zpět na Aranžování